Autó végrehajtó általi lefoglalásnál mi történik pontosan?
A barátom nevén van az autó amit én használok. Most tartozás miatt lefoglalás alá került. Az ügyfél kapunál derült ki a bejegyzés, nem hivatalos levélből.
Most ilyenkor mi történik pontosan?
Azt olvastam, hogy 30 nap múlva eljönnek a kocsiért és elviszik értékesíteni.
Ha így van honnan számít a 30 nap? Mert az ügyfél kapunál nincsen dátum csak a bejegyzés.
Akinek van ilyen tapasztalata az kérem ossza meg hogy mi történt.
Köszönöm a válaszokat.
Egyik ismerősömnek anno vitték el így az autóját (BMW). Nem fizette a részleteket. A szállítás előtt 5 nappal kivitte az autót és megtanította erdőbe járni, kuplung nélkül váltott vele. Turbós motort padlógázon felpörgetve állította le. Útközben az összes kátyúba szándékosan belement. Hosszan csúsztatta a kuplungot hadd égjen. Amikor jött a tréleres foglalni, aznap hajnalban kiment a sufniba és a satupadról összeszedte a fémreszeléket. Beleszórta a tankba a gázolaj közé.
Így is elvitték tőle.
"Most ilyenkor mi történik pontosan?
Lefoglalja a végrehajtó az autót. A foglalás tényéről értesíti az okmányirodát, aki bejegyzi azt a gépjármű nyilvántartásba. A foglalás nem az okmányirodai bejegyzéssel jön létre, hanem magával azzal, hogy jegyzőkönyvben lefoglalják azt. Vagy nyilvántartásból, vagy helyszínen megtekintve. Ha helyszínen foglalják le, akkor megadják a becsértékét is. Ha nyilvántartásból, akkor a becsérték közlése előtt "illik" megtekinteni a gépjármű állapotát. Becsérték közlés nélkül nincs árverezés. Tehát az árverést megelőzi egy becsérték közlés, ami ellen fellebbezhetsz, ha nem értesz vele egyet.
"Azt olvastam, hogy 30 nap múlva eljönnek a kocsiért és elviszik értékesíteni."
A foglalástól számított 30 nap elteltével értékesíthetik. Nem feltétlenül mennek érte és viszik el, hanem mondjuk értesítenek arról, hogy szállítsd be a végrehajtóhoz árverés miatt X. Y. időpontra.
Ha nem teszed, akkor elszállíttatják, aminek költsége van.
"Ha így van honnan számít a 30 nap?"
Foglalás dátumától.
"Mert az ügyfél kapunál nincsen dátum csak a bejegyzés".
A gépjármű-nyilvántartásban az is szerepel, hogy mikortól él a foglalás, és az is, hogy ki foglalta le a gépjárművet (melyik végrehajtó).
"Akinek van ilyen tapasztalata az kérem ossza meg hogy mi történt."
Mire vagy még kíváncsi?
Árverezni csak azt lehet az ingóságok esetén, ami már a végrehajtó "birtokában" van. Tehát vagy beszállítod kérésére arra a telephelyre, ami a gépjárművek tárolását szolgálja, vagy ő szállíttatja be a Te költségedre.
Általában amíg nem kéri, hogy szállítsd be, vagy nem "megy érte", addig használhatod is az autót. Ugyanis a jármű lefoglalása által zár alá vette az ingóságot. Ez annyit jelent, hogy nem tulajdoníthatod el, és köteles vagy az állagát megóvni! A zártörés a Btk. szerint bűncselekménynek számít ugyanis!
Mi a helyzet akkor, hogyha baleseteztem az autóval (én voltam a hibás) és nem volt tudomásunk arról, hogy lefoglalt az autó és csak akkor derül ki mikor az okmányirodában kivonatjuk az autót?
Igazából állapot romlás akkor derül ki mikor a végrehajtó megtekintette az autót és becsült egy értéket és utána romlik az autó állapota, igazam van?
Mekkora összegnél foglalnak le autot?
Anyum nevén van a munkásautóm, én vagyok az uzembetarto.
Ma jött a level nekem, hogy lefoglalják anyum kocsijàt és én köteles vagyok átadni a rendszámot, forgalmi stb. Pedig csak üzembe tartó vagyok. Mekkora tartozásnál foglal a nav?
Más nincs a nevén, külföldön dolgozik de nem jelentette be és a tb-t nem fizette . (Ausztriában rendelkezik biztositassal )
NAV?
2024. előtt kezdődött eljárás esetén 100 ezer forint felett már foglalhat vagyontárgyat.
2024-ben kezdődött eljárás esetén ezt felemelte a kormány 200 ezer forintra. Tehát addit nem foglalnak vagyontárgyat, csak felette.
"Más nincs a nevén, külföldön dolgozik de nem jelentette be és a tb-t nem fizette . (Ausztriában rendelkezik biztositassal )"
Akkor S.O.S-ben igazolja a NEAK felé, hogy külföldön van már X ideje biztosítása. Ha ezt igazolja, akkor arra az időszakra, amelyre külföldön biztosított volt, visszamenőleg törlik az előírt eü. szolgáltatási járulékot.
Külföldi biztosító által kiállított igazolást fogadják el -> A1 nyomtatványt kell kiállíttatni hozzá (régi jelölése: E101 vagy E103) és azt benyújtani az itthoni NEAK-nak. Ők majd értesítik a NAV-ot, hogy milyen időszakra kell visszamenőleg törölni a járulékokat.
Ha még mindig külföldön biztosított, akkor a TAJ-száma kékre vált. Ez jelenti azt, hogy külföldön van biztosítása.
Ha anyukád nem tudja intézni, akkor a kormányhivatalokban található egészségbiztosítási szervet kell ezzel megbízni. A két ország egymás között intézi a papírmunkát, de az akár 3-6 hónapot is igénybe vehet. Lehet, hogy gyorsabb, ha anyukád a kinti biztosítótól beszerezi ezt a bizonyos A1 adatlapot kitöltve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!