Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nőhetett meg az olajfogy...

Mitől nőhetett meg az olajfogyasztás?

Figyelt kérdés
Főleg városban vezetek viszonylag kis sebességgel. Az autónak nem volt jelentős olajfogyasztása. Rendszeresen ellenőriztem és mindig a maximum környékén volt. Ma egy hosszabb útra mentem és kicsit meghajtottam az autót. Itthon megdöbbenve tapasztaltam, hogy az olajszint a pálca felénél volt. Mi történhetett?
2010. júl. 8. 22:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nagyobb fordulaton mentem mint máskor.
2010. júl. 9. 10:01
 12/15 anonim ***** válasza:
Akkor ez ilyen. Ha pörgeted eszi az olajat (tipikus Opel betegség), ha meg nem pörgeted egy csepp sem fogy!
2010. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2010. júl. 9. 10:07
 14/15 anonim ***** válasza:

naaa! ismerek egy opelt ami 18 éves, van hazsnálva rendesen és egy csepp olajat se eszik. lehet hogy akkor még normálisan összerakták őket? :)

azért egy általános átvizsgálás nem árt. kipufógógáz összetételéből ki fog derülni ha gáz van az olajjal.

2010. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha ecotec, akkor én nem nagyon aggódnák.

A gyár is biztonsági játékos, 1liter/1000km-es olajfogyit még normálisnak tart.

Ha mégsem, akkor meg szerintem inkább szórja, mint eszi, és ez kétségtelenül a jobbik dolog.

2010. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!