Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki téríti meg a kárt, ha a...

Ki téríti meg a kárt, ha a balesetet okozó személynek nem volt biztosítása?

Figyelt kérdés
Én lennék a sértett. Szabályosan közlekedtem, míg egyszer hírtelen egy autó áttért az én sávomba. Próbáltam elkerülni, de nem lehetett. Az autóm totálkáros lett. A balesetet okozó személynek nem volt/vagy lejárt a biztosítása, így azt mondták, hogy nincs, aki kifizesse a kárt. Egy több millió forint értékű autóról lenne szó! A balesetet okozó személy sajnos elhalálozott a balesetben. Ezesetben mi a teendő? Nekem kell kifizetnem a saját autóm kárát, annak ellenére, hogy nem én okoztam a balesetet? Ilyenkor mi a teendő?
2014. aug. 8. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem nyelvi kategóriás kérdés.Kérd meg,hogy rakják át.
2014. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Upsz tényleg! Elnézést!
2014. aug. 8. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Saját Casco.
2014. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt találsz hasznos információt:

[link]

2014. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kata kata ***** válasza:
100%
Fordulj a MABISZ-hoz.
2014. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha ilyen sokmilliós kocsira tellett, amibe belementek és a vétkes meghalt, te neked meg semmi bajod, akkor gondolom gazdag vagy és biztos kitudod csengetni simán. Sőt, egyenesen új autót is tudsz venni.


Egyébként csak úgy lenne esélyed, ha a vétkes is azért pénzes volt és aki öröklöl utána, annak megérje elfogadni a vagyont meg a tartozást is... Olyat nem lehet, hogy csak a cuccokat örökli, de a tartozást nem... Olyat lehet, hogy lemond az egészről. Mint ahogy én tettem a meghalt apám után. Tele volt tartozással meg volt valami cucca is. Inkább lemondtam az egészről. Megúsztam a tartozásait, a cuccok meg úgyse voltak értékesek..

2014. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fizet a MABISZ. Fordulj a SAJÁT biztosítódhoz, ők fogják felvenni a kárt.
2014. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gazdag. Egy nyergesvontatóról van szó. Nem tudom hogyan tudnám visszakeresni a nyergesvontató árát!
2014. aug. 8. 17:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Jah akkor bocsánat. Autót írtál.
2014. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!:)
2014. aug. 8. 23:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!