Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorok miért gyorsdulnak...

A motorok miért gyorsdulnak sokkal jobban, mint az autók?

Figyelt kérdés
Piros lámpánál, egy motoros már rég átment a kereszteződésen, mire megindulnak az autók... Azért ilyen jól gyorsulnak, mert sokkal kisebb a tömegük?
2010. júl. 6. 17:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Dízel bimmer persze ahogy azt te elképzeled... Nekem is 600 as gépem van, 2 év alatt valahogy nem akadt még ellenfele Magyarországon, pedig voltak próbálkozók..


35D hez annyit fűznék hozzá, hogy Veszprém-Győr vonalon mentem egy "barátságosat" egy 535D ellen. Azért csak barátságosat, mert különben negyed órát ráverek a 90km en...

A lényeg, hogy végig hatodikba kapcsolt váltóval mentem amíg Ő mögöttem baszkodta vissza a sebességeket...

De csak számolj egy kicsit 1700kg/286 ló nálam meg 180/120...

600 as gépeket egy 4,2TDI tudja megfogni, végsebességre!!! Amikor már leforgott a 6. am.

2011. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Biztosan, mivel a 35d eleve csak automata. De minek is jártatom a szám? Már leírtam, hogy miben jobb az autó, a motor meg lehet, hogy gyorsabb, de őszintén: ki nem szarja le?
2011. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Működik az manuális módban is megnyugodhatsz..
2011. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Fogyasztásra nem jobbak a 600 feletti gyorsasági motorok ,azt elhihetitek nekem! Városban 16,városon kívül 12-14(persze ez még a vezetői stílustól akár nőhet is)...miközben egy 3.0 twinturbo dieseles X5 (aminek elég nagy a légellenállása) autópályán 220-230-nál az átlagfogyasztása kijön 10-11 között,és ezt tapasztalatból mondom!Jók a motorok,imádom őket,egy millából tény,hogy veszel egy olyat ami bealáz egy 50millás autót is,de ne degradáljuk azért ennyire le a 4kerekűeket,mert ott is vannak azért "keményfiúk",csak szerencsétek volt,hogy nem találkoztatok eddig lámpánál egy 3.5 Z4 Si-vel,M3-al,M6-al vagy egy M5-el,és ezek még csak a BMW-k voltak!Ezek is ugranak azért a lámpánál:) nem vitázni akarok,csak a véleményem írtam le!
2011. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Itt az M5, 600 as motor állva hagyja és akkor még hol vannak az ezresek... :D


http://www.youtube.com/watch?v=spQf81vwt_A&feature=related


Amúgy nem tudom honnan veszed ezeket a fogyasztási adatokat. Nekem a 600 as konstans 200-220 nál pályán 8 litert eszik.

2011. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Egy Lotus vagy Porsche ami talán fel tudja venni a versenyt a gyári 600-asokkal 30-40 millió forint. Egy 600-as gép felszereléssel eggyütt meg 3. Viszont az ultra-magas fordulaton pörgő motorblokkok max. 70-80.000 kilométert bírnak ki nagyobb szerelgetés nélkül (mj.: a sportautók motorjai sem bírják tovább 250-nél). Ha valaki igényli hogy nyugodtan kényelembe helyezhesse a popóját miközben a kedvenc Queen számait dúdolgatja az nyugodtan vegyen drága sportautót, a sportmotort azoknak találták ki akik élményt akarnak.
2011. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

ÓÓÓriási baromsáágoook! Basszus, fáj!

Ha egy BMW emmhaccázezer 115% gázzal (padlólemezt áttaposva) begyorsul, akkor a Busa 2%-on kerék nélkül igenis lemarad! Tessék már megérteni, hogy a bömbi EvoDízelt tankolt, amíg a Busa ugyanazt! No! És legyorsulta! Elméleti gyorsulási versenyt pedig a rendőr se bünteti! Maximum értetlenül tolja el fejvakargatva a kalapját homlokáról.


Kiccsávó! Nem kell nekem 200 lóerős Busa! Az 1,2-es, 100 lovas Banditommal lecsapom a BMW-det, mint a pingponglabdát! Mire a 2. lámpához érsz, a számládra ittam egy Cappy-t is :)


De hogy a kérdésre is válaszoljak: Megoldás a lóerő/súly arányban van.

2012. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mert a motorosok őrültek és húzatják még a kis feles pohár méretű blokkal is. Az autósok pedig csak lendületesen, nyugodtan indulnak, nem tőgázzal. Amúgy néha még énis gyorsabban átérek bicajjal, mint az autósok.
2012. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!