Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki lehet a hibás ebben a...

Ki lehet a hibás ebben a balesetben?

Figyelt kérdés

Tegnap indultam munkába egy kertvárosi részen, és egy alsóbbrendű útról akartam kikanyarodni egy felsőbbrendű(de nem fő) útra, balra. Mindkét úton 30km/h sebességkorlátozás van érvényben. Balról jött egy autó, és ahogy közelebb ért, láttam, hogy indexel, nem ment gyorsan, úgyhogy fel sem merült bennem, hogy egyenesen szeretne menni. Így hát kikanyarodtam elé, és azzal a lendülettel belém vágódott oldalról. Senki nem sérült meg szerencsére, de a baloldali karosszéria kuka.


Na de, a lényeg, hogy rendőrt hívtunk, mert a csávó válltig állította, hogy ő nem indexelt. Kijött a rendőr, meg időközbe vagy 4 rokona a csávónak(fehérbőrűek voltak), mindenki engem hibáztatott, a rendőrök is ott helyben. Az érv az volt a rendőröktől, hogy én nem adtam meg az elsőbbséget a védett úton haladónak. Az, hogy a csávó balra indexelt, ilyenkor nem lényeg, mert megkell várni, hogy bekanyarodjon, addig nem kanyarodhatok ki elé. Úgyhogy ott helyben engem hoztak ki bűnösnek. De tovább visszük az ügyet, mert a csávó mindent is ki akar belőlem perelni.

Nekem hálistennek van egy tanúm, aki szintén látta, hogy a f*szi indexelt, de ha ennyire nem veszik ezt figyelembe, akkor kb. felesleges.


Kérdés, hogy tényleg így szól a kresz? Hogy indexelhetek jobbra-balra, következmények nélkül? Vagy hogy tényleg megkell bizonyosodni arról, hogy az indexelő tényleg abba az irányba halad-e tovább, amerre indexelt? Én elfogadom ha hibáztam, csak nekem fura ez a következtetés.



2023. máj. 18. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha te egy alacsonyabb rendü útról kikanyarodsz egy jármü elé, amelyik egy magasabb rendü úton közlekedik, akkor te vagy a hibás.


Elvileg az indexelés nem jelent semmit, ugyan jelzésértékü, de lehet rossz is az irányjelzö, elöfordulhat, hogy úgy felejtödött, vagy véletlen kacsolódott be, szóval ez nem indok. Másrészt egy tanu nem számít sehol, legalább kettöre lenne szükség.

2023. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajna így van.

Max. annyit tudsz kihozni belőle a tanúval, hogy megtévesztő iranyjelzést adott, és esetleg őt is megbüntetik.

30-al belédment a vakegér, meg sem próbált fékezni?

2023. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh, értem. Ettől féltem. Mindenesetre meglep, hogy az indexnek ilyen kicsi a létjogosultsága. Na mindegy, elég drága tanulópénz lesz. Az utolsó fél méteren ha fékezett, nagyon csekély volt.
2023. máj. 18. 16:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy kicsi a létjogosultsága, hanem arról, hogy a KRESZ érintőlegesen sem foglalkozik a szabálytalankodókkal.

A védett úton haladónak elsőbbsége van. Ennyi? Ha bukfencezik a kocsi, ha tolatva halad, ha piruettezik, rossz oldalon közlekedik, gyorsabban, mint szabad lenne, akkor is.

A megtévesztő irányjelzésért kaphat figyelmeztetést, pénzbírságot, de ez nem a te gondod.

2023. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem sokkal jobban érdekel az, hogy volt-e tábla? Pl neked macisajt, vagy bármi.

Mi különbözteti meg ezeket az utakat?


Ahhoz pedig mindenképpen ragaszkodj, hogy indexelt. A helyedben akár szakértőhöz is ragaszkodnék. Az ugyanis meg tudja állapítani, hogy működött e az index az ütközés pillanatában.

2023. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!