Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vajon fog fizetni a biztosító...

Dona kérdése:

Vajon fog fizetni a biztosító (többi lent)?

Figyelt kérdés

Tegnap történt egy baleset, mi szerint egy előttem haladó gépjármű az út jobb szélére húzódott (lakott területen belöl) fékezve, én pedig előzésbe kezdtem, mikor az autóm orra a másik gépjármű farához ért akkor elkezdett indexelni és kanyarodni BALRA, én az előzés közepette hogy ne hajtsak bele szintén balra rántottam a korányt, be az árokba át egy bikron, neki a fának, az autóm eleje összetört. A hölgy (a felelős) kiszált és megkérdezte minden rendben van-e, személyi sérülés nem történt, azonban nem ismerte el a felelősségét, rendőrt hívtunk. ( közöltem a rendőrökkel hogy nem indexelt, jobbra húzódott fékezett és előzésbe kezdtem, a többit tudjátok, bár eleve nem az út jobb oldalára kéne húzódni ha balra kanyarodok hanem szerintem a felezővonalhoz, de lényegtelen.... a rendőrök megállapították hogy még ha indexelt volna is, akkor sem kezdhette volna meg a kanyarodást amíg meg nem győződik róla hogy nincs-e mögötte megkezdett előzés)

Szerencsére azt is megtudták állapítani hogy a sebességi korlátozást betartottam hisz se féknyom, és nem volt nagy erejű a fának ütközés, és arról is tudomást szereztek hogy már előzésben voltam mikor ő kanyarodni akart, hisz én értem be először a kereszteződésbe ahová a kormányt rántottam)

Nos, a hölgy nem ismerte el a felelősségét, a rendőrök (az egyik a kapitány volt) azonban szóban elmondták a hölynek is a fent leirtakat (az index nem jogosítja fel a kanyarodásra amíg megnem győződik arról hogy egy másik gépjármű előzésben van-e).

Helyszineltek, fényképeztek, a tanukat kihalgatták, alá kellet írnom valamint, viszont papírt nemkaptam a felelős megnevezéséről, ( a hölgy nem ismerte el).

Elvileg a biztosító véleményt fog kérni tőlük.

Ma beakartam menni az érintett kapitányságra, már a portán elküldtek hogy majd kiértesítenek, viszont nekem kellene egy papír arról hogy megnevezik a felelőst.


Nos arra lennék kíváncsi, így a hosszú leírás után, hogy mit gondoltok?

Szerintetek fizetni fog a hölgy biztósítója, ha igen akkor mennyi időn belöl, ha nem akkor fellebezhetek-e vagy valami? (nincs casco)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.



2015. ápr. 2. 08:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

off:

"Ha ti pl. elmentek fiatokért az állomáshoz, akkor belementek az állomás falába, vagy csak oda mellé valahova?"

Ha Te a fiadért mész az oviba, akkor be is mész az ovi területére vagy csak a parkolóból dudálsz és kiszalad?

de mondok neked másik példát is:

Ha a kezem az arcodhoz ért, akkor most kaptál pofont vagy sem?


on:

ha nem értél hozzá, akkor nehéz a bizonyítás, a járókelők meg nem az indexekre figyelnek általában. Indulj ki abból, hogy perelnéd-e a másik félt, ha nem lenne a kgfb rendszere? (igazából nem is értem a másik felet, ha nincs sérülése a kocsin akkor miért nem ismeri el a felelősséget... sok biztosítási csalásnak az alapja, hogy az a gépjármű a károkozó, amelyben a kisebb kár van.) Ha perelnéd, van-e olyan döntő és bizonyítható érved, amellyel a bíróság megítélné számodra a kártérítést. Ha nincs a biztosító sem fog fizetni.

2015. ápr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nah ma én jártam úgy, hogy a Hungárián nekem akartak jönni sávváltás közben mert a bar.marcú nem nézett ki a holt terébe.


Én is félrehúztam a kormányt (külsőben mentem, de nyílt mellettem egy kanyarodó)

Nagy szerencse, hogy ott nem jött senki. Nagyon dühös vagyok magamra. Nem szabad elrántani a kormányt, ha jött volna ott valaki és belemegyek, akkor én leszek a hibás.


Inkább satufék és duda. Erre írtam, hogy nagyon nehéz nem elrántani, de törekedni kell rá, hogy ne tegyünk ilyet.

2015. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!