Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ketten fogadnak, hogy...

Ha ketten fogadnak, hogy Magyarországban körforgalomban jobbkézszabály van e érvényben akkor ki nyer?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 17:14
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az nem lehet kifogás, hogy de Magyarországon minden körforgalmon jogszabáy szerint elsőbbségadás tábla van?
2017. okt. 23. 19:06
 32/41 anonim ***** válasza:
Milyen jogszabály írja ezt elő? Ezt ismernie kell mindenkinek? Nem hinném. :)
2017. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem, mit lovagolunk ezen. Azoknak a hülyéknek, akik nem értik, hogy kerül ide európai példa: a KRESZ alaprendelkezései NEMZETKÖZI szinten egységesek, nincs külön magyar, horvát meg francia. Tehát: körforgalomban jobbkézszabály van, amennyiben más közlekedési jelzés nem írja ezt felül. Például a "macisajt", ami nálunk kötelezően kint van, vagy közlekedési lámpa, mint a győri Árkádnál.

Lehet lepontozni az idiótáknak, akik még mindig nem bírják felfogni ezt a végtelenül egyszerű dolgot.:-)

2017. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
23%

Ez nem igaz, mert a nemzetközi KRESZ csak törekszik arra, hogy egységes legyen, de ettől még vannak különbségek az országok szabályai között. Ezért is írtam és írták mások is, hogy teljesen irreleváns ide beidézni a német KRESZ-t, mert közük nincs a magyar szabályozáshoz.


Nekünk KRESZ-ből (a teljes családom) úgy tanították, hogy mindig a körforgalomban haladónak van elsőbbsége és ezt most szó szerint idéztem.

2017. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
olaszoszágban pl. nincs olyan törvény hogy kötelező korforgalomban elsöbbséget szabályozó táblát kirakni. viszont ez nem kresszabály nálunk, hanem törvény,ami a közútkezelőnek szól.
2017. okt. 23. 20:59
 36/41 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz, mert a nemzetközi KRESZ csak törekszik arra, hogy egységes legyen, de ettől még vannak különbségek az országok szabályai között."


Az alaprendelkezésekben (amit említettem) nincsenek. Ezek közé tartozik a körforgalom meghatározása és a rá vonatkozó közlekedési szabályok. Sebességhatárokban pl. lehet eltérés, ezt a közúti határátkelőknél információs táblán jelzik.

2017. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "nemzetközi KRESZ".

Van a bécsi közlekedési konvenció, amit a tagállamok figyelembe vesznek a saját közlekedési szabályaik megalkotásakor. Tehát a többi ország közlekedési szabályai továbbra is irrelevánsak a kérdés szempontjából.


Egyébként sem a bécsi közlekedési konvencióban, sem a KRESZ-ben nem szerepel olyan, hogy a körforgalomban haladónak elsőbbsége lenne a körforgalomba behajtóval szemben.


"Nekünk KRESZ-ből (a teljes családom) úgy tanították, hogy mindig a körforgalomban haladónak van elsőbbsége és ezt most szó szerint idéztem."


Jó, nekem meg azt mondta az óvó néni, hogy a Föld gömb alakú. Az iskolában meg kiderült, hogy igazából geoid.

Ehhez hasonlóan a KRESZ-oktató sem fogja ilyenekkel összezavarni a tanulót, hogy "nem a körforgalomban haladónak van elsőbbsége, de jogszabály szerint minden körforgalom úgy van kitáblázva, hogy a körforgalomban haladónak legyen elsőbbsége", hanem ehelyett annyit mond, hogy " a körforgalomban haladónak van elsőbbsége".


De ha tévednék bátran linkeljétek a paragrafust.

2017. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon érdekes ez a jobbkézszabályos (hülyeség) számomra, soha nem is hallottam ilyesmiről. Egész Európát bejártam már autóval, de nem láttam még olyan körforgalmat, ahol a körforgalomban lévő adott volna elsőbbséget (jobbkézszabály ugye), ja és ne lett volna kihelyezve a macisajt...
2017. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
jó hát ami ritka az még nem biztos, hogy nincs
2017. okt. 23. 22:30
 40/41 anonim ***** válasza:

Pár hete volt már ez a téma. Akkor belinkelt valaki egy magyarországi körforgalmat, ahol nem raktak ki macisajtot.


A KRESZ oktatóm anno külön kiemelte, hogy EU-s szokással ellentétben a magyar szabályozás szerint körforgalomban haladónak alapesetben nincs elsőbbsége, de mindenhol kirakják az elsőbbségadásra kötelező táblát, így gyakorlatilag ugyanaz az eredmény. Azt nem tudom, hogy a fent említett helyszín ebbe hol fér bele.

2017. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!