Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használtan vett autóval...

Használtan vett autóval meddig lehet/szabad közlekedni kötelező biztosítás nélkül?

Figyelt kérdés

Most fogom eladni az autómat valakinek aki az ország másik végéből fog idejönni hétfőn, hogy átvegye és persze még az nap haza is menjen vele.


Kérdésem az, hogy mit javasoltok a vevőnek, hogy mikor vegye meg a kötelezőt erre a kocsira miután hazaért, tegyük fel másnap, vagy még az nap amikor átvette az eladótól?


Szóval azt nem tudom, hogy biztosítja-e valami a vevőt miután átvette tőlem az autót, főleg akkor ha én még az nap bejelentem a gk. eladását az okmányirodában és a biztosítónak is?


Vagy nekem udvariasságból másnap kellene bejelentenem a biztosítómnál, hogy legyen neki biztosítása addig amíg hazaér a kocsival?


Vagy a biztosítás amúgy sem ér már semmit se nekem se neki az eladás időpontja után mert az eladási szerződésben az is rögzítve van?


2014. nov. 14. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a mikor 200 km-re innen vettünk autót, akkor lebeszéltük a volt tulajjal, hogy bejelenti nekünk eredetiségvizsgálatra olyan helyre, ahol rögtön biztosítást is lehet kötni, így elmentünk az autóért, megírtuk az adásvételit, elmentünk megcsináltatni az eredetiségvizsgálatot, elintéztük a biztosítást, még ott helyben elmentünk az okmányirodába átíratni az autót és így indultunk haza :)
2014. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg egyből kellene (az adásvételit óra:perc alapján töltitek ki, innentől kéne az ő biztosítása). Viszont ha van lehetőség online megkötni (akár mobilnettel, vagy te beengeded a gépedhez, esetleg ő telefonon lediktálja az adatokat valakinek otthon, aki megköti a biztosítást), akkor inkább nem kéne kockáztatni. Ki tudja milyen rendőrrel találkozna hazafele.
2014. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

ha a kocsin van most is kötelező, az érvényes tovább is. akkortól kell másnak kötni, mikortól átírták. addig mehet nyugodtan, mert te már kifizetted egy évre.

ha nincs biztosítva, akkor előtte kell kötni.

2014. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Utolsó jó nagy hülyeséget mondott. Az eladás napjától lesz a te szerződésed érdekmúlással megszüntetve, teljesen mindegy, hogy mikor jelented be. Neki meg azonnal biztosítást kötni, ha csak nem szeretne fedezetlenségi díjat fizetni.
2014. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, javasolni fogom a vevőnek, hogy kösse meg a vásárlás napjan a kötelezőt, a hétvégét meg használja ki addig és keresse meg a számára legolcsóbb biztosítót. Itt Budapesten szinte mindegyiket el lehet érni, tehát akármelyiknél megkötheti a kötelezőt még az nap, személyesen.


Azt nem tudom, hogyha valaki online a Neten köt kötelezőt, az érvényes lesz a megkötés napjától? Mert ha igen, akkor nem is érdemes személyesen elmenni sehová ha van Internetje.


A másik nyitott kérdés, hogy köthet valaki kötelezőt online ha a kocsi nincs még a nevén a rendszerben?


Mert átiratni valóban nem sürgős egy kocsit az okmányirodában (15 nap ha jól emlékszem), de biztosítás az itt elhangzottak alapján rögtön kell.

2014. nov. 14. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem tudom, hogyha valaki online a Neten köt kötelezőt, az érvényes lesz a megkötés napjától? "


A visszaigazoló e-mail után már érvényes, ha jól emlékszem.


Használt autó vásárlás esetén nem kell, hogy a nevén legyen az autó.

2014. nov. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 egySanyi ***** válasza:
100%

"A másik nyitott kérdés, hogy köthet valaki kötelezőt online ha a kocsi nincs még a nevén a rendszerben?"


Melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás??


Ha a nevén lenne akkor már biztosítása is lenne, mert a névre írás egyik fontos feltétele az érvényes kötelező biztosítás megléte.

2014. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell azonnal kötni, mert addig ketyeg a fedezetlenségi díj.

Én sem kötöttem adás-vétel előtt, hanem csak napokon belül.

És azt a néhány napnyi fedezetlenségi díjat hozzácsapták a biztosításhoz, egyben fizettem ki.


Az eladónak megszűnik a biztosítása az adásvétel pillanatában.

2014. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 egySanyi ***** válasza:

#8

Nem hasznos tanács a csak napokon belüli kötés, ez esetleg úgy vállalható, ha addig nem is közlekedsz vele. Mert ha véletlenül történik valami esemény akkor a fedezetlenségi díj lenne a legkisebb gondod.

2014. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!