Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Friss jogosítványommal kötelez...

Friss jogosítványommal kötelező kitennem a T-t a kocsi hátuljára, vagy csak ajánlott? Ha kötelező akkor mennyi ideig kell ott díszelegnie?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 15:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

ma 14:22!

Nem bírom megállni, megkérdezem: Te miről beszélsz? De most komolyan? Semmi logika nincs abban, amit írtál.

2011. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

20:36-nak:

Az 50-el menő vagyok.

Direkt írtam hogy nem kényszeresen vagyok szabálykövető, csak amíg van értelme. A seb. határt igyekszem nem túllépni, tartani az 50et. Néha én is megyek 55-el, 60al, de akkor mindig olyan érzésem van, hogy "tilosban járok" és ez rossz érzéssel tölt el.


Az a probléma, hogy Mo-n össznépi szabálykerülés, szabály be nem tartás a divat, és ezért mindenki azt hiszi, hogy az teljesen normális hogy 50-es határnál 60al megyünk. Meg lehet nézni Németo.-ban vagy máshol eszükbe nem jut tolni le az útról ha 50-el mész és mindenki más döcög mögötted, mert 50 az 50.


Persze ezen nincs min csodálkozni, amikor már korai gyerekkorunk óta arra treníroznak, hogyan csaljunk (puskázás, dolgozat kilopás, stb...).


Nem vagyok szent, az élet sok más területén én sem tartom be a szabályokat, és ahol lehet és van értelme igyekszem megkerülni, de a seb. betartás éppen nem tartozik ezek közé. Azaz 50 nem véletlenül annyi, és a fizika az nem az idióta politikusok találmánya, tehát ezzel inkább nem szórakozok.


Egyébként csak érdekesség kedvéért:

http://www.youtube.com/watch?v=HeUX6LABCEA

2011. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

utolsó: nem értem a videó lényegét

elmagyarázod?

2011. ápr. 18. 22:36
 24/26 anonim ***** válasza:
Az a lényege, hogy hajtsunk lassan városban (itt pl. 30 mérföld/h-val, ami kb. az 50 km/h), mert 80%-kal többen fogják túlélni.
2011. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Igen:


A 30mph-val elütött gyerekek jóval nagyobb eséllyel élik túl a balesetet mint a 40mph-val, az mph-k átváltva km/h-ra nagyjából 60-65km/h és 50km/h-nak felelnek meg.


A lényeg pedig az, hogy ugyan csak 10-el mész gyorsabban, de ügye fizikából tudjuk hogy a seb-el a fékút négyzetesen arányos, azaz kétszeres seb-hez négyszeres fékút tartozik. Tehát 10el gyorsabban menve nem teljesen plusz 10km/h-hoz tartozó fékútnyival növelődik meg a fékút távolsága, hanem többel!


Városban ezen a pár méteren pont az múlhat, hogy egy gyereket akkora erővel ütsz el hogy már belehal vagy még nem.


Egyébként - csak hogy mégjobban borzoljam a kedélyeket - :) a hétvégén volt szerencsém kipróbálni egy 200LE-s sportautót és ezzel is csak 100al mentem a 100as táblánál. Pedig higyjétek el, nagyon szívesen meghúzattam volna (lehet erre soha többet nem lesz lehetőségem) de nem mertem. Ha németben lennénk, ahol nincs korlát a pályán tuti nyomtam volna ami a csövön kifér...


De az M1-M7 bevezetőn bizony 100-as tábla van :(

2011. ápr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
ez már a te problémád. Nem hiszem, hogy az autópályán gyerekek rohangálnak. Mert jó, azt megértem, hogy a városban, ahol nagy a forgalom, ott csak 50-el mész, de lakott területen, ahol indokolatlanul van kinn a tábla én ott biztos nem fogok annyival menni, mert 1. kilométerekig ellátok, ha gyerekek rohangálnak az úton akkor látom. 2. semmi értelme sem lenne 50-el végigdöcögnöm
2011. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!