Miért mondják hogy a jövő az elektromos autó?
1. Szerintem azért a jelenlegi helyetet (és a közeljövőt) vizsgálta az előadót, mert nem lát a jövőbe. :) Nyilván több tíz-száz éves távlatban nem a belső égésű motoroké a jövő, na de hogy nem is a lítiumion-akkumulátoros energiatárolásé, az is biztos.
2. Ezt én se értem soha, az ilyen cikkeknél, de igazából egy logikus válaszom van. Mindkét autó ugyan az az utolsó szögig, kivéve a meghajtást. No, most egy belső égésű motorban túlságosan speciális anyagok nincsenek az acélon kívül.
Valahol utal amúgy arra az előadó, hogy nincsenek erre vonatkozóan pontos adatok.
3. Ez igaz, de semmi köze a témához. Nem az omnibuszok alapján ítéljük meg a trolik károsanyag kibocsájtását sem.
4. És ekkora részecskék nem keletkeznek mechanikai kopástól? És most gonosz leszek kicsit: megéri anyagilag az, hogy ez ellen a kockázat ellen védekezzünk. Csúnyán hangzik, de ilyen döntésekkor be kell "árazni" az emberi életet. Informatikában dolgozok, így onnan hozok hasonlatot: semmi értelme egy x millió dollár értékű információ védelméri x+1 milliót költeni.
5. Igen, zsákutca a jövőben, az biztos. No de az elektromosnál nagy haladás van? Igazából én laikusként ugyan azt látom, mint a telefon aksiknál: azért erősebbek, mert nagyobbak. Hány tonnás súllyal rendelkeznek ezek a papíron 300-400 km-es hatótávval bíró autók? 2-3 tonna?
6. Ebben igazad van teljesen. Csak hát ilyen ez a politika... Oké, hogy függünk a gáztól meg az olajtól, de egyrészt ezek veszteségmentesen tárolhatók praktikusan akármeddig, tehát lehet belőlük tartalékot felhalmozni. Másrészt azért a függőség itt erősen kétirányú. Az eladó országnak is kell a pénz.
Ha más nem, legalább az EU-n belül lehetne az energiatermelést így optimalizálni.
Az atomenergia elvetését viszont kapitális hibának tartom. Ma anyagilag és a realitásokat figyelembe véve, ez a lehető legzöldebb energiatermelési mód. Természetesen ez sem tökéletes, de én még olyanról nem tudok, hogy normális helyen lévő erőműben (földrengés és cunami veszély kilőve) és diktatúrán kívüli atomerőműben lett volna komolyabb baleset. Szinte biztos vagyok benne, hogy ha számszerűsítenénk a hőerőművek áldozatait és a nukleáris katasztrófák miatt meghaltakat, akkor még Majakkal együtt is nyerne az atom.
" de én még olyanról nem tudok, hogy normális helyen lévő erőműben (földrengés és cunami veszély kilőve) és diktatúrán kívüli atomerőműben lett volna komolyabb baleset. "
Volt, a Three Mile Island-i erőműben valamikor a 70-es években. Szennyezés nem jutott ki, de az a reaktorblokk kuka lett.
Kaliforniában is volt egy komoly baleset egy sóolvadékos reaktorral, bár ott is inkább csak házon belüli kár volt.
"A kőolajat hogy finomítják? Áramfelhasználassal. Ezzel az elektromos árammal közvetlenül lehetne működtetni az elektromotort. Hatékonyságban ezt össze sem lehet hasonlítani. Történet vége."
Sokkal kevesebb energiába kerül a finomítás, mint a kőolaj energiatartalma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!