Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a normális olajfogyasztás?

Mennyi a normális olajfogyasztás?

Figyelt kérdés
Egy toyota corolla verso (2005ös) mennyi olajat fogyaszthat? Legutóbb nálunk 2000km-en elfogyott kb fél liter, a motorban alig van 15000km, mert az előző motor a külföldi márkaszervíz az olajcserét kiszámlázta, de nem csinált semmit, így beállt a motor, amit garanciában újra cseréltek. Normálisan volt bejáratva. normális az ilyen mértékű olajfogyasztás?
2010. júl. 17. 22:01
 1/10 A kérdező kommentje:
1.8 VVT-i motor van benne
2010. júl. 17. 22:09
 2/10 anonim válasza:
Nekem egy 2005-ös hondám van(japán,japán)20000ként kell cserélni az olajat.de abbol annyi jön le amennyit beletöltöttél.Szerintem valami baj lehet nálad,nézesd meg mindenképpen.Korábban a 20 éves 1-es golfom evett ennyi olajat.
2010. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nővéremék kocsija, így nehézkes megnézni. most az a terv, hogy pótolják az olajat és a következő szervíznél (kb 3000km) megnézetik ezt is, hogy mivan...
2010. júl. 17. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyit biztos hogy nem kellene neki fogyasztania (le lehet éppen amortizálni autót, de hihetetlen). Szégyelje magát az a szervíz, mondjuk megvan az ilyen szervízekről a véleményem, azt simán be kellene záratni. Kapaszkodjatok meg, 8 éves kis diesel autóból annyi olajat engedek le cserekor amennyit beletöltök (esetleg 2-3dl-t csalhat a nívópálca), 200ezer van benne és 56 ezerrel vettem, szervízkönyvben jóval korábban volt olajcseréről szó, tehát azis lehet több van benne. Vannak tipusok ahol a gyártó szerint is normális az olajfogyasztás, utána kellene nézni, de nehezen tudom elképzelni hogy a Toyota itt tartson.
2010. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Német autóknál a szervízkönyvben is benne van hogy 1l/1000km az normális, japánnál annyira nem :)
2010. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nézted már hogy nem e kékes a kipufogó füst? és ha beállt a motor akkor lehet ám hogy megint átb@sztak.. mert ha csak a főtengely állt meg ami valószínű azt kicserélték de a dugókon lévő gyűrűk a nagy hőtől szintén nagyobb mértékben koptak vagy a henger fala lett kidörzsölve a dugattyú illetve a gyűrű által ez mind mind lehetséges, de amit nem akarok elhinni hogy ez gyárilag ilyen lenne hogy ennyi olajat egyen....
2010. júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tuti, hogy cserélték, mert ami eltörhetett, az el is tört a motorban
2010. júl. 18. 07:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Abszolút nem normális, és ott motor gond van!!


Sztem nem cserélték az egész motort, csak a törött alkatrészt, a többihez meg hozzá sem nyúltak..


Mert ha mindent cseréltek volna rendesen akkor nem kajálna ennyi olajat..


Ez Rengeteg!


Szerintem ösz visz egy dugattyúkart cseréltek benne a többit csak kiszámlázták és kifizettették..



Én szétszedném aztán ránéznék a hengerek / szelepek állapotára..


Látni fogod amikor szétszeded hogy mit cseréltek benne és mit nem...


Sztem jól átvertek ezzel...



Vagy B lehetőségként kimaradt egy tömítés vagy valami és elfolyik az olaj valahol, de ennek kevesebb esélyt adok..

2010. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a kocsi fog menni márkaszervízbe (most egy másikba), ahol megnézetik ezt is...
2010. júl. 18. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:
08:48 te értesz hozzá ;) xD
2010. júl. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!