Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vajon fog fizetni a biztosító...

Dona kérdése:

Vajon fog fizetni a biztosító (többi lent)?

Figyelt kérdés

Tegnap történt egy baleset, mi szerint egy előttem haladó gépjármű az út jobb szélére húzódott (lakott területen belöl) fékezve, én pedig előzésbe kezdtem, mikor az autóm orra a másik gépjármű farához ért akkor elkezdett indexelni és kanyarodni BALRA, én az előzés közepette hogy ne hajtsak bele szintén balra rántottam a korányt, be az árokba át egy bikron, neki a fának, az autóm eleje összetört. A hölgy (a felelős) kiszált és megkérdezte minden rendben van-e, személyi sérülés nem történt, azonban nem ismerte el a felelősségét, rendőrt hívtunk. ( közöltem a rendőrökkel hogy nem indexelt, jobbra húzódott fékezett és előzésbe kezdtem, a többit tudjátok, bár eleve nem az út jobb oldalára kéne húzódni ha balra kanyarodok hanem szerintem a felezővonalhoz, de lényegtelen.... a rendőrök megállapították hogy még ha indexelt volna is, akkor sem kezdhette volna meg a kanyarodást amíg meg nem győződik róla hogy nincs-e mögötte megkezdett előzés)

Szerencsére azt is megtudták állapítani hogy a sebességi korlátozást betartottam hisz se féknyom, és nem volt nagy erejű a fának ütközés, és arról is tudomást szereztek hogy már előzésben voltam mikor ő kanyarodni akart, hisz én értem be először a kereszteződésbe ahová a kormányt rántottam)

Nos, a hölgy nem ismerte el a felelősségét, a rendőrök (az egyik a kapitány volt) azonban szóban elmondták a hölynek is a fent leirtakat (az index nem jogosítja fel a kanyarodásra amíg megnem győződik arról hogy egy másik gépjármű előzésben van-e).

Helyszineltek, fényképeztek, a tanukat kihalgatták, alá kellet írnom valamint, viszont papírt nemkaptam a felelős megnevezéséről, ( a hölgy nem ismerte el).

Elvileg a biztosító véleményt fog kérni tőlük.

Ma beakartam menni az érintett kapitányságra, már a portán elküldtek hogy majd kiértesítenek, viszont nekem kellene egy papír arról hogy megnevezik a felelőst.


Nos arra lennék kíváncsi, így a hosszú leírás után, hogy mit gondoltok?

Szerintetek fizetni fog a hölgy biztósítója, ha igen akkor mennyi időn belöl, ha nem akkor fellebezhetek-e vagy valami? (nincs casco)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.



2015. ápr. 2. 08:18
1 2 3
 1/22 krissztus ***** válasza:
0%

nincs pénz, egyszerű indok követési távolság .

ne keres tovább ezt igy fogd fel.

te vagy a vétkes .

majd ugy lezártával kapsz papirt.

de első biztósito kap.

abbol levonják a következtetést mi szerint ha nem vagy tul közel.nem lesz baleset.

haverom ugyan igy járt csak ő egy fát ki is vit amit vele kifizetettek mert friss csemete volt.

biztositó közölte köszönjuk pancser ,rendőrők nem közöltek csak végén ugy lezárva biztositó felé a tény közölve.paragrafusok.....

még jó hogy volt casco ..igy meg lett csinálva.

2015. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 krissztus ***** válasza:

le is irtad az autom orra --a másik farához ért .

ez követési távolság????szerinted.

2015. ápr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Én már akkor rég megkezdtem az előzést a bal sávban mikor ő még a jobban volt, így hogy lenne követési távolság előzés közben? már rég megkezdtem az előzést amikor ő még csak nem is indexelt, és mikor az előzés közben mellé értem, akkor kezdett el indexelni és kanyarodni, tehát nem tájékozódott kanyarodás előtt hogy van-e megkezdett előzés mögötte.
2015. ápr. 2. 08:39
 4/22 anonim ***** válasza:

Ezért kéne ésszel vezetni. Nem mondom, hogy a balesetben csak te voltál a vétkes, de iszonyú hibákat követtél el.


1. Nyugodtnak kell maradnunk, megvárni, hogy a másik mit akar. Lassít kereszteződésben, nem indexel jobbra, jó eséllyel kanyarodni fog.


