Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gépjárművemet ez év januárjába...

Gépjárművemet ez év januárjában kivonattam a forgalomból, mivel külföldre(Romániába)értékesítettem. Ebben az esetben is engem terhel az egész éves súlyadó? A NAV kiküldte róla a határozatot..

Figyelt kérdés

2021. márc. 20. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Igen, akié a jármű január 1-jén, annak kell megfizetnie az adót.
2021. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Bizony.

Mindegy, hogy mi történik az autóval, akár meg is semmisülhet, neked kell fizetni az egész évet, ha január elsején te voltál a tulajdonosa.

2021. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

csak időarányosan kell megfizetned


nem az egész évre


tavaj cseréltem autót, és amit eladtam annak az adóját időarányosan visszautalták, és az amit vettem arról meg kaptam egy határozatot hogy időarányosan fizesem be az adót


Már nem ugy van hogy csak azt nnézik kia a tulaj januér 1-én

Tapaszatlatból írtam, mint ahogy fentebb leírtam

Ugyhogy készpénznek vehetitek


Valószínű hogy befizeted az adót, jelzed a nav nak hogy janurban eladtad, és visszakapod időarányosan a pénzedet

Írj telefonálj a NAV nak...

2021. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 általánosságban butaságot ír.



1991. évi LXXXII. törvény

a gépjárműadóról *


2. § (1) * Az adó alanya - a (2)-(4), illetve a (6) bekezdésben foglalt kivétellel - az a személy, aki/amely a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként (a továbbiakban együtt e § alkalmazásában: tulajdonos) szerepel. Amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint egy gépjárműnek több tulajdonosa vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az adó alanya az, akinek/amelynek a nevére a forgalmi engedélyt kiállították.


(2) * Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel.


(3) * Az adóalany halálát, illetve megszűnését követő év 1. napjától - feltéve, hogy a hatósági nyilvántartásban ekkor még mindig az elhunyt személy vagy a megszűnt szervezet szerepel tulajdonosként - azt a személyt kell az adó alanyának tekinteni, aki/amely a haláleset vagy megszűnés napján a hatósági nyilvántartásban nem üzembentartó tulajdonosként szerepel, ennek hiányban pedig akit/amelyet az adóalany halálát, illetve megszűnését követően elsőként tulajdonosként bejegyeztek.


(4) * Amennyiben a gépjármű tulajdonjogában bekövetkezett változást az átruházó korábbi tulajdonos (a továbbiakban: átruházó) a külön jogszabály alapján - de legkésőbb az átruházás évének utolsó napjától számított 15 napon belül - bejelentette, akkor a bejelentési kötelezettség megnyíltát (szerződés megkötésének időpontját) követő év első napjától nem minősül adóalanynak. Ha a tulajdonátruházás tárgya forgalomból kivont gépjármű és az átruházó a változást a külön jogszabály szerint bejelentette, akkor a gépjármű forgalomba való visszahelyezését követő hónap első napjától nem minősül adóalanynak. Hivatkozott időpontoktól kezdve az átruházótól tulajdonjogot szerző felet kell az adó alanyának tekintetni, kivéve, ha a változást követő évtől, illetőleg hónaptól a hatósági nyilvántartásban harmadik személy szerepel tulajdonosként.


(5) * Gépjármű tulajdonátruházása esetén, ha a tulajdonátszállással érintett felek egyike sem tesz eleget a külön jogszabály által meghatározott bejelentési kötelezettségének, akkor a tulajdonátszállás bejelentése évének utolsó napjáig az (1) bekezdés szerinti tulajdonos az adó alanya.


4. § * (1) * Az adóalany körülményeiben, illetve a gépjárműben beállott olyan változást, amely az adókötelezettségre is kihatással van, e változásra okot adó körülmény bekövetkezésének időpontját követő hónap első napjától kell figyelembe venni.


(2) Az adókötelezettség annak a hónapnak az utolsó napjával szűnik meg, amelyben a hatóság a gépjárművet bármely okból a forgalomból kivonta.


(3) * Ha a forgalomból kérelemre kivont gépjárművet a kivonást követő hónapban a kivonást kérelmező újra forgalomba helyezteti, akkor az adókötelezettség - a (2) bekezdésben foglaltaktól eltérően - nem szűnik meg a forgalomból való kivonás hónapjának utolsó napjával.


(4) * Kérelemre szünetel az adófizetési kötelezettség, ha a gépjármű a rendőrhatóság igazolása szerint jogellenesen került ki az adóalany birtokából. A szünetelés a jogellenes cselekmény bekövetkezését követő hónap első napjától annak a hónapnak az utolsó napjáig tart, amelyben a gépjármű az adóalany birtokába visszakerült. A szünetelés időszakára időarányosan eső adót nem kell megfizetni. Ha a gépjármű nem kerül vissza az adóalany birtokába, akkor a jogellenes állapot bekövetkezésének időpontját követő év utolsó napján az adóalany ezen gépjárműve utáni adókötelezettsége megszűnik.

2021. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

kedves 4 es



leírtam mi történt tavaj mikor autót cseréltem


A tények makacs dolgok:)

2021. márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

Úgy látom, a hülyeség meg még makacsabb.

Erre csak akkor van lehetőség, ha az autó ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból az adásvételkor, vagy kintről hozták be. Bár az utóbbi nem releváns.

2021. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!