Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tetszenek az új rendszámok?

Tetszenek az új rendszámok?

Figyelt kérdés

Vagyis ami lesz, az tetszik nektek, srácok?


Mert nekem nagyon, modern kifejezéssel "fullos" vagy " naon király".

Alig várom, hogy legyen, egyik autóm rendszámát le is fogom cserélni, így lesz 1nem eu-s egy mostani azaz akkor "régebbi" meg egy zsír új. Így esélye sem lesz, hogy keverjem. :)



2021. jún. 3. 10:54
1 2 3 4
 21/36 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#20

Nem megy el a lényeg csak nem fogadom el azt ami nem felel meg a valóságnak. Bűn gondolkodni és nem elfogadni mindent kérdés nélkül?


Azt írtad hogy az szovjet rendszám volt és az összes szovjet tagállam ilyet használt. Ez miben mutatkozik meg? A rendszámon nem volt jelkép ami miatt szovjet lett volna, a formátum pedig nem volt azonos. Az kevés hasonlóság hogy az összes fémtáblára volt nyomtatva…


Mi volt a rendszámban szovjet ami csak arra jellemző és el kellett tüntetni?


Mint írtam a wikipédia szerint az elfogyó karakterek miatt kellett formátumot váltani.

2021. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyáltalán nem tetszik az új rendszám; sem a karakterkészlete, sem a karakterek elrendezése. És amiatt sem tetszik, hogy nem lett kiegyenlítve a motorkerékpárok és a többi jármű (busz, személy- és teherautók stb.) rendszámán a karakterméret; sőt, ezen az új motorosrendszámon még az eddiginél is kisebbek (keskenyebbek) lesznek, pedig már a jelenlegi motorosrendszám is nehezen leolvasható 20 méterről.

Én úgy csináltam volna, hogy a motorosrendszám 152 mm magasságú lenne (ez pontosan akkora, mint az amerikai személyautó-rendszám magassága, tehát illeszkedne az amerikai eredetű járművek kis rendszámtartó helyéhez), a karaktermagasságot pedig 58 mm-re lőttem volna be, 12 mm-es alsó és felső margókkal (12 + 58 + 12 + 58 + 12 = 152 mm). És a többi jármű rendszámtábláján is ugyanekkora, 58 mm magasságú karakterek lennének, hogy a leolvashatóságuk azonos legyen.

És bevezettem volna azt, ami pl. Belgiumban (is) van, nevezetesen hogy a rendszám nem járműhöz, hanem a járművezetői engedélyt megszerző személyhez kapcsolódik.

2021. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pl. így: 12 + 58 + 10/11 + 58 + 12 = 150 vagy 151 mm.
2021. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek 22-essel. A motorosok rendszáma ne legyen nehezebben leolvasható, mint egy személyautó, teherautó vagy busz rendszáma. Azonos méretű betűk és számok legyenek minden közúti jármű rendszámtábláján.
2021. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Ebből következik, hogy egy motoros agyalta ki. Vagy előásták a terepet a kismotorok berenszámozásához.
2021. aug. 21. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lenne szép, ha így nézne ki (jobb szélén a magyar zászlóval + a címerrel - [link] ):

[link]

2021. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem osztrák, horvát vagy éppen dán mintára alul-felül (esetleg körbe) lehetne egy piros-fehér-zöld sáv.
2021. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
38%
#22 A belgák mindig cserélgetik a rendszámot, ha másik családtag vezeti az autót?
2021. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
77%
28-as, neked aztán sok eszed lehet... Belgiumban (és asszem Svájcban is) egy autó vagy motor az éppen aktuális TULAJDONOSÁHOZ kötődő rendszámot visel.
2021. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
77%
#29 „Járművezetői engedélyt megszerző személy” szerepel a kommentben, én kérek elnézést, hogy tudok olvasni és erről nem a jármű tulajdonosa ugrott be.
2021. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!