2. Előzést kocsik esetében teljes sávváltással csinálunk. Ha te valóban teljesen sávot váltottál volna, akkor nem megy ki a fara eléd, hanem max az oldalába rongyolsz be miközben kanyarodna.


3. Nem rántjuk hirtelen félre a kormányt. Tudom nehéz, én is félre szoktam húzni ha egy barom kigurul elém, de előre látom, hogy erre esély van és már felmérem, hogy mellettem jön e valaki, ha nem vagyok biztos benne, akkor satufék. És mivel betartottam minden szabályt, így ha belemegyek, én leszek a vétlen.



Nah most:

Te a nő farába rongyoltál volna bele, és nem az oldalába. Akkor azt jelenti, hogy nem kanyarodott ki eléd, csak a felezővonalhoz közelített. Az indexelést megkezdhetem akkor is ha még nem állok neki kanyarodni, ezzel jelezve, hogy mit akarok csinálni, hisz a kresz is leírja, hogy a szándékot kell vele jelezni.


Te megijedtél és vélhetően nem váltottál teljesen sávot se és ezért repültél ki.

Bár ha én valakit 50-60-al előzök, akkor pér méteres féktávval meg tudok állni. Ha félre is rántom a kormányt, akkor is satufékezek és nem az árokban kötök ki.

2015. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Fog fizetni-hosszadalmas! Igaza volt a rendőrnek, az index nem hatalmaz fel, csak a kanyarodási szándék! Azt úgy is felejthetik...
2015. ápr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Vagy rosszul írtam vagy rosszul értelmezted a leírást, nem rongyoltam volna bele a farába, az oldalába mentem volna bele ha nemhúzom félre a kormányt, teljes sávot váltottam, és a kocsi orrával az ő autója fara MELLÉ érve kezdett kanyarodni.
2015. ápr. 2. 09:23
 7/22 anonim ***** válasza:

Felesleges a rendőrségre járkálnod.

30 (rosszabb esetben 60) napon belül fogsz kapni egy határozatot, amivel mehetsz a biztosítóhoz. Ha a vétkes fellebbez, akkor még egy hónapot várhatsz.

Hiába sürgeted őket, ha csak nem haverod a kapitány, akkor nem nagyon fog előbb megszületni a határozat.


Aztán ha megkaptad a pénzt, akkor vegyél egy kamerát az autóba! Az se fog gyorsítani semmin, csak épp könnyebb bizonyítani az igazadat!

2015. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A biztosító csak és kizárólag akkor fog fizetni, ha meg van a felelős. Tehát ha a hölgy elismeri a felelősségét vagy lezártul a rendőrségi ügy és megállapítják a felelősségét.


Privát vélemény az ügy kimeneteléről:


Abban igaza van a rendőrnek, hogy az index nem jogosít fel arra, hogy kanyarodj. De azt kifelejted a történetből, hogy a KRESZ szerint neked TILOS előzésbe kezdened, ha egy autó balra akar kanyarodni.


A leírásod alapján a hölgy jobbra húzódott és nem indexelt. Ez alapján jogos a kárigényed és ő a felelős. VISZONT:

Ha ezt nem ismeri el, nincs tanú rá és azt vallja, hogy ő balra húzódott és indexelt is balra akkor téged fognak kihozni vétkesnek, mert ez az életszerűbb szituáció. A helyszínelésből nem lehet megállapítani a fenti ként körülményt.


Magyarul ha nem tudod majd bizonyítani amit állítasz akkor szerintem jó esetben 50-50%-ban hoznak ki titeket, rossz esetben bukod a dolgot.

Van tanu?

2015. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mivel az én autóm hamarabb ért be a kereszteződésbe ahová a kormányt rántoittam, ez alátámsztja hogy már előzésben voltam akkor amikor ő kanyarodni kezdett.
2015. ápr. 2. 09:54
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen, maximum azt, hogy ő lassan kanyarodott te meg gyorsan jöttél.


De nincs is jelentősége, mert arra nincs hatással, hogy jelezte-e a hölgy a kanyarodási szándékát mielőtt te megkezdted az előzést. Mert ha jelezte nem kezdhettél volna előzésbe és téged hoznak ki vétkesnek. Erre kell bizonyíték. Az, hogy előbb értél a kereszteződésbe az nem bizonyíték erre.

2015. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!