Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket válasszam benzin,...

Melyiket válasszam benzin, LPG, dízel?

Figyelt kérdés

Melyik üzemanyag típussal érdemes manapság járni?

Mindegyiknek van előnye és hátránya is.

Az is írhat, akinek LPG a verdája ill. milyen autóban van beszerelve.

Nekem most dízel toledóm van, meg vagyok elégedve vele, de már váltani szeretnék.

Gondolkodom a gáz üzemű kocsin is.-)


2010. jún. 29. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Benzin
2010. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gázt soha! Csak a gond van vele, és a motornak is árt.

A benzin a legjobb

2010. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csakis BENZIN!
2010. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon attól függ, hogy mennyit mész mondjuk évente. Ha sokat akkor lehet, hogy érdemes a gázos vagy

akár etanolos üzemen is gondolkozni.

Én cégessel többet járok (az diesel), sajáttal évi kb 10-12000 km-t. A saját autó benzines, mert viszonylag olcsóbb a karbantartása/javítása, meg azért mert sok rövid utam van vele (erre jobb a benyás)

Mindenképp érdemes a megtérülési időnek utána számolni.

2010. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Évente kb. 25000 km autózok, ezért is kérdem, melyik a kifizetőbb, egyenlőre látom a benzint istenítik, lehet azok akik keveset járnak ill. csak városban autóznak.-)
2010. jún. 29. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:
E85. a legjobb, mert olcsóbb mint a benzin, nem igényel komoly átalakítást, csak egy kis elektronikát és bármikor, egy kapcsolóval visszaalakíthatod a kocsid benzinesre és nem foglal helyet a csomagtérben. jah és bármilyen arányba keverhető a benzinnel, csak akkor egy bizonyos szint után vissza kell kapcsolni benzinre...
2010. jún. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ma 21:02 vagyok. Mivel nagyobb részben a diesel céges autóval megyek (hosszabb távokat is), így ilyen felhasználás mellett saját célra is diesel-t vennék. DE. Mivel a saját autómmal nem sokat megyek, így ebből a benzines nekem jobban megfelel (sok rövid városi út, kevés hosszabb út). A diesel nagyon nem szeretné az ilyen üzemeltetést. Viszont mostanában a saját autó vonatkozásában gondolkodom az E85 kipróbálásán is. Átalakítóval az autót benyával és etanollal is használhatod.
2010. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!-)

Azért még írhattok.

Látom az LPG nem kell.-)

2010. jún. 30. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!