Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanulóvezetőként ez annyira...

Tanulóvezetőként ez annyira idegesítő. Miért kell kiszúrni az emberrel?

Figyelt kérdés

Lassan végzek a forgalmi vezetéssel, az utolsó órákat veszem, de már rettentően idegesít ez a dolog. Megyek a főúton, gyakorlatilag már 49,9999-el, hogy az oktató se mondhassa, hogy hova száguldok és másznak a kocsira hátulról aztán balindex és 70el elzúg mellettem, hogy a következő pirosnál beérkezzen elém, nagyszerű... Egyszerűen rettentően frusztrál. Komolyan nem értem, mondjátok már meg miért kell majdhogynem letolni a tanulókocsit az útról, csakhogy ő megmutassa mekkora király? Nem tudom felfogni, kínomban már én lépek oda neki néha, mert ha meg egy balfék gyalogos miatt satufék kell, a nyomulós barom töri ripityára az oktató kocsiját.

Másik meg, jobbkezes utcák tömkelege, aki onnan jön, általában a max sebességgel repeszt tovább, úgyhogy nem rohanhatok át az egészen, erre a mögöttem lévő se szó se beszéd a kereszteződés kellős közepén!! megelőz, csak mert neki éppen úgy tetszik :S Ha meg onnan épp egy másik vadbarom jön, mindketten összetörök a verdát és meg örülhetek, ha nekünk meg a tanulókocsinak nem lesz semmi bajunk...

Szóval hogy is van ez??


2010. jún. 5. 21:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Velem ilyen nem nagyon történt.Az viszont tény hogy sokan előzgetnek mindenhol,akár zebrán vagy kereszteződés közepén...De ez nem biztos hogy ellened irányul,egyszerűen van pár ilyen ember,de ugyanúgy bárkit megelőzne!
2010. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
hát igen vannak ilyenek akiknek mindenki ellenség az utakon és örülnek ha 4 méterrel előrébb kerülnek a forgalomban az nyugtatja meg őket, nem kéne velük foglalkozni, ha csak nem csapsz fel közéjük ugyanúgy ezt fogják csinálni ha saját kocsival mész akkor is. Ha már levizsgáztál másképp nézel a forgalomra kicsit, kicsit túl nyomják az óvatosságot az oktatók, bár nem tudom neked milyen van, engem nagyon idegesített hogy semmit nem lehetett csinálni mert mindíg kitalált egy helyzetet hogy akor biztos összetöröm a kocsiját ha úgy csinálok valamit, szóval a lényeg hogy nem kell magad idegesíteni miattuk, ha már te szabályosan vezetsz akkor megtetted amit tehettél a többiek úgy törik össze a kocsijukat ahogy akarják.
2010. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Az oktatóm teljesen korrekt, ilyennel nincsen baj és magamat nézve még piszok türelmes is :D

Mostanság lassan eljutok oda, hogy ha megint egy ilyen sietős nagyarc kerül mögém, ha fejreáll se megyek többel, mint a megengedett, pukkadjon meg és ráadásul nem is akadályozom, hisz teljesen szabályosan vezetek :D

De attól még böki a csőröm a dolog egy kissé... Mondjuk egyik alkalommal meg egy busz támadott meg szabályszerűen, de hát Pesten vezetni tanulni felér egy extrémsporttal, ez benne van... :D

2010. jún. 5. 22:00
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy az emberek meglátják a tanulókocsin a "T" betűt,és rögtön cselekedni akarnak:Megelőzni!... ez a baj. valamiért úgy érzik,hátráltatja őket.. Ugyanez a helyzet a sárga villogós járműveknél is,mondjuk egy markoló esetében. Számukra a sárga fény nem azt jelenti,hogy fokozott óvatossággal kell megközelíteni,és kikerülni,vagy előzni,hanem hogy AZONNAL MEG KELL ELŐZNI!!na ez a probléma..
2010. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
35%
Igen, teljesen szabályosan vezetsz, de ez teljesen ellentmond a normál közlekedésnek. Amint meglesz a jogsid és te is 70-nel fogsz menni, meglátod, h az a normális. Sokkal kevésbé idegesítő az, aki 100-zal elmegy a 70-80-nal közlekedő sor mellett, mint az aki 50-nel megy bármelyik sávban.
2010. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem vagyok tanulóvezető, levezettem jó pár ezer km-t, de még mindig baromira idegesítenek az általad is írt stílusú vezetők. És megjegyzem, gyakran nem a KRESZ által előírt sebességhatárokat tartom be, hanem hajszállal a büntethetőségi korlát alatt hajtok (pl. 50 helyett 55-60-nal), ugyanis az ember önkéntelenül is átveszi a közlekedés ritmusát. Mégis nap mint nap előfordul az, hogy főúton 90 helyett 100-105-tel megyek, erre a mögöttem levő a nyakamba hajt, szinte már tol, és elzúg mellettem 120-szal, mert ő baromira siet. Engem is állatira idegesít, amikor egy batár tragacs, egy olajszállító, vagy egy ezeréves kocsi főúton (kereszteződésnél, kapaszkodósáv végén stb) gyorsan besorol elém, hogy aztán a következő 10 km-en, full szembeforgalomnál (nehogy esélyem legyen megelőzni) 60-nal sétakocsikázzon előttem, de inkább összeszorítom a fogamat és sűrűn fékezve ballagok mögötte, minthogy egy előzési manőverrel esetleg mások épségét veszélyeztessem.


