Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szolgáltatást hiányolto...

Milyen szolgáltatást hiányoltok egy autókereskedésnél?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyitni egy autókereskedést, elég nagy szakértelemmel bírunk családtagommal(tudom hülyeségnek hangzik, de szeretnénk becsületet is ami ebből a szakágból eléggé hiányzik), és szeretném megtudni tőletek, hogy milyen szolgáltatást vennétek még igénybe egy autókereskedőnél az autóvásárláson kívűl. Jöhetnek extra ötletek is nyugodtan.

Esetleg még arra is válaszolhattok, hogy hogy lehetne a vásárlók bizalmát elérni!

Köszönöm előre is.


2010. jún. 27. 00:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Szerintem vállalj olyat is hogy ha valaaki kinéz egy autót az interneten és messze van tőle, akkor azt elhozod neki egy kis felárért. Mi is így vettünk egyszer autót. Vagy hozz kérésre is autót, akár külföldről is. Ha út szélén nyitod a szalont akkor ne a leállósávban álljanak le a vásárlók hanem hajtsanak be és (lámpa, kocsi, szélvédő) mosást csinálj helyben(ingyen, ha lesz kolégád akkor ő csinállja hog tudj foglalkozni a vevőkkel).
2010. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Utolsó az hülyeséget mond, autókereskedést nyitsz nem pedig benzinkutat..


Ha belegondolsz hogy neked mi esne a legjobban, akkor nekem az, hogyha egy szalonba megyek be és ott nézek szét. Ha beveszel egy kocsit akkor azt műszakilag teljes mértékbe rakasd rendben egy megbízhat szerelővel, kívülről pedig minden karcot távolíts el, és csak újabb, vagy jól megkímélt autókkal foglalkozz! Szalonba azért jobb mert a vevő is megbizonyosodhat arról hogy van elég pénzed, és nem csak ráakarod sózni a kocsit, és ha tiszta körülmények között van az autó akkor az bizalommal töltheti el a vevőt. Arra figyelj, hogy inkább kevesebb kocsi legyen nálad, de minőségiek, és szépen legyenek egymás mellé beparkolva, hagyj köztük annyi helyet hogy ha kinyitod két egymás mellett parkoló kocsi ajtaját egy ember kényelmesen eltudjon menni köztük, vagyis jól áttekinthető legyen.


Ha még valami az eszembe jut akkor írok ezzel kapcsolatban, és sok sikert az üzlethez!

2010. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

- ha betérek hozzád és pl. csak 300 ezerig keresek autót, amin te alig keresel, akkor is foglalkozz velem és normálisan (a legtöbb bunkó ilyenkor kinéz és le sem szar) (mit akarok, elviszel próbakörre, felhívod a figyelmem a hiányosságokra is)


- vállalj garit

- rendes kereshető honlap, fényképekkel, negatívumokat is feltüntetve!

- legyen olyan lehetőség, hogy pl.: két hétre ki lehessen bérelni a megvásárolni kívánt autót. sokan úgy járnak hogy elhozzák, és két hét után jönnek ki a hibák. ha valóban megbízható autókat fogsz árulni, akkor ez neked nem túl nagy rizikó, a vevő pedig ha két hétig semmi baj sem volt a kocsival, tuti meg fogja venni. Ez pl. lehet olyan konstrukcióban, hogyha 500 az autó ára, akkor mondjuk a kétheti bérlés 100, de ha megveszem, akkor 80-at visszakapok. Vagyis 20ba került két heti bérlés, ennyit megérhet. Viszont minden idióta nem fog odamenni bérelgetni az autót, mert ahhoz némi pénzt is le kell tenni. A bérlés összege nyílván legyen arányban az autó értékével. Ha a két hét alatt komolyabb hiba jött ki a kocsin, akkor a bérleti díjat visszaadod, vagy azt mondod hogy vigyem az autót és megcsináltatod ingyen a kocsit. A váratlan hiba nyílván más kategória, de valszeg nem egyik pillanatról a másikra lesz pl. hengerfejes...


- legyen olyan, hogy mondjuk 3 évnyi garit vállalsz + 100-ért, és ez idő alatt felmerült bármilyen olyan hibát megcsinálsz, ami a gari alá tartozik (tehát a futott km. ek alapján nem kellett volna előjönnie). persze ez a díj is arányosítva a kocsi értékéhez


- ha valóban minden kocsit rendbeteszel eladás előtt, akkor a honlapon lehetne olyan, hogy "autó történet" ahol a felujítás képei is fent vannak, tapasztalatokkal (mit találtak a szerelők, miket cseréltek rajta, ilyesmi)


- km órát ne tekergesd! valóban nem 100%osan mérvadó, de én jobban bíznék olyan eladóban, aki nem tekerget, mert aki tekerget az már gyanús.

