Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a nevemre íratja az autót,...

Ha a nevemre íratja az autót, lesz belőle valami gond?

Figyelt kérdés

Párommal fél éve vagyunk együtt, de semmi probléma nincs, nem is lesz, reméljük.


A lényeg tömören: családi vállalkozás az ő nevén van, a kocsija most másén. A vállalkozással akadtak gondok, és a bank ugye lakást vagy gépjárművet vihet el. Az illető akire most van íratva, már nem "vállalja", a sajátjára érthető módon nem szeretné.


Ha átíratja az én nevemre, mielőtt az eljárások megkezdődnének, lenne belőle nekem valami gond? Hitel nincs rajta, kifizetve, nem is ér sokat, de azért szeretné megtartani.

Nem vagyok jártas ilyen témában, ezért óvatosan inkább a "megfontolom" választ adtam neki.


Előre is köszönöm, aki segít!


2011. márc. 20. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

nyugodtan irasd át

nálunk a vállalkozás anyám nevén és minden vagyontárgy pedig az enyémen, és nincs gond belöle.

am van a banknál olyan h ha elkoboznak és már nincs mit elkobozni akkor elvehetik azt is amit a családon belül odaadott vkinek mert rájafogják h vagyonmentés de ez nem tul sürü

2011. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Olga néni ***** válasza:
Háát, szülő-gyerek közti kapcsolat az más, de házastársaknál ugye eleve vagyonközösség van! Én sem vagyok ebben a témában jártas, de hát sokan ezért csinálnak falból válást, és mindent a másikra iratnak. Szerintem ilyen esetben házastársra nem jó ráíratni semmit. Anya, nagymama (nem kell, hogy jogsija legyen) sokkal jobb ötlet. És mivel az előző tulajdonos nem családtag volt, a vagyonmentés szóba sem jöhet!
2011. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok :) De köszönöm mindkét választ, megnyugodtam!
2011. márc. 20. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
szerintem a szokásos autó birtoklási terheken kívül (fizetendők, objektív felelősség, stb...) nem.
2011. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!