Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hiszik azt a mai fiatalo...

Miért hiszik azt a mai fiatalok, hogy a Simson egy régi, rossz motor?

Figyelt kérdés

A haverom múltkor jött ezzel,hogy ő majd Aprilia robogóval... jajj

Én például Simson S51-et akarok.


2009. nov. 9. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gőzöm sincs a motorokról, de én azért gondolom hogy régi mert főleg szülők, nagyszülők elbeszéléseiből hallottam eddig róla. A másik meg hogy a legmenőbb márkák azért tényleg az Aprilia, Honda stb. Az S51et a nyolcvanas években gyártották. Nem mondom hogy rosz, de van nála jobb, ennyi.
2009. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mert nem mai darab, és a tiniknek jobban számít, hogy műanyag és csillog valami amiről azt sem tudják, hogy miként működik, minthogy összebarátkozzanak egy régiséggel.
2009. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sajnos ez régebbi autóknál is így van meg minden régi motornál.

Nekem volt már Simson Swalbe Star,S51,Riga,Mz,Komár stb motorom de mindegyiket nagyon szerettem és mindegyik karban volt tartva!Nem is tudnám elképzelni hogy egy sz*r robogót vegyek.Nem is értem hogy abban mi az élvezet hogy csak húzom a gázt és megyek!?

2009. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azért mert a kényelemhez a luxus hoz ás az elektronikához vannak szokva,na meg hogy mindent elvégez a gép helyettük...

Nekem babettám van jó kis jószág apunak meg 350 sport jawa nagyon menő ahhoz képest hogy régi mindenki megcsodálja...Piros és króm tank stb.ráadásul megy mint egy bika :D

2009. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Régi és a teljesítménye meg se közelíti egy modern motorét csak ha fel van tuningolva.

Egy robogó alapból 7 LE, egy Simson 3-4LE, tuningolva 6-10LE is lehet.

Tuning robogó legalább 15LE de hallottam már 20Lóerős robogóról is de ezek már nagyon sokat fogyasztanak.


Amúgy a simson nagyon megbízható motor, még hidegben is rúgásra indul csak egy kis szivató kell neki.

Egy baj van vele hogy gyenge.

2009. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen gyenge. Egy széria simson mehet akár 70et is, míg egy széria robogó max 90et. Ha a simsonra veszek egy 60as 4 felömlős hengert, azt még gyári főtengellyel és kipufogóval is lazán elbírja, máris 80-90es végsebességet érek el. Szóval szerintem sokkal erősebb, és olcsóbb is egy simsont, mint egy robogó. Simsonból is ki lehet hozni 25 lovat, csak za pénz és pénz, de ez a robogóval is ugyan így van. Egy alapszintű simson tuning, sokkal olcsóbb mint egy alapszintü robogó tuning.
2009. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mert nem ismerik,és azt hiszik h csak a dizájnos műanyagos robogó a menő.Pedig a Simson tényleg jó.
2009. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

robogót sose vennék :) aprilia rx125-ösöm van, előtte simson s51-esem volt, és tökéletesen megvoltam vele elégedve.

hátrányai részemről:


hosszú távot nemnagyon bírja (napi 200-250km)

sebesség

a léghűtés miatt a hegyi utakon megvan halva

éshát a jóöreg benzinkeverés ( ki benzinkúthoz kannával, 5literhez 1 deci olaj, éscsak utánna be a motorba)


azmeghogy 80-90km/h-t kilehet hozni egy simsonból azt hülyeségnek tartom.. persze, meglehet csinálni, akár még többet is.. de azért ha van egy motorom nem azért lenne hogy mindig full-on mennyjek vele, sokkal kényelmesebb egy olyan motorral 80-90el menni ami megy kb 160-at.. ésmég fogyasztásba is jobban jössz ki.


ennyi a simsonról. régen jóvolt, de elment felette az idő :)

2009. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Szerintem a kényelem és a forma.


Szerintem is jó a Simson, jelenleg is egy Simson Star SR4-2 őm van, de még egyenlőre nem üzembiztos xD

2009. nov. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nekem tetszik. de én magamnak nem azt vettem, mert pályára nem lenne túl jó, mert itt nagyon extrémek a pályák. és volt keret új motorra. ezért lett yamaha dt. és egy robogót simán lepipál. múltkor két srác úgy húzott el technikatnárom mellett mint állat. (technikatanár robogóval volt, én biciklivel)
2009. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!