2010. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

ucsó vagyok

- esetleg lehetne a honlapon egy olyan statisztika, hogy eddig hány autót adtál el, milyen áron, ebből mennyi lett hibás, stb....


- csinálj ilyen "karbantartás- kedvezményes szerelés" csomagot. Pl. 500 az autó ára. 550-ért vállalsz 2 évnyi rendszeres karbantartást (olaj, hűtővíz, ablak folyadék csere, stb...) illetve ha szerelni kell, a szerelés díjából X % kedvezményt. Ezzel lehet nyersz, de az is lehet hogy buksz, ugyanígy a vevő oldalán, hiszen ha felmerül mondjuk egy 200ezres javítási költség, akkor már lehet rosszabbul jársz. bár ha jó autót adsz, akkor elvben csak jól járhatsz. a vevőnek pedig biztonság érzetet adhat.


- ha volt törve az autót, azt ismerd be, hogy bizony ez már nem gyári új


- ha lehet pesten legyen a kereskedés, mert túl messzire nem szívesen mennék megvenni a kocsit


- ha tudsz kooperálj egy (több) bontóval. a holapon az autó adatai mellett legyen egy link, hogy "alkatrészek ehhez a kocsihoz". így az embernek lenne valami fogalma, milyen javítás kb. milyen tételbe kerülhetne (nem mindegy hogy egy féltengely 5 ezer vagy 50)


- és persze reális árkalkuláció legyen, az autók annyiba kerüljenek, amennyi reális (egy roncsot ne próbálj 500-ért az emberre sózni, ha valójában 200at ér).


- javítás idejére csere autó (plusz árért, de legalább legyen rá lehetőség --> vevőnek biztonság érzet)


- "sárga angyal" szolgáltatás: ha lerohadok az út szélén, odajössz a trélerrel, amin van egy csereautó. azt odaadod, az enyémet elviszed én pedig boldogan (1-2-3 óra kieséssel) folytathatom az utam. nyílván ennek is lenne vagy egyszeri km függő díja, vagy havidíj, ilyesmi....


a lényeg tehát hogy olyanokat kínálj, aminek van értelme, és az embernek elég komoly biztonság érzetet ad, hogy akármi is történjen, lesz autója, és el fog jutni A-ból B-be, illetve ha szerelni kell a kocsit nem fog rámenni a gatyája is (nem egy pénztemetőt vásárolok). A legtöbb ember ugyanis ettől a két dologtól fél, és ezért para ma Mo-n kocsit vásárolni.

2010. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

- a honlapon legyen fent az összes alkalmazott fényképe, önéletrajza. vannak olyan eladók, akire ránézek és már elszaladok, mert olyan bűnöző feje van. a kocsi vásárlás bizalmi kérdés. hát nyerd meg a bizalmam! egy kép többet mond minden szónál.


- az autót meg lehessen venni extra felszereléssel (pl.: az alap gumikon túl kapok hozzá téli szettet X-ért, vagy Xért beszerelsz autóráditó, vonóhorgot teszel rá, riasztót, tető csomagtartót, stb....)


- legyen "női szekció" ahol csak csajos kocsik vannak (ford ka, micra, stb...), esetleg ennek mintájára lehet olyat is, hogy "családi autók, sportos autók, kezdő jogsisoknak kezdő autó"


- minden kocsinál tüntesd fel mennyi az átlagfogyasztása és nagyjából mennyi lesz az éves fenntartása (kötelező, vizsgáztatás, súlyadó, ilyesmik)


- a honlapon segítsd a megfelelő kocsi kiválasztását pl. ilyen "step by step" kiválasztásokkal kérdések feltételével "szereted a nagy autót? igen- nem"


ezek valójában nem nagy dolgok, sok kis apró figyelmesség, ez az ami nagyon hiányzik.

2010. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

- ha hosszú távon gondolkozol, akkor lehet ilyen bónusz rendszert csinálni. ha én viszek valakit, akkor kapok X % kedvezményt, vagy ha mondjuk 2 évig minden szervízt nálad csinálok, akkor a következő autót X % kedvezménnyel fogom megkapni. Ha megbízhatok benned ez nekem is kényelmes, és még nyerek is rajta. Te pedig megtartasz, és tudod hogy mindig hozzád fogok menni.


