Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanulóvezetőként ez annyira...

Tanulóvezetőként ez annyira idegesítő. Miért kell kiszúrni az emberrel?

Figyelt kérdés

Lassan végzek a forgalmi vezetéssel, az utolsó órákat veszem, de már rettentően idegesít ez a dolog. Megyek a főúton, gyakorlatilag már 49,9999-el, hogy az oktató se mondhassa, hogy hova száguldok és másznak a kocsira hátulról aztán balindex és 70el elzúg mellettem, hogy a következő pirosnál beérkezzen elém, nagyszerű... Egyszerűen rettentően frusztrál. Komolyan nem értem, mondjátok már meg miért kell majdhogynem letolni a tanulókocsit az útról, csakhogy ő megmutassa mekkora király? Nem tudom felfogni, kínomban már én lépek oda neki néha, mert ha meg egy balfék gyalogos miatt satufék kell, a nyomulós barom töri ripityára az oktató kocsiját.

Másik meg, jobbkezes utcák tömkelege, aki onnan jön, általában a max sebességgel repeszt tovább, úgyhogy nem rohanhatok át az egészen, erre a mögöttem lévő se szó se beszéd a kereszteződés kellős közepén!! megelőz, csak mert neki éppen úgy tetszik :S Ha meg onnan épp egy másik vadbarom jön, mindketten összetörök a verdát és meg örülhetek, ha nekünk meg a tanulókocsinak nem lesz semmi bajunk...

Szóval hogy is van ez??


2010. jún. 5. 21:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

nemkell leharapni a fejem:D am kimondta hogy akarok "t" betűs lenni? :D

Kimegyek a piacra, vagy apa elintézi és vesz egy jogsit pf :D

Tudok én vezetni, már voltam forgalomban is, bár csak 1-2 utcán és simán ment:) ennyit rólatok

2010. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
És abból az egy-két utcányi távból neked az jött le, hogy nagyon jól tudsz vezetni? Hát ez megmosolyogtató :) Látszik hogy nagyon gyerek vagy még.
2010. jún. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Engem az oktatóm állandóan terelt a jobb oldali sávba még akkor is ha 50-nel mentem. És akkor ugye nincs lehetőség a törvényes előzésre. 100-150 méter után meg előttem egy parkoló autó és akkor várhattam amíg vissza tudtam menni a bal oldali sávba. Nagyon zavart.Azt viszont nem bánta, ha 60-nal mentem.
2010. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
A legborzasztóbb esetem az volt amikor egy kanyarban egy szembe jövő bal.asz előzni kezdett úgy hogy már nem tudott visszatérni a sávjába. 80-nal mentem, az oktatóm kezdte el a fékezést és még az útról is le kellet mennünk. Azt mondta, hogy igy szokták egyesek szopatni a tanulókat. Az oktató ott van és fékez. Két nap múlva hasonló mély-torkozás, igaz akkor egyenes úton.
2010. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Azért az tényleg idegesítő, ha 50-nel mész főúton, ha neked is lesz jogsid, téged is idegesítene, ha előtted valaki 50-nel piszmogna, hidd el. Egyénként csak azt mondtad, hogy főút, de lakott területen belül, vagy kívül? Nem mindegy. Ha belül, akkor viszont tartsd csak az 50-et. Tényleg vannak meredek dolgok is egy tanuló vezető életében, de az is lehet, hogy még nem szoktál hozzá, és kicsit súlyosabbnak látod a dolgokat. Az az igazság, hogy szerintem az igazi vezetni tanulás akkor kezdődik, amikor már megkaptad a jogsit, és egyedül kell menned, oktató nélkül, és bele kell szoknod az igazi forgalomba, az íratlan szabályokba, hozzá kell szokj a többi vezető stílusához, és meg kell tanulnod ezek mellett is biztonságosan vezetni, hogy te se zavard őket, és ők se tudjanak megzavarni téged. Ez az igazi feladat. De én nem tudhatom, 21/L, 3 éve vezetek...
2010. jún. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, természetesen lakott területen belül értem a főutat, ha kiérünk a városból (Pesten tanulok amúgy, de lehet már írtam ezt :D mindegy, szóval nem egyszerű a téma), ott is tartom a sebességhatárt.

Városon belül az 50-et meg nagyjából tartja a nép normálisan, értsd aki szintén 50 körül megy (plusz-minusz egy kicsi) azt láthatóan nem tartom fel és ő se engem, csak a már említett vadmarhákon tudok (még) fennakadni.

2010. jún. 10. 01:16
 27/27 anonim ***** válasza:
Én meg azokon tudok kiakadni akiknek egyetlen féklámpájuk sem működik. Ma is sikerült egy ilyen barmot kifognom, még jó hogy a szükségesnél kicsit nagyobb köv. távot tartottam. Szóval, kedves kérdező, szokj hozzá a dologhoz. Tele vannak az utak marhákkal, ennyi.
2010. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!