Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha automata váltósra vizsgázta...

Ha automata váltósra vizsgáztam akkor vezethetek szekvenciális v. Autót?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok. most veszem meg az első autómat, és nem vagyok tisztában hogy ez a “szekvenciális váltó” mit is jelent. Koszonom a válaszokat előre is!
2018. aug. 22. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
Szekvenciális váltó utcai autóba nemigen lesz.
2018. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hagyományos váltósat nem vezethetsz. Ha belegondolsz ez logikus is: Nem tanultad meg a kuplung használatát, így könnyen kerülhetsz olyan szituációba, hogy rosszul indulsz és rágurulsz a másikra, rosszul váltasz, stb. Ezek mind potenciálisan balesetveszélyes szituációk.
2018. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Akkor csak automatát vagy szekvenciálisat lehet vezetni, manuálisat nem, arra külön vizsgázni kell. Egyébként mezei kocsiban is van szekvenciális váltó...


[link]

2018. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem egyébként valaki miért nem manuális váltóssal tanul meg vezetni.. Egyszerű megtanulni, és tény, hogy az automata kényelmesebb meg minden, de ha manuálissal levizsgázól akármilyen autót vezethetsz. Megteheted, hogy soha többé nem ülsz manuálisba... Rákényszerülni meg rátudsz aztán jön az égés hogy elindítani se bírod a manuálist.

Egyébként tudtommal a szekvenciális váltó azt jelenti, hogy max egyesével tudsz le-fel kapcsolgatni, de kuplung ugyan úgy van, szóval nem vezetheted. (Nem is tudnád.)

2018. aug. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!