Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tetszenek az új rendszámok?

Tetszenek az új rendszámok?

Figyelt kérdés

Vagyis ami lesz, az tetszik nektek, srácok?


Mert nekem nagyon, modern kifejezéssel "fullos" vagy " naon király".

Alig várom, hogy legyen, egyik autóm rendszámát le is fogom cserélni, így lesz 1nem eu-s egy mostani azaz akkor "régebbi" meg egy zsír új. Így esélye sem lesz, hogy keverjem. :)



2021. jún. 3. 10:54
1 2 3 4
 11/36 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#9

Az Egyesült Királyságban a mai napig nem kötelező, addig sem volt az amíg az EU tagja volt.


Ez így teljesen szabályos: [link]


#10


A 80-as évek végén történtek az nem A Rendszerváltás, hanem egy rendszerváltás, olyan aminek csak idő kérdése hogy újra bekövetkezzen. Tökéletesen ugyanaz nem tud mégegyszer lejátszódni hiszen más a kiindulópont, de azért kíváncsi vagyok hogy a mostani időszak hogy fog a történelem könyvekben szerepelni 20-30 év múlva. Maradjunk annyiban hogy a diktátor félelemben tartja a népet hogy a trónon maradjon. Különben jönnek a migráncsok és megerőszakolják a lányaitokat. Hazugsággal etetik a népet, ezért beperelik őket és az adótokból kifizetik a büntetést hogy tovább hazudhassanak nektek… Ja meg lopnak… Sokat…


Félretéve ezt a kis kitérőt, a rendszerváltás miatt miért kellett kicserélni a rendszámokat? Mi volt a baj velük amiért nem működtek tovább? A TAJ számokat, emberek neveit, helyiségek neveit nem kellett gyorsan lecserélni? A 2 betű 4 szám miért nem funkcionált tovább? Értem hogy az máskor volt, de egy épkézláb okot nem találok hogy az addig kiadott rendszámokat miért nem lehetett megtartani.

2021. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
60%

#9 vagyok.

Attól, hogy az Egyesült királyságban (Európában egyetlenként) a mai napig nem mond el semmit az adott országról a rendszám, még nem lesz jó. Ugye felségjelzés hiányában kénytelen vagy matricát ragasztgatni a szélvédőre, ami 15-20-30 éve még elment egynek, ma már viszont nevetséges (lenne). Persze a rendszámtábla valakinek csak egy darab fém és teljesen mindegy számára (úgy látom, #11 te is ilyen vagy), hogy egy 10x15cm-es lapra rá van írva, hogy AB-12-34, vagy éppen EU-s zászló, felségjelzés, dombornyomott betűk és ésszerű elrendezés (a 2 betű 4 szám összesen 6 millió kombinációt jelentett, a jelenlegi pedig (figyelembe véve, hogy az első betű nem lehet O és Q, a második nem lehet Q, a harmadik pedig nem lehet I, O és Q) 12 millió lehetőség, az új rendszer pedig 41 millió lenne (újra lehet benne Q az új betűtípus miatt), de még a magánhangzó-mássalhangzó keveredésének tiltása mellett is jóval több lesz, mint 12 millió, ráadásul(!) a régieket nem kell lecserélni.

2021. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én féltem attól, hogy ha területi alapú lesz, akkor le kell cserélni, mert területinek csak úgy van értelme, ha mindenki lecseréli. De ez így jobb szerintem, mert a régi rendszámok kifuthatnak.
2021. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Romániában 1990ben vezették be a jelenlegi formátumot, és 2000ig, tehát 10 évig volt idő átállni a régi rendszámról a mostanira. Egyébként a 90 előtti rendszámok is már terület alapúak voltak, megyék alapján (SM Szatmár, HR Hargita, ahogy ma is). Jó, hogy volt a váltás mindenkinek, mert a régi nagyon ósdinak tűnik, ez a mostani szerintem szuper rendszer és sokkal jobb, szebb is, mint a magyar.

