Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi lesz, ha egyik fél sem...

Mi lesz, ha egyik fél sem ismeri el a felelősséget egy balesetben, és nem volt kihívva rendőr?

Figyelt kérdés

Én egyenesen haladtam, egy autó pont kikanyarodott volna mellékútról, megállt, de pont összeütköztünk, nekem a kocsi oldala, neki az eleje. Azt mondja, hogy nem látott ki, ezért kellett nagyon előre jönnie a kanyarodásnál, emiatt nem ismeri el a felelősséget.

Majd keres a biztosító, de most aggódom, hogy ebből mi lesz. Mire számíthatok, volt valakinek hasonló?


okt. 13. 18:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Kamera van a helyszínen?
okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk ha neked a kocsid oldala sérült neki meg az eleje, egyértelmű hogy ki ment kinek.
okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha bejelentőt sem töltöttetek ki, ahol valaki elismeri a hibáját, akkor mindenki magának fizeti a kárát.
okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Mi az, hogy "majd keres a biztosító"?
okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nincs kamera. Fényképeket készítettünk, és telefonszámot cseréltünk, de tovább lehetett menni a kocsikkal, és siettünk, ez két napja volt. Tegnap este töltöttük ki az online kárbejelelentőt, akkor beszéltük, hogy nem ismeri el a felelősséget
okt. 13. 18:37
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
#2: Az, hogy ki ment neki kinek semmit nem árul el arról, hogy ki volt a felelős. Nem is értem ekkora kreténséget minek írsz le egyáltalán.
okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 retektorta ***** válasza:
100%
Akkor most megtanulod, hogy nem csinálunk ilyet. Ha vita van, rendőrt kell hívni. Ha egyébként úgy történt, ahogy leírod, akkor valószínűleg az ellenfél lesz a hunyó.
okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%
Mivel semmiféle felelöségelismerés nincs, ezért jó esetben javíttathatod saját magad az autódat.
okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Pedig ez nagyon egyszerű - ha az egyik fél sem ismeri el a helyszínen a felelősségét akkor rendőrt kell hívni. (halkan jegyzem meg, hogy amúgy is érdemes, mert az ilyen elismerem a felelősségem nyilatkozatot vissza lehet vonni és akkor ott vagy ahol a part szakad)


Jelen esetben te pont ott vagy. Mivel helyszínelésre már nem lesz lehetőség, ha csak nincs valami új bizonyíték (pl. egy térfigyelő kamera vagy esetleg egy másik közlekedőtől kamera) akkor mindenki fizeti majd a saját kárát, mert a biztosító nem fog, az tuti.

okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

Ezt rohadtul bebuktad így....


Vagy feljelented és lehet járni bíróságra 26x vagy elengeded és fizeted a saját károd.


(most milyen jól jött volna egy 20.000 forintos fedélzeti kamera, mi???

Nem is értem, hogy vezethetnek anélkül az emberek)

okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!