Még egy sztori. A minap egy b@lfék nekem jött transzporterrel a csúcsforgalomban, mert k.rvára nem bírt volna egy métert betartani az ő kocsija meg az enyém közt. Aztán amikor zöld lett és elindult a forgalom (az előttem levő sem indult gyorsan), kétszer is belém jött a marhája. Persze cseszett volna megállni, úgy spurizott el, ahogy bírt. Felírtam a rendszámát, de szerencsére éppen csak egy karcolás van a lökhárítómon, és ha feljelenteném, több lenne vele a bosszúság, mint amennyit esetleg nyernék vele. Csak leírtam, milyen állatok vannak az utakon sajnos... :(

2010. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy az érvényben lévő sebességkorlátozó táblákat a régi trabikra és társaira szabták (nagyobb fékút stbstb), de nem azt írtam, hogy mindenki ezt csinálja, hanem csak 1-2 keménygyerek. Más ugyanúgy 50-el "döcög" és mégis halad, mégse akadályoz senkit, ugyanakkora távolságot tart az előzővel mint én vele. Másik, hogy édesapám is világ életében betartotta a sebességkorlátozásokat, egyszer sem dudálták le.

De amúgy ilyesfajta válaszokra számítottam...

2010. jún. 5. 22:15
 8/27 A kérdező kommentje:
ma 22:12 köszönöm hogy írtál, jobbra sajnos én sem számítok később sem... De szerencsére vannak nagyon tisztességes autósok is, akik inkább engem engednek el, mégha nekik is van elsőbbségük, mert kibírják azt a pár másodpercet, amíg eltiplizek onnan, mondjuk kanyarodásál. Ez azért mindig vigasztal és jobbkedvre derít :)
2010. jún. 5. 22:19
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor elmondom. Én oktató vagyok. A vezetők nagyrésze akik már az uton vannak jogsival általában jó nagy szerencsétlenek a vezetésben. Tisztelet a kívételnek. Na már most az úton akik még náluk is szerncsétlenebbek azok a tanulók (nem mindig). Tehát ha meglátnak egy tanulót elkezdenek velük versenyezni mert még ők az egyetlenek akiknek vagy akik előtt megtudják mutatni, hogy ők mekkora királyok. Nem egyszer kapott tanulóm piros lámpánál ajánlatot versenyzésre. Tanulóval akarnak versenyezni biztos nagyon jól tudhatnak vezetni:D. Pár napja tanulómat nem engedték sávot váltani inkább elgyúrták az autóknak 70-80ra a kint lévő traffi meg nem győzte őket sorba bemérni. Ha valakiknek csak ennyi esze van?! Egyik előző hozzászólónak üzenem én 20éve vezetek nagy kategóriától elkezdve mindent és mégis betartom az 50et. Néha túcsúszom 53ra de az csak elbambulás. Aki így gondolkozik annak sok sikert majd annak idején az 50ezer forintos csekkek befizetéséhez. Ellene vagyok alapban a traffizásnak mert sokszor teljesen inkorrektek viszont a fent említett esetben mikor a tanulót nem engedték be hanem inkább 2-300ről odanyomják az autónak akár 100km/hra teljes mértékben megérdemlik a büntetést.
2010. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Kedves oktató, köszi neked is hogy írtál. Alapjáraton nekem semmi bajom az 50es sebességgel, egyes forgalmi helyzetekben még sok is lehet... Azért azon röhögtem egyet, hogy a tanulókocsit hívják ki versenyezni :D Maradok akkor annyiban, hogy más rajtam meg a tanulóautón keresztül éli meg a kisebbségi problémáit :D
2010. jún. 5. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!