Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A kocsit az én nevemre vesszük...

A kocsit az én nevemre vesszük, én lennék a tulaj, de a párom vezetné, ez gond nélkül megoldható?

Figyelt kérdés

Nem bonyolítja a helyzetet? Gondolok itt: kocsival kapcs. ügyek intézése, rendőri igazoltatás, esetleges baleset.

Gondoltunk arra, hogy Ő lenne az üzemben tartó, én a tulaj, de az még macerásabb..


2011. aug. 22. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Eléggé problémás,nálunk is így van,és rendesen ment is a keveredés a kötelező-bizt.váltás kapcsán.Merthogy nekem nincs jogosítványom.De,hogy be legyen jegyezve az üzembentartó,az min.30000 Ft.Nos,ezt azért nem akartuk,de a biztosító meg nem akart velem biztosítást kötni,hiába,hogy korábban én voltam a szerződő.Fél év(!) elteltével voltak csak képesek elfogadni,hogy egy jogosítvány nélküli ember is lehet autótulajdonos,meg üzembentartó is,mert mi van,ha naponta másik sofőrt bízok meg az autóm vezetésével?Egyébként semmi másban nem volt eddig probléma,pedig sajnos balesetünk is volt-szenvedő félként,ill.az autót már fel is törték,tehát volt mindenféle űgyintézés.
2011. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!!


Ez nem jelent gondod. nyugodtan lehet minden a te neveden. Csak akkor kel írni kölcsönadásit ha a párod külföldön is használni akarja. És ebben az esetben a kölcsönadásit közjegyzőnél kel hitelesíteni. De belföldön semmi nem kel.

2011. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Mi most állítanánk Mo-i forgalomba a kocsit, ilyenkor talán díjtalan lenne Őt nevezi meg üzemben tartónak.. Nem tudom, mi lenne jobb. Párom is friss jogsis, a bizt. kalkulátor mindkettőnkre ugyanolyan költséget dobott ki. Nem akartak veled kötni? Ilyet még nem hallottam. :(
2011. aug. 23. 00:07
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves második válaszoló! A biztosításról Te nem tudsz valamit mondani? Hogy érdemesebb-e üzemben tartóként Őt, mint friss jogsist megnevezni, mert nálam drágább/macerásabb a biztosítás, vagy semmi gáz nincs belőle, ha én vagyok mindkettő?
2011. aug. 23. 00:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, kezdő jogsisként ugyanannyi lenne a biztosítás, mint nekem jogsi nélkül, de utána az esetében évről évre kevesebb.. ezért érné meg talán őt megnevezni üzemben tartónak.
2011. aug. 23. 00:53
 6/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy.

Nem számít a biztosítás szempontjából mikor szerezted a jogsid, az se ha nincs.


Én is úgy vettem hogy jogsim se volt. A párom vezette.

Életkor, lakóhely, autó teljesítménye és kora, valamint a biztosítási kárelőzmény dominál a díjszámításnál.

2011. aug. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyébként nulláról indul egy biztosítás a bonus-malus rendszerben akár a te, akár a párod esetében.

A kifizetésmentes évek föl, míg a kifizetések lefelé tolnak a besorolási fokozaton.

2011. aug. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már hogyne számítana?? Az az egyik fő szempont, nézz csak meg egy kalkulátort. Kezdő jogsisként ugyanannyi neki a biztosítása, mint nekem jogsi nélkül, de 1-2 éves jogsival már 1-20 ezerrel kevesebb egy évre.
2011. aug. 23. 02:00
 9/14 A kérdező kommentje:

folyt.:

mint nekem. Ezért olvashatod mindenhol, hogy azt szokták "megtenni" egy családban mondjuk üzemben tartónak, aki régóta vezet. A GYIK is tele van ilyen kérdésekkel-válaszokkal.

2011. aug. 23. 02:02
 10/14 anonim ***** válasza:

írjatok egy meghatalmazást, hogy vezethesse a párod. A rendőr kérheti.


Alulírott ..... (továbbiakban meghatalmazó) meghatalmazom ....... (továbbiakban meghatalmazott), hogy az abc-123 forgalmi rendszámú ......... típusú autót bel és külföldön korlátozás nélkül használhatja.



Dátum, aláírás, tanúk

2011. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!