Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meghalt az akkumulátor?

Meghalt az akkumulátor?

Figyelt kérdés

Egy pár hete vettem egy új akkumulátort az autóba, amivel pöccre indult az autó, de most tegnap reggel indultam volna és addig lemerült az akkumulátor hogy az önindítót már meg sem mozgatta. Vettem egy aksitöltőt, töltés nélkül az aksiban 12.7 V volt, és ezzel nem volt képes indítózni sem. Felraktam tölteni egészen tegnap estig, 13.5 V-ra töltöttem (töltés nélküli érték, nem töltés közbeni), majd aztán félretettem az aksit és mikor ma délután megnéztem kíváncsiságból hogy merült-e, vissza lemerült 12.6 V körülre.

A kérdésem az lenne, hogy ezt az aksit el is felejthetem, vagy mit lehet vele kezdeni?

Több mint valószínű egyébként hogy a generátorom nem tölt eleget, mivel ha nem használom az autót már aznap, inkább leveszem az aksi sarukat hogy még véletlenül se tudja semmi leszívni.

Ez már a második akkumulátor egy bő 7-8 hónap alatt.



2018. okt. 7. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az akkuban 12,7V van nyugalmi állapotban, az tökéletes (de a 12,6V is), vagyis nem amiatt nem indítózik az autód.

13,5V-ig tölteni semmi értelme, ráadásul ha közvetlenül töltés után mérted ezt az értéket, akkor az nem is valós, minimum 2 órával töltés után csak tudsz normális nyugalmi feszültséget mérni. Máshol keresd a problémát.

2018. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
...tudsz csak...
2018. okt. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ugyan ezekkel az értékekkel bikázva indult csak az autó a múltkor. Az lehetséges esetleg hogy egy fogyasztó bezavarhat? Kb fél éve került be egy új rádió a kocsiba, erre tudnék gyanakodni.
2018. okt. 7. 18:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bezavar egy fogyasztó, vagy nem érdemlegesen, hiszen 12,7V-ot mértél az akkuban töltés nélkül. Kérdés, mekkora áramot vesz fel az önindítód.
2018. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom most hirtelen milyen van az enyémbe, de most végignéztem a bárdi, unix stb.. oldalakon, mindegyikre 12 V feszültséget és 1.4kW teljesítményt írnak.
2018. okt. 7. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:

A 12,7 volt az akumlátor max feszültsége.Ez egy teljesen tökéletesen feltöltött aksi és nem szívta le semmi.Ennél még a töltés is kifogástalan,ha külön aksi töltő nélkül is ez volt mérhető benne.Itt a hiba leírásából inkább az aksi kapacitásával van a baj.Azt is jó volna tudni,hogy milyen típusú.Gondozás mentes,vagy gondozást igénylő.Ez utóbbinál az alacsony elektrolit (sav szint) okozhatja ezt a hibát.

A másik ok hogy szulfátosodás miatt nem képes már a megfelelő indítóáramot leadni.Ezt szintén okozhatja az alacsony elektrolit szint,vagy ha tartósan 12,4 v ,vagy az alatt volt a feszültség benne.Nem zárlatos,mert nem merül le állásában,csak nem képes az indítóáramot leadni.

A töltésre azért rámérnék.Terheletlenül.elektromos fogyasztók nélkül,járó motornál 14,2 volt körül kell lennie,de a 14,4v-ot nem haladhatja meg,mert ez felett is tönkre megy.

Az aksi garancia,meg úgy érvényes,ha egy autóvillamosság szerelő beüzemeli ,amin szerepel a töltés feszültsége,dátum,pecsét,aláírása a mellékelt papíron.Ezek után kell egy pecsét,hogy megállapította ,szintén egy szaki,vagy aki beüzemelte,hogy nem ok az aksi.Na ezek után elküldik bevizsgálásra az aksidat és majd,hogy ők mit állapítanak meg az alapján értesítenek,hogy cserélik ,vagy nem ,mert te okoztad gondatlanságból a hibát.

Ennyi infóból nehezebb megállapítani a hibát,mint akkor,mikor az autó is itt van.Lehet hogy te sem mindent írtál le,mert egy kis kimaradt dolog is gyorsan megoldást jelenthet.

2018. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Amikor legutóbb elmentem az üzletbe ahol vásároltam az akkumulátort, ott rámért az autó töltésére is, és azt állapította meg hogy a generátorom nagyon keveset tölt, illetve hogy a generátor diódák egy éven belül cserések lesznek.

Egyébként egy Electric Power 72Ah 680A-os aksiról van szó.

2018. okt. 8. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!