Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi lesz, ha egyik fél sem...

Mi lesz, ha egyik fél sem ismeri el a felelősséget egy balesetben, és nem volt kihívva rendőr?

Figyelt kérdés

Én egyenesen haladtam, egy autó pont kikanyarodott volna mellékútról, megállt, de pont összeütköztünk, nekem a kocsi oldala, neki az eleje. Azt mondja, hogy nem látott ki, ezért kellett nagyon előre jönnie a kanyarodásnál, emiatt nem ismeri el a felelősséget.

Majd keres a biztosító, de most aggódom, hogy ebből mi lesz. Mire számíthatok, volt valakinek hasonló?


okt. 13. 18:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

20

A biztosító nem hatóság, de a KGFB fedezet törvényi előírás. Tudom, hogy gyakran próbálkoznak ilyen habi dumaval, de nem, ezt nem tehetik meg. Ha ezt feltételezik (biztosítási csalást) akkor eljárást kell a megfelelő hatóságnál kezdemenyezniuk. De fizetnie kell.

okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 retektorta ***** válasza:
21. Én ezt tudom, autós szakmában dolgozom. Elméletben igazad van, gyakorlatban ez sajnos nem így van. Azt mondja a kárszakértő, hogy a két autó sérülései nem egyeztetőek össze, ezért a baleset nem történhetett úgy, ahogy a bejelentőn le van írva. Ekkor TE mehetsz bíróságra, mert ŐK nem fizetnek, és ha nem tetszik, akkor perelj. Ahogy a mondás tartja, kurvát fasszal, biztosítót perrel fenyegetni felesleges, erre tartják a jogi osztályt. Nem egy, nem kettő ilyen esetet láttam már.
okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Hát nekem sajnos az elmúlt években többször kellett a biztosítót "fenyegetnem" és minden esetben 1 db (megfelelően, jogilag alátámasztva megírt) elég volt és már úgy is lett ahogy én kértem, pedig előtte mindenféle kifogással jöttek. Ha látják, hogy képbe vagy nem mennek bele olyan pereskedesbe amit úgyis elvesztenek. Csak az emberek nagy része bexarik egy hivatalosak tűnő levéltől is ..
okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!