Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó végrehajtó általi lefogla...

Autó végrehajtó általi lefoglalásnál mi történik pontosan?

Figyelt kérdés

A barátom nevén van az autó amit én használok. Most tartozás miatt lefoglalás alá került. Az ügyfél kapunál derült ki a bejegyzés, nem hivatalos levélből.

Most ilyenkor mi történik pontosan?

Azt olvastam, hogy 30 nap múlva eljönnek a kocsiért és elviszik értékesíteni.

Ha így van honnan számít a 30 nap? Mert az ügyfél kapunál nincsen dátum csak a bejegyzés.

Akinek van ilyen tapasztalata az kérem ossza meg hogy mi történt.


Köszönöm a válaszokat.



2022. máj. 19. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyik ismerősömnek anno vitték el így az autóját (BMW). Nem fizette a részleteket. A szállítás előtt 5 nappal kivitte az autót és megtanította erdőbe járni, kuplung nélkül váltott vele. Turbós motort padlógázon felpörgetve állította le. Útközben az összes kátyúba szándékosan belement. Hosszan csúsztatta a kuplungot hadd égjen. Amikor jött a tréleres foglalni, aznap hajnalban kiment a sufniba és a satupadról összeszedte a fémreszeléket. Beleszórta a tankba a gázolaj közé.

Így is elvitték tőle.

2022. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És honnan számít a 30 nap? Az átvétel napjától?
2022. máj. 19. 19:56
 3/15 anonim ***** válasza:
Foglalás napjától...
2022. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Most ilyenkor mi történik pontosan?

Lefoglalja a végrehajtó az autót. A foglalás tényéről értesíti az okmányirodát, aki bejegyzi azt a gépjármű nyilvántartásba. A foglalás nem az okmányirodai bejegyzéssel jön létre, hanem magával azzal, hogy jegyzőkönyvben lefoglalják azt. Vagy nyilvántartásból, vagy helyszínen megtekintve. Ha helyszínen foglalják le, akkor megadják a becsértékét is. Ha nyilvántartásból, akkor a becsérték közlése előtt "illik" megtekinteni a gépjármű állapotát. Becsérték közlés nélkül nincs árverezés. Tehát az árverést megelőzi egy becsérték közlés, ami ellen fellebbezhetsz, ha nem értesz vele egyet.


"Azt olvastam, hogy 30 nap múlva eljönnek a kocsiért és elviszik értékesíteni."

A foglalástól számított 30 nap elteltével értékesíthetik. Nem feltétlenül mennek érte és viszik el, hanem mondjuk értesítenek arról, hogy szállítsd be a végrehajtóhoz árverés miatt X. Y. időpontra.

Ha nem teszed, akkor elszállíttatják, aminek költsége van.


"Ha így van honnan számít a 30 nap?"

Foglalás dátumától.


"Mert az ügyfél kapunál nincsen dátum csak a bejegyzés".

A gépjármű-nyilvántartásban az is szerepel, hogy mikortól él a foglalás, és az is, hogy ki foglalta le a gépjárművet (melyik végrehajtó).


"Akinek van ilyen tapasztalata az kérem ossza meg hogy mi történt."


Mire vagy még kíváncsi?

2022. máj. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4-es tehát nem szükséges elvinnie innen, hanem kijön, tart egy szemlét és becsül egy értéket. Elkezdi értékesíteni (MBVK), ehhez feltétlenül elkell szállíttatnia vagy maradhat ott is ahol van? Az árverés végéig?
2022. máj. 23. 20:42
 6/15 anonim ***** válasza:

Árverezni csak azt lehet az ingóságok esetén, ami már a végrehajtó "birtokában" van. Tehát vagy beszállítod kérésére arra a telephelyre, ami a gépjárművek tárolását szolgálja, vagy ő szállíttatja be a Te költségedre.


Általában amíg nem kéri, hogy szállítsd be, vagy nem "megy érte", addig használhatod is az autót. Ugyanis a jármű lefoglalása által zár alá vette az ingóságot. Ez annyit jelent, hogy nem tulajdoníthatod el, és köteles vagy az állagát megóvni! A zártörés a Btk. szerint bűncselekménynek számít ugyanis!

2022. máj. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet akkor, hogyha baleseteztem az autóval (én voltam a hibás) és nem volt tudomásunk arról, hogy lefoglalt az autó és csak akkor derül ki mikor az okmányirodában kivonatjuk az autót?

Igazából állapot romlás akkor derül ki mikor a végrehajtó megtekintette az autót és becsült egy értéket és utána romlik az autó állapota, igazam van?

2022. máj. 24. 16:27
 8/15 anonim ***** válasza:
A végrehajtó a fentebb említett időpontokban ad egy becsértéket. Vagy a helyszínen foglalva, vagy utólag, ha nyilvántartásból foglalta le az autót. Ha ahhoz képest romlik a gépjármű állapota, akkor nyilván a becsértéket is ahhoz fogja igazítani. Tehát adott esetben csökkenteni fogja - utólag...
2022. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Mekkora összegnél foglalnak le autot?


Anyum nevén van a munkásautóm, én vagyok az uzembetarto.


Ma jött a level nekem, hogy lefoglalják anyum kocsijàt és én köteles vagyok átadni a rendszámot, forgalmi stb. Pedig csak üzembe tartó vagyok. Mekkora tartozásnál foglal a nav?


Más nincs a nevén, külföldön dolgozik de nem jelentette be és a tb-t nem fizette . (Ausztriában rendelkezik biztositassal )

máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

NAV?


2024. előtt kezdődött eljárás esetén 100 ezer forint felett már foglalhat vagyontárgyat.

2024-ben kezdődött eljárás esetén ezt felemelte a kormány 200 ezer forintra. Tehát addit nem foglalnak vagyontárgyat, csak felette.


"Más nincs a nevén, külföldön dolgozik de nem jelentette be és a tb-t nem fizette . (Ausztriában rendelkezik biztositassal )"

Akkor S.O.S-ben igazolja a NEAK felé, hogy külföldön van már X ideje biztosítása. Ha ezt igazolja, akkor arra az időszakra, amelyre külföldön biztosított volt, visszamenőleg törlik az előírt eü. szolgáltatási járulékot.

Külföldi biztosító által kiállított igazolást fogadják el -> A1 nyomtatványt kell kiállíttatni hozzá (régi jelölése: E101 vagy E103) és azt benyújtani az itthoni NEAK-nak. Ők majd értesítik a NAV-ot, hogy milyen időszakra kell visszamenőleg törölni a járulékokat.


Ha még mindig külföldön biztosított, akkor a TAJ-száma kékre vált. Ez jelenti azt, hogy külföldön van biztosítása.


Ha anyukád nem tudja intézni, akkor a kormányhivatalokban található egészségbiztosítási szervet kell ezzel megbízni. A két ország egymás között intézi a papírmunkát, de az akár 3-6 hónapot is igénybe vehet. Lehet, hogy gyorsabb, ha anyukád a kinti biztosítótól beszerezi ezt a bizonyos A1 adatlapot kitöltve.

jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!