Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jó és rossz érvek...

Milyen jó és rossz érvek szólnak a motor mellett/ellen?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint a motor nagyon veszélyes, stb , de én mégis majd szeretnék , és szeretném , ha írnátok jó és rossz dolgokat a motor mellet/ellen !
2010. jún. 30. 14:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%

Én még nem találkoztam ilyennel, de nincs is rá szükség. Sokat elvesz az élményből.


16:19

Akkor légy boldog a Yamaha pŏcsköszörűddel.

2010. jún. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
44%
az összes agyonfikázott robogó autómata úgynevezett CVT váltós, ami nem is rossz, sőt kényelmes és olcsó a karbantartása. Ellentétbe a többiekkel megmondom az igazat ha kezdő vagy ilyen ratyi motort mint Simson Mz, Pannonia ne vegyél mert csak a falra mászól, hogy nem tudsz előzni. Én 4 ütemüt ajánlok, 125 köbcenti felett, természetesen jogtisztán, rendszámmal stb.
2010. jún. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
65%

Nahát megnézném te robogóistenítő 16:19 es

Jöhetnél öcsém bármilyen jó aeroxal, joggal, vagy istentudja mivel, hogy állva otthagynálak a simómmal biztos lehetsz benne....XD Szívhatnád azt a finom kék füstöt amit ereget, egyenesen az arcodba.


Utolsó:

Igazad lehet, ebben már én is egyetértek, hogy négyütem, de akkor már inkább 200 as, vagy nagyobb, ott már jelentős nyomaték is van, csak drágák....:S

2010. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Aprilia rx 50.


Én is ezzel kezdtem, '98-as évjáratúval, nagyon pörgős gép volt és otthagy minden simsont, vagy fos robogót. Ha kifogsz egy szépen karbantartott példányt akkor nem ritka hogy tuning nélkül megy 100 fölött.


Ebben a kategóriában ajánlom neked még a Yamaha DT-t is, bár ehez nincs saját tapasztalatom, de aztmondják hogy elég jó.

2010. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is ellenezték a motort, sajnos semmilyen érvvel nem tudtam meggyőzni őket hogy jó nekem a motor.

végül is vettem egyet mert már nagykorú vagyok.

Nagy előnye hogy a parkolás könnyebb, széles járdán is parkolhatsz vele de max a felét foglalhatod el.

Segédmotorra nem kell műszaki meg teljesítményadó, csak egy pár ezer forintos biztosítás egész évre.

Kevesebbet fogyaszt mint egy autó de könnyű ellopni szal a kormányzár nem elég, legalább egy átvágásbiztos lezáró kell, de jó a tárcsafékzár is.

Sajnos az autósok semmibe veszik a motorosokat és enm nagyon figyelnek rájuk. Én robogóval járok(ez automata váltós) és max 80al megy de a városban még akkor is megelőznek ha 70-el megyek, nem tudom, lehet hogy ez vmi kényszer az autósoknál hogy a motort meg kell előzni még akkor is ha nem megy lassan.

A robogóm 3 litert eszik 100-on, van sisaktartója ahova tudok pakolni, sajnos rossz időben nem nagyon lehet használni mert hideg van. Én még nyáron is széldzsekit húzok reggel mert hűvös van a motoron, délután meg pólóban jövök haza. Személyt nem lehet szállítani segédmotoron, autóútra, autópályára nem mehetsz vele.

Én nem bántam meg hogy motort vettem mert az autó sokat fogyaszt (6-7l vagy többet) és autóval bárhova nem lehet parkolni mert nagy hely kell neki.

Kicsit unalmas 60-70-el robogni,de amikor jó idő van akkor jobb mint buszon izzadni.

2010. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
30%

Aki azt mondta hogy a simson a király az el van tévedve.

Volt simsonom és egy nagy hulladék, alig gyorsul, nincs benne erő és 60-65 a vége. Egy robogó negyed gázon megy 60-at! Robogó 0,5 literrel fogyaszt többet de van amikor a simson is megeszi a 3-at szal néha különbség sincs a fogyasztásban. A simsonnál KEVERNI KELL A BENZINHEZ AZ OLAJAT! A robogónak külön olajtartálya van, csak fel kell tölteni. Alkatrész 2-szer olyan drága a robogóhoz de ritkán kell szerelni, negyed annyi gond sincs vele mint a simsonnal. A simson fele annyiba kerül mint egy robogó de legalább 2szer 3szor annyi idős. Megéri???? Szerintem nem.

2010. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 POciCi ***** válasza:
77%

automata váltos motor = robogó = fostalicska :D

mindenképp endurot vegyél:)

[link]

2010. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 POciCi ***** válasza:
75%
azt megnézném h 1 50ccm-es alap robogó negyed gázon megy 60at XD :D
2010. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

beleteheted külön az olajat, de előbb-utóbb úgyis tönkremegy a pumpa és keverni fogod te is, mint a Simsonosok :D


igen, vannak automataváltós motorok, például Honda VFR 1200 DCT, Aprilia Mana... de én nem vennék automatát.


a robogónak nem automataváltója van, nincs is váltója! ezhelyett röpsúlyos kuplung van.


kedves kérdező! nemtudom milyen kategóriában nézelődsz. olyat nemtalálsz, ami olcsó is, de a minősége is jó, ha újat akarsz. 50es: ha használtan megfelel, akkor japán, újon meg nemtalálsz olcsót. van egy: Keeway TX 50. de ennek meg a minősége szar. menet közben elkezd forogni a tükör, volt, hogy a fék karja a kezembemaradt majdnem, nemtettek rá anyacsavart. sorolhatnám még milyen bajai vannak, de nemférne ki :D egyszerűen annyi, hogy nem megbízható. egyedül a kinézete jó, és a motorja. ez egy Minarelli. egész jól húz. robogót szerintem ne vegyél. vagyis én nemvennék. nemtettszenek. de 50est nemérimeg venni, mert hamar kinövöd. nekem 2 hétig volt elég, mát kicsit nagyon gyengének érzem. a 125öst ajánlanám inkább kezdésnek. persze ebből is a japán :D Honda CBF 125, Honda CBR 125, Yamaha YZF-R 125, Yamaha YBR 125. szerintem a legjobb 125ös 4t-k. megbízhatók, és már elég szép teljesítményük van. sok sikert a választáshoz! és hozzáteszem, kínait ne!!! :D ezt tapasztalatból mondom. csak a baj van vele.

2010. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Robogót nem is akartam ... És mit érdemes venni ? újat , vagy használtat DE jól karbantartottat ?
2010. júl. 2. 16:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!