Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van-e lehetőségem elállni...

Van-e lehetőségem elállni autó adásvételi-szerződéstől?

Figyelt kérdés

Még egy hónapja sincs, hogy vettem egy használt autót, a régi tulaj vásárláskor csak a lengéscsillapítók cseréjére hívta fel a figyelmet.


Kb. 250-300 kilométer megtétele után nálam már felvillant a Check engine lámpa, amit szerelő ki is olvasott belőle, állítólag a lambda szonda nem jól működik, a jelet kiütötték belőle, ami aztán ismét visszajött, levettük az akkut, aztán azóta nincs ott a jel.


A másik probléma, hogy amikor az autót vásároltam, látni lehetett, hogy az autó friss olajcserén esett túl, sárga volt a motorolaj, és volt is benne. Kb. 1200 km megtétele után benyelt egy liter olajat, már a múlt héten jelezte is az autó hogy olaj kell bele, de eléggé eszi az olajat.


A fűtés sem működik az autón. Bekapcsolás után körülbelül 1-2 percig meleget fúj, aztán lehűl a levegő és szó szerint hideget fúj, még sok km megtétele után is.


A legnagyobb probléma az olaj fogyasztás, a javítás nyilván nem kétezer forint lesz...


Van-e lehetőségem elállni a vásárlástól, mert mindenki azt mondja, hogy vigyem vissza az autót?



#olajfogyasztás #adásvételi elállás
2017. nov. 7. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Nem nagyon.

Ez már peres úton menne csak. Bizonyítanod kell, hogy már akkor is rossz volt az autó mikor megvetted, hogy ezeket nem mondta el stb.

2017. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Valóban nem. Pereskedni meg nem igazán érdemes, mert lehet, hogy drágábban jönne ki a perköltség mint amennyi a kocsi volt, ha még pl el is veszíted.


Autót átnézéssel szabad csak venni. Ha valaki ért hozzá a családból, baráti körből akkor magunkkal kell rángatni. Ha nincs ilyen személy, akkor pedig itt nálunk pl az autószerelő 5000-10.000ft-ért elmegy veled és átnézi töviről hegyire, nagyjából kalkulál, hogy mennyibe kerülne rendbe tenni, aztán eldöntheted ott helyben, hogy vállalod e így is a megvételét.

Ha nem, akkor kifizettél ugyan a szerelőnek úgymond felesleges 10 ezret, de inkább, mint 100ezrekért venni egy szar kocsit amire még annyit rá is kell költeni mint a vételára volt.


Sajnos a műszaki állapot akkor sem megbízható ha magánszemélytől veszed, és akkor sem, ha kereskedésből. Amikor én leadtam a kocsimat a kereskedő konkrétan SEMMIT nem kérdezett róla. Neki elég volt, hogy a kocsi begurult a saját 4 kerekén. Aztán nevetve mesélte el nekem, hogy a vevő nem ért vele haza mert megállt.

Anno én tőle vettem ugyan azt a kocsit, de az utolsó csavarig átnézettem. Volt egy két orvosolható hibája akkor is. Egy szava nem volt ellene, hogy átnézetem a kereskedésben. Megengedik, aztán ha valakinek nem kell mert totál káros a kocsi, majd elviszi egy olyan aki nem ért hozzá.

2017. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Itt minden le van írva: [link]
2017. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
44%
Ezzel kar is az idődet pocsekolnod!Egyik sem rejtett hiba ezek közül,de meg ha az is lenne akkornis neked kellene bizonyitanod a dolgot!Annyit tudnék mondani hogy meg volt a tanulopenz!Ha nem értesz hozza nem kell egyedül autót vásárolni!
2017. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A vételtől nem lehet elállni.

Visszaviheted éppen, ahogy mondják, de az árát nem kapod vissza. :)


Ami a linkből lényeges:

Van-e az adásvételiben ilyesmi szöveg:

„Az autót a vevő kipróbált, megtekintett állapotban vásárolta meg.”

Ha ez benne van, akkor ennyi volt, az autót a hibáival együtt vetted meg.


Ha ezek esetleg nincsenek benne, akkor van lehetőség perelni, hivatkozhatsz rejtett hibára, az olajevést egy átnézéssel nem lehet megállapítani. Ha nyersz, akkor a perköltséget is nyered, ha veszítesz, akkor az eladó költéségét is te viseled.

2017. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát igen...

Sokan megveszik a roncs autót, aztán várják a csodát!

2017. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2:

Hiába viszel szerelőt, a próbakör alatt abszolút nem derült ki volt az olajfogyasztás mértéke. A legjobb szerelő sem lát bele a motorba, nem tudja megállapítani ezáltal, hogy milyen gazdája volt: hogyan vezette, kímélte-e vagy sem ...stb.

A használtautó vásárlás mindig egy zsákbamacska! Én azt mondom inkább, hogy az eladó személyiségét kell megismerni, az autóhoz való hozzáállását, mert abból sokkal több kiderül. Ha ecsetfejű fiatal suttyótól veszed az autót, az kamuzhat bármit, az az autó 100% hogy szét van hajtva.... Rokon lánynak is néztünk Golf4-et, aztán egy ecsetfejű suttyó jött ki a házból. Próbakör alatt a motor búgott, zörgött, csörömpölt, kormány 45°szögben áll ahhoz, hogy az autó egyenesen menjen. A srác elmondása szerint csakj az anyja használta az autót 3 km-re lévő munkahelyére.... persze.... :D

2017. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!