Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy gépjárművet...

Vásároltam egy gépjárművet amin tartozás volt a nav felé és kijelenteték a forgalomból illetve nem lehet átirni ,a tartozás Augusztus 26.án ki lett fizetve ,viszont még mindig be van jegyezve ha lekérdezem a kocsit,hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Navnál voltam bent az összeg hozzájuk beérkezett.

szept. 13. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Navnál voltam bent"


Akkor miért minket kérdezel?

szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint hogy nekik megérkezett a pénz arról adtak egy igazolást amit nem fogadnak el a kormányablakban
szept. 13. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A NAV-hoz beérkezett összeg rendezése után a végrehajtó kiadja a kormányhivatal felé a gépjármű feloldásáról az iratot. Az alapján fogja csak a kormányhivatal a foglalás alól feloldani a járművet.


Az szinte lehetetlen, hogy ha augusztus 26-án ki lett fizetve az összes tartozás maradéktalanul, hogy még nem intézkedett a végrehajtó a jármű feloldása iránt.


Kérdezz rá a végrehajtónál, mert lehet, hogy valami más miatt rajta maradt a foglalás a kocsin. Csak ő tudja megmondani, hogy mi a helyzet...

szept. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként a kormányhivatalnak 30 napja van az ügyet elintézni.

Tehát lehet, hogy már a kormányhivatalban iktatva van a gépjármű feloldásról az irat, de még nem teljesítették azt. Sok az ügy, stb. Mindenféleképpen az eredeti feloldás dátumával fogja azt bejegyezni.

szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy nemtudom ki a végrehajtó,mivel arról sincs papír ,hogy ki foglalta le.De elvileg csak a Navnál volt tartozása a hölgynek akitől vásároltam
szept. 14. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Kormányhivatalnál megtudhatod, hiszen ők kapták meg a NAV-tól a foglalási jegyzőkönyvet, melyen a végrehajtó neve, elérhetősége is rajta van.


Ha nagyon nem megy, akkor pedig az eladó illetékessége szerinti NAV-nál érdeklődj a végrehajtási osztályon. Illetékesség az eladó lakcíme szerinti megyei NAV lesz.

Tehát visszamész a NAV-hoz és megkérdezed, majd akár személyesen is felkeresheted a végrehajtót. Hozzájuk időpontot kell egyeztetni általában, mert náluk ügyfélszolgálat ilyen szinten nincs, bármikor előfordulhat, hogy "házon kívül" vannak, mivel helyszíni eljárásokat is folytatnak. De akár az egyik kollégája is tud segíteni benne.

szept. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!