Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet gond a kórházban abból,...

Lehet gond a kórházban abból, hogy 3 éve férjnél vagyok, de még az irataimat nem csináltattam meg a férjes nevemre? Március 11-re vagyok kiírva.

Figyelt kérdés
A 2. gyermekem születése előtt esküdtünk meg 1hónappal.Akkor nem volt gond,hogy nincsenek megcsinálva az irataim.Aztán a picitől nem tudtam megcsináltatni.Volt,hogy pénzem nem volt rá.Szóval mindig volt valami,ami miatt ez elmaradt.
2009. febr. 3. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a TAJ-kártyám van a lánykori nevemen. Senkit nem érdekelt.
2009. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A TAJ kártyát ingyen és akár postán is tudod intézni. A régi TAJ kártya és a névváltozást igazoló okirat másolata kell hozzá. A személyi cseréjét is meg lehet úszni 1500 Ft-ból. Ennek ellenére nem hiszem, hogy gond lesz belőle. Az anyakönyvezéshez úgyis kell a házassági anyakönyvi kivonat.
2009. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat!Remélem igazatok lesz és csinálnak belőle gondot!
2009. febr. 3. 11:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez bizony probléma, de ügyintézőfüggő. Bele lehet kötni, de talán jófejek lesznek.

Viszont egy személyi-lakcímkártya összesen 1500 forint, ennyi pénzed biztos van. Egy hét alatt megvan, de lehet, hogy korábban is. TAJ-, és adókártyát ingyen csinálják. Szóval a pénz itt nem lehet akadály... Ha előre időpontot kérsz a hivatalban (akár otthonról, telefonon), még sorban állni sem kell, tehát az idő szintén nem lehet akadály... Meg aztán előbb-utóbb úgyis meg kell csináltatnod az iratokat, mert lejárnak. (Kiv. adó-, és TAJ-kártya).

2009. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát én úgy tudom,hogy mivel már ugye 3 éve meg kellett volna csináltatom így 3000ft a személyi.Bár nem vagyok biztos benne.Meg azt hallottam,hogy az adókártyáért is fizetni kell.Az meg nem igaz,hogy 1 hét alatt elkészül,mert a férjemnek nemrég lejárt a személyije és 3 hét múlva küldték ki az újat.Nekem meg max. 5 hetem van szülésig.
2009. febr. 3. 11:22
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell fizetni az adókártyáért. Az elkészült személyit legkésőbb az igényléstől számított 15 napon belül kézhez kell kapnod, ez törvény.
2009. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Adókártyáért csak akkor kell fizetni, ha megrongálódott, vagy elveszett. A névváltozás ingyenes és kb 2 hét.

A személyit ha elmész megcsináltatni, kapsz egy igazoló lapot, amíg nem jön meg a másik, ugyanúgy el kell fogadni a lapot is. A lakcímkártya azonnal elkészül, csakúgy mint a TAJ kártya. Én dolgoztam kórházban, és sajnos ha kukacosak akkor nyugodtan beleköthetnek.

2009. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
szió. én márci 10re várom:) nekem fizetni kellett a személyiért 3000ft-ot,mert nem időben csináltattam meg,és 14napon belül megis kaptam.
2009. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor megigénylem a jövőhéten,mert akkor megyek Egerbe NST-re és beugrok az okmányirodába.A lakcímkártyát is ott kell már csináltatni,vagy még mindig a helyi önkormányzatnál?
2009. febr. 3. 11:27
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
11:26-os vagyok.azt is elintézheted az okmányirodába.sok sikert:)
2009. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!