Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a motorháztető hővédő értelme?

Mi a motorháztető hővédő értelme?

Figyelt kérdés
Utcai kocsikon általában van, de a legtöbb versenyautóban nincs ilyen pedig ott aztán biztos melegebb a motor amennyire terhelik mint egy utcaiban

2017. okt. 25. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
mire gondolsz hővédő alatt? A versenyautókból minden felesleges dolgot kidobálnak. A hővédő szigetelést is. A motorháztetőn nem hővédő van, hanem zajvédő.
2017. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Erre az anyagra gondolok. Azt hővédőnek nevezik

2017. okt. 25. 20:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy hővédőnek nevezik, még nagyrészt zajcsillapító szerepe van. Hiába vannak merevítőbordák a tetőn, a motortér hatásaitól rettenetesen rezonál a nagy darab lemez, a paplanok ezt csökkentik hatásosan. Versenyautón ez nem jelent gondot - egyébként is üveg- vagy szénszálas a fedél, ha a szabályok ezt engedik.
2017. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah ez igy van. Köszi. De az üvegszállas motorháztető nem rezonál?
2017. okt. 25. 21:08
 5/10 veterán vas ***** válasza:

Egyáltalán ki mondta neked, hogy védeni kell a hőt? Tud az magára vigyázni. ;)

Szerintem a motorháztető belső borítása, sokkal inkább a zaj/rezgés tompításra készült.

2017. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nem hővédő, hanem zajszigetelő. Ha belegondolsz, a motortérben éppen nem bent tartani kell a hőt, hanem kiengedni, semmi értelme nem lenne hővédőt odatenni.
2017. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam ezt a hővédő megnevezést. Ezt mi is zajszigetelőnek hívjuk, és ebben elég fontos szerepe van.
2017. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én azért kérdeztem ezt a kérdést mert láttam, hogy valaki az a belső borítást akarja eladni és úgy nevezte, hogy motorháztető hővédő, erről én nem tudtam, hogy van ilyen de úgy látszik akkor ő írta ki rosszul. Azért gondoltam, hogy hőt védi mert hővédő a neve. Köszi a válaszokat. Nem kell belém állni
2017. okt. 25. 21:32
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Mondták már rá, hogy szigetelés, vagy hogy zajcsökkentő, még azt is, hogy motorháztető borítás.

Így, hogy "hővédő", még senkitől nem hallottam.

2017. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De az üvegszállas motorháztető nem rezonál?"

Dehogynem! Csak versenyautóknál a pilóta nem panaszkodik a motorháztető zörgésére, mert semmit sem hall a zajcsillapítás nélküli belső térben (főleg, ha GL-szemes futómű közvetíti az összes kavicsot a pályáról).

2017. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!