Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejtőn/emelkedőn parkoláskor...

Lejtőn/emelkedőn parkoláskor elvileg 1-esbe vagy hátramenetbe kell tenni a kocsit. De ez nem függ attól, hogy "fölfelé" vagy "lefelé" áll a kocsi?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha emelkedőn, fölfelé, vagy ha lejtőn lefelé. Ettől függ, hogy 1-es vagy rükverc. Vagy mindegy?
2019. febr. 4. 12:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem teljesen mindegy. Érdemes 1-esbe, ha a kocsi előre akarna gurulni, ha viszont hátrafele lejt, akk rükvercbe. Jobb a békesség.
2019. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
A mai autóknál nem mindegy, mert ha megindulna az autó attól függetlenül hogy sebességben van (nagy lejtő esetén lehetséges), akkor a főtengelynek a megfelelő irányba kell pörögnie, mert különben fellazulhat az ékszíj és találkozhatnak a szelepek a dugattyúkkal. Legalábbis ezt mondják. Tehát ha az autó orra lefele néz (lejtőn) akkor 1-esbe kellene rakni, fordítva meg rükvercbe.
2019. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Amerre gurul(na), azzal ellentétes irányba.
2019. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy , meg kell neki fogni mindenhogy.
2019. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
1-esként full ugyanazt mondtam, mint a 2-es, mégis lepontoztak :D Ki érti ezt...
2019. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
1: pont fordítva mondtad, mint a 2.
2019. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 D. Brasco ***** válasza:
37%
Gyakorlatilag mindegy ,hogy 1-esbe vagy rükvercbe teszed,tekintve hogy altalaban ezeknek a fokozatoknak nagyjabol ugyanakkora az áttétele,így mindekettő ugyanannyira "tartja" meg az autót......amit meg a 2-es ír itt a fellazuló ékszíjról(!?!?) meg összeakadó vezérlésről nettó baromság!
2019. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#6


Akkor légyszi értelmezd mán' még egyszer, kérlek szépen :D Én is azt írtam, hogy ha az orra lefele van ("előre akarna gurulni"), akkor 1-es ha hátrafele, akkor rükverc. Mint a 2-es.

2019. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Brasco, nem hülyeség, amit írt a 2-es, kérlek olvasd el a leghasznosabb választ itt:


[link]


A nagybátyám is így javasolta, aki már évtizedek óta szerelő, annak is tanult.

2019. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8: Teljesen mindegy, mert mindketten rosszat írtatok :D
2019. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!