Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi történik ha biztosítás...

Mi történik ha biztosítás kötéskor nem jelentem be, hogy korábban volt egy balesetem?

Figyelt kérdés
Most veszek másik autót, A0-ban vagyok még de a balesetem miatt vissza esek 2 fokozatot ha kiderül, hogy összekoccantam egy másik autóval. Mi van ha nem jelzem hogy volt balesetem? Ki fog derülni? és ha igen, megbüntetnek azért, hogy nem jeleztem? Légyszi csak az válaszoljon aki biztosan tudja.

2014. nov. 6. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha letitikolsz ilyet, akkor a biztosító nem köteles semmiféle kárt megtéríteni, magyarul fizetsz, de nem kapsz érte semmit, mert megszegted a szerzödés feltételeit
2014. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

...és még be is perelnek, csalásért.

Külön ott van minden szerződésben, hogy be kell jelenteni.

2014. nov. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egyik fél se jelenti akkor honnan jönnének rá?! Ha megegyeztek a másik autóssal akkor no problem.
2014. nov. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kártörténeti igazolás mond valamit?
2014. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1, "Ha letitikolsz ilyet, akkor a biztosító nem köteles semmiféle kárt megtéríteni"


ez hülyeség.


2, "...és még be is perelnek, csalásért.

Külön ott van minden szerződésben, hogy be kell jelenteni."

hülyeség, hülyeség...


3, "Ha egyik fél se jelenti akkor honnan jönnének rá?! Ha megegyeztek a másik autóssal akkor no problem."

az éves díjad kb. 50%-kal fog emelkedni. (lehet másik biztosítónál) ha fizetsz 20e Ft-ot, akkor ennél nagyobb kárt nem célszerű kifizetni...


és igen, ha a kánya rendszer tökéletes lenne, ez simán kibukna. van hogy átsurran, de én nem játszanék vele. Egy becsületes alkusz segít az ügyfeleknek, de aki ilyent nem jelent azzal nem foglalkozik olyan szakember aki adott esetben tényleg tud segítséget adni.

2014. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Történt kárfizetés a biztosítód által? Ha igen, akkor a bónusz csökkenni fog. Ha megfizeted a kárt, akkor az nem lesz befolyással a bónuszodra, de a kányában benne lesz a baleset ténye, ahonnan a biztosítók ezt le tudják kérdezni. Ha nem jelezted a biztosító felé a kárt, és a sértett se tette meg 30 napon belül, akkor nem változik a b/m besorolásod.
2014. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én se jelentettem be, pedig nekem komolyabb balesetem volt. Senki az ég adta világon nem kérdezte meg tőlem, hogy nem volt valami, amiről tudniuk kellene...? :)
2014. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!