Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő, ha minden vizsga...

Mi a teendő, ha minden vizsga megvan?

Figyelt kérdés
Ha már korábban sikerült a forgalmi vizsga, akkor a sikeres elsősegély vizsga után mik a teendők? Hallottam olyat is,hogy lehet menni egyből a kormányablakba az igazolással,hogy sikerült, illetve olyat is,hogy a közlekedési hatóság irodájába először be kell vinni a kártyát, amit az elsősegélynyújtás vizsgán adnak. Melyik verzó a valódi?
2018. dec. 12. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly nyáron csináltam. Akkor még úgy volt, hogy be kellett vinni az igazolást oda, ahol jelentkeztem a vizsgára és utána lehetett menni a kormányablakhoz.
2018. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A neten találtam egy szöveget valamelyi kautósiskola honlapján:

"Ez a gyakorlat annyiban módosul, hogy ha tanulóink iskolánkban bemutatták a bizonyítványukat (az eredeti bizonyítványt a Közlekedési Hatóságnak is be kell mutatni) már nem kell elmenniük a Közlekedési Hatóságra a vizsgaigazolásukért, hiszen azt 3 munkanapon belül elektronikusan a Kormányablakhoz küldik.


---Mostantól az elsősegély kártyát is a Kormányablakba kell bevinni, mikor a jogosítványt igényli a tanuló. Azoknak a tanulóknak azonban, akiket 2017. január 31. előtti vett nyilvántartásába a Közlekedési Hatóság, az elsősegély kártya hiteles másolatát a hatóságnál be kell mutatniuk.---"


Ezért vagyok most bajban,hogy mi van. Egy ismerősömre igazak a feltételek (2017. január 31. után vették nyilvántartásba) mégis be kellett mennie a hatósághoz.

2018. dec. 12. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem be kellett menni a hatósághoz (idén tavasszal szereztem jogosítványt), viszont az egyik ismerősöm (ő idén ősszel szerezte meg a jogosítványát) azt mondta, hogy neki nem kellett bemennie a hatósághoz, mert hogy ez azóta megváltozott.

Én azt mondom neked, hogy azzal nem veszítesz semmit se, ha elmész a hatósághoz és rákérdezel. Úgy a biztosabb. Jogsi az várhatóan megfog érkezni még az idén, ha sikerül elintézned ezt.

2018. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszod is!

Igen, még idén szeretnék jogsit, épp ezért a dilemma.

Ha be kell mennem külön a hatósághoz, és külön a kormányablakba, akkor valószínűleg csak a jövőhéten tudom megigényelni a jogosítványt,ami erősen csökkenti annak az esélyét,hogy megérkezik jövőhét péntekig.

2018. dec. 13. 00:59
 5/7 lászló 815 ***** válasza:
Ha minden vizsga megvan akkor kell várni 4 munkanapot és aztán mehetsz az okmányirodába igényelni a jogosítványt.
2018. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lászló 815 ***** válasza:
Ja és 5 nap mire megkapod.
2018. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, így van, de nekem azt tanácsolták a kormányablakban,hogy vigyem be, mert akkor gyorsulhat a dolog. Így is tettem, és másnap már el is intéztem az igénylést. Most remélem,hogy meg is jön 5 munkanap alatt.
2018. dec. 16. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!