Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy somogyi bx 1065 autó...

Van egy somogyi bx 1065 autó erősítőm, és megakadtam a bekötésén. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy somogyi bx 1065 autó erősítő (kaptam, nem vásároltam! mielőtt leszólnátok ezt a kis vasat, hogy minek vesz ilyet valaki) és érdekesnek találtam, hogy nincs rajta rca bemenet. Nekem azt mondták, hogy erre nem is a fejegység rca kimenetét kell rákötni hanem le kell kötni egy hangszóró szálat és azt kell rákötni. Akkor hogy is van ez? Valaki leírná, hogy is kellene ezt pontosan bekötni? Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. nov. 7. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez csak mélynyomó meghajtására lesz jó, bekötöd a tápot (biztosíték!), illetve ahogy írod, a fejegységből jövő hangszóró vezetékeket párhuzamosan az erősítő bemenetére. Valószínűleg két bemeneti csatorna van rajta, a rádió bal és jobb oldalát is kösd be, csak ne keverd össze.


Ha ez így még nem elég, akkor lőjj néhány fotót a csatlakozóiról, hogy lássuk mivel állunk szemben.

2017. nov. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az is lenne a cél! Mármint a mélynyomó bekötése. Az autóban 6 hangszóró van, nem szeretnék azért egyet sem lekötni. Biztosíték, kábelek minden megvan hozzá ami kell, csak most rca bemenet hiányában megakadtam. itt link. hogy hogyan néz ki. [link]
2017. nov. 8. 00:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell lekötni semmit, ezért írtam, hogy bármelyik hangszóróról párhuzamosan hozod a szálat. Sorban: PWR (+12V táp), REM (távvezérlő szál az autórádión pl. az elektromos antenna vezetékére (kék), ez kapcsolja be az erősítőt, ha szól a rádió), GND (test), HIGH IN (bármelyik "normál méretű" azaz most mélyközépként vagy szélessávúként működő hangszóróról hozod ide a jelet, célszerű a hátsó hangszóróra kötni és csak egyre, mivel egy pár bemeneted van), SUBWOOFER (ez az erősített kimenet, ide kötöd a mélynyomót). A meglévő hangszórót nem kell lekötni, csak a mostani csatlakozója mellett párhuzamosan rákötöd ezt a vezetéket is. + a pluszra, - a mínuszra.
2017. nov. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!