Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezethetek úgy céges kisterher...

Vezethetek úgy céges kisterherautót, hogy nekem nincs rá meghatalmazásom, viszont ott van velem valaki utasként, akinek van?

Figyelt kérdés
Elvileg fáradtság/rosszullét, stb esetén át kell adni a vezetést ha lehetséges, tehát ha így nézzük akkor úgy gondolom pont emiatt igen a válasz. Az mondjuk a dolog másik része, hogy nem konkrétan ez a "fáradtságos" eset érdekel, szimplán csak kipróbálnám azt az autót ha legközelebb lesz rá lehetőségem.
2010. máj. 12. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem
2010. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Az senkit nem érdekel, hogy a melletted ülő(k)nek mire van meghatalmazásuk. Ha egy igazoltatásnál nem tudod igazolni, hogy meghatalmazással vezeted az autót, akkor az jármű jogtalan használata. Szabálysértés. Kérdés, hogy a rend őrei ezt mennyire veszik szigorúan. Hallottam már ezt is, azt is.
2010. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem vezetheted!
2010. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hivatalosan, a nem te tulajdonodban levő illetve nem üzembentartásodban levő gépjárművet csak meghatalmazással vezetheted vagy abban az esetben, ha melletted ül a tulajdonos/üzembentartó. A meghatalmazott nem adhatja át a gondjaira bízott járművet(fáradtság rosszullét esetén sem)!!! Mindez hivatalosan.


Gyakorlatilag meg ne menj rendőr közelébe, és főleg ne okozz balesetet, és nem lesz semmi gond. Mondjuk általában nem kérik a meghatalmazást igazoltatáskor, de egy kekec rendőr, ha máshogy nem így tud tud rajtad fogást találni.

Laci

2010. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsóval nem értek egyet. akkor ha muter nevén van a kocsi akkor nem vezethetem ha nincs ott? meg bujjak el a rendőrök elől? bocsi de számomra ez vicces
2010. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az utolsónak: céges (teher)kocsiról volt szó, magánszemély tulajdonában álló személygépkocsi esetén nem kell meghatalmazás családtag részére, amennyiben név/lakcím alapján egyértelműen látható a rokonság. Ezt egy elég magasrangú rendőr ismerősünk mondta egyszer.


Továbbá igazoltatott már rendőr úgy, hogy egy haverom kocsiját vezettem, mert ő ivott, ott sem volt kérdés a meghatalmazás, de természetesen a haverom is ott volt.

Ráadásul a rendőr inkább vele foglalkozott, tőlem csak a jogsit kérte, aztán utána hozzám se nagyon szólt.

2010. máj. 12. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Velem nem muszáj egyetérteni, a rendőrök elől sem muszáj bujkálni, de a törvény ezt írja elő!

Csak érdekességképpen egyszer határon kívántunk átkelni. A barátom vezetett. Az édesapja nevén volt a gépjármű akit történetesen ugyanúgy hívtak mint őt a lakcím is azonos volt... hát nem nevettünk olyan jót mikor visszafordítottak meghatalmazás hiányában!!!

Igenis rokonok közt is kell meghatalmazás!

Laci

2010. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A határelhagyás már megint más kérdés, de gondolom nem indítottak eljárást ellenetek autólopás vagy jogtalan gépjárműhasználat miatt.
2010. máj. 12. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem indult eljárás, de mint azt mondtam mivel jogszabály írja elő kérheti a rendőr a meghatalmazást! Ha nincs akár meg is büntethet sőt akár azt is megteheti, hogy nem folytathatod az utad. Vedd figyelembe ezt az első válaszomban is írtam , hogy nem feltétlenül fogják elkérni tőled,sőt ha elkéri és nincs akkor sem biztos, hogy megbüntet! De megteheti! Ha ki akar b***ni veled.

Laci

2010. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nyomtatvány boltban lehet venni kölcsönadási szerződést pár forintért, veszel, és aláírod! Senki nem fogja leellenőrizni! Hacsak nem csinálsz bajt!
2010. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!