Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet az autó zörejeit...

Hogyan lehet az autó zörejeit megszüntetni?

Figyelt kérdés
Van egy 2003 évjárató Audi A3 8l kocsim és már kezd kicsit zörögni az ablak, hátul is ciripel kicsit. Próbáltam keresni mi adhat zajt de nem találtam. Lehet a burkolat alatt van. Nincs valami módszer rá? Esetleg hol van olyan "szervíz" ahol ilyennek foglalkoznak? Kicsit idegesít..

#kbk
2017. okt. 5. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Karosszériás szétszedi, nem lehet hogy beszorult valami? Vagy a gumitömitések macskásodásából rideg az anyag amivel.érintkezik az üveg és azért zörög.
2017. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ajtókárpit mögött az elegnedett bolhák, műanyagok adnak hangot. Le kell szedni, bolhákat cserélni, illetve a levált műanyagokat patex-szal megragasztani.
2017. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tothp ***** válasza:

Off lesz:


Kell egy jó rádió bele.


bocs

2017. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Attol felek tul jo a radio benne es azert tortentek a dolgok:(
2017. okt. 5. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is az ajtókárpit mögött volt a zörgés oka:

- két bolha volt törött

- és az ajtóban lévő (központi zár) ledhez menő vezeték rögzítése is elengedett, így a vezeték ide-oda csapódott rossz úton.

Ezek házilagos javításával (bolha csere, vezeték leragasztás) megszünt minden zajforrás.


Másik autómban a műszeregység ciripelt. Kiderült, hogy az óracsoport és a műszerfal műanyag eleme adta a ciripelő hangot, mikor csuszatolódtak egymáson. Ezt is házilag oldottam meg: húztam egy csík szigetelő szalagot a találkozási felületre, azóta nincs tücsök.

2017. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legutóbb egy régi Corsában volt ilyen "hátsó ablak ki akar nyílni" érzésünk, aztán végigkopogtattam már a csomagtérajtót, hogy mégis mi hasonlít arra a hangra. A rendszámtáblát kellett kicsit több helyen bepattintani, és el is múlt a dolog.
2017. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valaki vezesse a kocsid eközben te találd meg a nem oda illő hang pontos forrását. Ha meg van, burkolat bontás, keresés, rögzítés
2017. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:
Erősítő+mélynyomó segít megtalálni a hang forrását
2017. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!