- tartsd időszaki akciókat (ballagás idején kezdő autókra kedvezmény, nőnapkor csajos kocsikra, stb...)


- sok kereskedő tűnik el, megy csődbe. ez is bizalmatlanságra adhat okot, erre még ki kell találni valamit...


- a kereskedés maga legyen családias, ugyanakkor fiatalos hangulatú. apróságok: virágok pár helyre kitéve, cukorka


- a holapon kérhessek felhívási szolgáltatást. vagyis a következő munkanap felhítvok, hogy mi a frászt is akarok tőletek, esetleg már konkrét ajánlattal.


- NORMÁLIS NYITVATARTÁS! hiába leszel 10-18-ig nyitva, én is akkor dolgozom, vagyis 6ig nem fogok odaérni! legyen legalább 8-9ig (nyáron) (télen sötét van, úgyis mindegy) nyitva, és hétvégén (akkor érek rá jobban). De hétvégén is ha lehet sokáig 10-18. cserébe tarts pl hétfőn szünnapot, azt még jobban el tudom viselni, mint azt hogy minden munkanap csak 6ig érhetek oda.

2010. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

- ez meredek, de bejöhet: a honlapon a kocsi melett tüntesd fel, ugyanolyan kocsit máshol mennyiért adnak. itt persze az a jó, ha a tied a közép kategóriába esik, azaz nem túl olcsó, és nem is túl drága. viszont ha a másik hirdetés semmit sem ír le, csak egy tel. szám van megadva, akkor én inkább téged választalak még ha esetleg egy kicsit drágább is...



- ha igazi kereskedő vagy, csak a kedvemért is kinyitsz. úgy értem megbeszéljük hog mikor érek rá, és ha akkor épp zárva lennél, kinyitod miattam a boltot (persze ha komoly vevőnek tűnök)


- ja igen, a normális igazi kereskedői hozzáállás: a vevőnek mindig igaza van, udvarias legyél velem, ne rám sózni akard az autót hanem azt, hogy olyat vegyek ami nekem kell és később elégedett legyek vele...


- bármi olyat akarnék kérni, ami nincs, megpróbálsz megoldást keresni rá (felhajtasz olyan autót, amit akarok, ha olyan kocsit árulsz, amihez alig van alkatrész, ebben segítesz stb...)

2010. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

előző vagyok még mindig :)

most csinálom a jogsit, és keresek autót magamnak. az autósiskolák között is sok gátlástalan, gusztustalan van. szerencsére sikerült kifognom olyat, aki nagyon jól tanít, becsülettel és nem is túl drágán. ha autósiskolába ez kivitelezhető, akkor sztem autókereskedésben is. minden csak hozzáállás/figyelmesség kérdése.


ha fentieket megfogadod, és megcsinálod, szerintem sikere lesz. Először nehéz lesz beindítani, de az atósiskola példájából kiindulva nulla reklámmal is menni fog,mert a szájhagyomány lever bármilyen óriásplakátot...


- még egy: minden ár kategóriában tarts autót, mert jópár kereskedő eleve csak millió feletti autókat tart. Én olcsó de használható autót keresek (300ig). Ha csak milla felettit tartasz, be sem térek hozzád, holott 5 év múlva már valszeg én is milla felettit fogok választani... (viszont ha most nem mentem be hozzád, akkor sem fogok...)

2010. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

- azért valamennyit lehessen alkudni! ha másnem úgy, hogy a autó árából nem engedsz, de cserébe megcsinálod a vétel utáni kötelező köröket, esetleg beiratsz ingyen egy vezetéstechnikai tréningre (főleg az ilyen sportosabbb kocsiknál ennek még értelme is van, sőt lehet még esetleg pénzt is tudnál rá keríteni valahonnan OBB --> teszel az utak biztonságáért. biztosítóval összeállni, stb...)


- tarts mindenféle meghajtású autót (benzin, gáz, dízel, elektromos, stb...)


- mivel valszeg még nincs autóm, ezért akarok venni, nem árt ha BKV-val is el tudok jutni hozzád könnyen (az M3-ason 40km-re levő kereskedést nem fogom felkeresni, mert nem jutok ki)

2010. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

- legyen női eladó. nem tudom ez hogy van, de lehet hogy a nők jobban megbíznak egy női eladóban, mint egy pasiban :)


- lehet nyereményjátékot is csinálni. az adott hónapban autót vásároltak között kisorsolsz egy hétvégi teszt vezetést valami fullos kocsival


- lehessen véleményezni az autókereskedést/vendégkönyv, valami ilyesmi...

2010. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!