Hihetetlen, hogy 2022től sem vezetik be a terület alapú rendszert (ami Ro-ban már a 60as években is volt), és továbbra is ezt a rugalmatlan, ABC sorrend szerinti rendszámozást folytatják, és 110 ezer forintot gombolnak le rólad, hogy választhass betűket. Romániában ez pl 5-6000 forint.....

2021. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Románia egy getva, de nagy, szóval muszáj a területi rendszám, nagyjából lehet tudni, hogy pl. KFP az bizony dunántúli rendazám, de figyi, magyar döntéshozók nem azért vannak ott ahol mert olyan képzettek hanem mert protekció alapján kerülnek be.
2021. jún. 3. 22:49
 16/36 anonim ***** válasza:
78%
Valaki árulja már el nekem, hogy a területi alapú rendszámok bevezetésének mi lenne az értelme!
2021. jún. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
42%

#11 Azért kellett lecserélni a rendszámot, mert az egy szó jet rendszám volt. Az összes szovjet tagállam, illetve az összes keleti blokk ország ugyanazt használta. Ez 1990-ben Magyarország (és mások) számára három problémát jelentett.


1. Nem vagyunk már Szovjetunió keze alatt, így nem lehet szovjet rendszámunk.

2. Konkrétan a Szovjetunió is szétesőben volt, szóval nem lehet szovjet rendszámunk, ha Szovjetunió nem is létezik.

3. A szovjet formátum undorítóan elavult ócska semmi volt, szóval "muszáj" volt valami normálisra váltani.


Mindebből egy sem igaz a nevekre, TAJ számra, stb. Ezért nem kell cserélni azokat. Ellenben ebből van, ami igaz volt például a címerünkre, így lecseréltük a búzakalászosat a mostanira szintén 1990-ben, illetve a búzakalászos címerrel ellátott zászlókat is. Szóval nem csak a rendszámokat cseréltük, hanem mindent, ami cserére szorult a rendszerváltást követően és ennek a rendszámok is részét képezték.

2021. jún. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Beviz Elek ***** válasza:
83%

#17

Régi magyar rendszám:

AB-1234

Betűk: felhasználás jellege (magán, rendőr, mentő, stb)

Régi román: 12AB3456

12: jármű típusa

AB: megye jelölése


Semmi köze nem volt a kettőnek egymáshoz, rákerestem néhány volt szovjet országra és azok sem ilyeneket használtak, tehát nem látok összefüggést. A rendszámon nem volt szovjet szimbólum, felirat stb, tehát emiatt sem volt szükséges a csere, ellenben a wikipédia szerint az 1980-as évek végén megugrott az autók száma és kezdtek kifogyni az elérhető variációkból. Ez azért már egy elég jó indok egy új formátum bevezetésére.


Azt értem ha valami elavult, ócska, értem ha kell egy újabb, csak azt nem értem hogy miért kell az összes régit lecserélni? Angliában a mai napig használhatóak a fekete alapú ócska rendszámok, szabályos volt amikor kiadták tehát maradhat. Ugyanígy, ha ma regisztrálsz egy autót akkor az évjáratnak megfelelő rendszámot kapod, ha az autó 2000 előtti akkor a 2000 előtti formátumot kapja.

2021. jún. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

"Valaki árulja már el nekem, hogy a területi alapú rendszámok bevezetésének mi lenne az értelme!"

Az, hogy a legtöbb országban ezt használják, a kombinációk száma pedig végtelen gyakorlatilag.

2021. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
14%

#18 Mindebből én csak annyit olvasok ki, hogy elmegy a fejed felett a dolognak a lényege, nem értesz belőle semmit, amit mondok pedig figyelmen kívül hagyod, mindezek után kijelented, hogy hülyeség az egész.


Ha a kacsa nem tud úszni...

2021. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!