Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Friss jogosítványommal kötelez...

Friss jogosítványommal kötelező kitennem a T-t a kocsi hátuljára, vagy csak ajánlott? Ha kötelező akkor mennyi ideig kell ott díszelegnie?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 15:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de ajánlott, Inkább azért, hogy tudja a többi vezető, hogy számíthat esetleg "rutintalan" manőverekre tőled, és tartson inkább nagyobb távolságot. Egy esetleges lámpánál való lefulladás, vagy egyéb baki esetén is valamivel elnézőbbek, és nem kezdenek el egyből dudálni rád mint az őrült. :)
2011. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom hogy kitedd.

Sok sofőr direkt szórakozik a mazsolákkal, csak hátrányod lehet belőle szinte.

Arról nem is szólva, hogy ha rosszul teszed fel, csak a festékkel együtt tudod leszedni majd...


Fél éve van jogsim, én se raktam fel, és semmi baj nem volt így se.

1 hét vezetés után belejössz, nem fogják megmondani hogy friss a jogsid, persze csak ha van érzéked a vezetéshez.

2011. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
köszi, akkor megúsztam a T betüt :D nem nagyon akartam eddig kirakni, mert az olyan megkülönböztetés, de akkor hálisten nem is kell
2011. ápr. 17. 16:38
 4/26 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Én se raktam ki és nem bántam meg.
2011. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nekem 2-3 hónapja van meg a jogsim, és én se tettem ki a nagy T betűt. Szerencsére eddig nem száramozott belőle semmi bajom, remélem ezután se fog :)
2011. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve van meg a jogsim és én se tettem ki a "T" betűt és nem is bánom.Egy nagy hülyeség az egész és még rosszabb helyzetbe kerülsz ha kiteszed már csak azért is mert sok bunkó sofőr van az utakon.
2011. ápr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kitettem és ajánlom neked is hogy kitedd.

A dolog nagyon egyszerű: aki szemét és tol le, az ígyis úgyis ezt csinálja, ha kirakod a T betűt, ha nem. Viszont van sok normális sofőr is, aki veszi a lapot, és jobban figyel rád.


Én azt gondolom hogy aki akar az menjen, és jobb ha előttem van, mintha mögöttem. A T betű hatására jobban előzgetnek, ez eleinte zavart, de rájöttem hogy inkább előzzőn meg minél hamarabb, de ne jöjjön a seggembe. Így meglátja a T-t, már gondolkodás nélkül előz is, ami nekem csak jobb, mert nics a hátsómba, nem stresszelek emiatt.


Nem a festékre kell kitenni, az ablak belső felére cellux-al feldobod és kész. Bármikor könnyen le tudod szedni, nem szárad rá a festékre, nem érik a külső hatások, nem kell kapargatni. Ha néha apám elviszi a kocsit 3 mozdulattal lekapja, amikor megint én használom, 3 mozdulat és ismét a helyén van.


A T-sekkel sokan elnézőbbek ha bénázik, elvégre senki sem született profinak.

2011. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22:52 pont hogy nem így van. Az emberek 99%-a ha meglátja a T betűt, elkezd előzgetni, dudálni, sietni stb. Mellesleg minek totojázol? minek akar megelőzni mindenki? nem 40-en kkéne menni, hanem dinamikusan a forgalommal és akkor nincs szükség t betűre
2011. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:52


Két ok:

- igyekszem betartani az 50-et, 30-as táblánál a 30-at

- piros fele nem padlógázzal haladok, hanem szépen motorfékkel lassulva, hátha sikerül elkapnom repülőrajttal a zöldet. Ez sokaknak szúrja a szemét, előzgetnek. Aztán persze a zöldnél repülőrajtból lerajtolom őket, de azért hajrá :)


Amúgy a totojázás azért megérne egy misét, mert a bp-i autósok nagy része még nem hallott a jobbra tartsról. Képtelenség a róbert károlyon vagy az üllői úgy végig menni 70-el, 50el úgy, hogy a mutatót odaszögezem és megállás, bénázás nélkül végig tudjak csorogni. Valaki valahol mindig bénázik, megáll, stb, és nem érvényesül a szabály, miszerint szélen lassúak, középen gyorsabbak, belsőn a leggyorsabbak...

2011. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez a legidegesítőbb amit csinálsz: mész a piroshoz, lelessulsz, más megelőz, majd a zöldnél lerajtolod, éés utána ujra ott vagytok ahol a part szakad. Ha lassúvagy a pirosnál, tessék lasssúnak lenni a zöldnél is, Vagy könyörgöm NYOMJUK azt a kib@szott pedált, hiszen NEM DÍSZNEK VAN!!!
2011. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!