Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs az autóban klíma,...

Roland820620 kérdése:

Ha nincs az autóban klíma, hogy lehet gyorsan megszűntetni a szélvédők párásodását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előszöris elmondanám, hogy mindíg klímás autóm volt csak...bekapcsoltam (melegre is akár) és levitte a párát pár másodpercen belül.


Na 2 autóm volt csak eddig és 10en meg 20on éves de a klíma működött (mert tettem érte hogy működjön).


Viszont most kinézőben van az, hogy olyan olcsó autót kell vennem (igen Szuzuki...), amiben nem lesz klíma...200 körül csak ilyen van.


Mi történik ha nekiáll párásodni? Fújjak rá meleg levegőt, vagy külső lvegőt, vagy húzzam le az ablakot?


Muternak Skoda 120-asa volt és szegény mindíg egy ronggyal törölgette a szélvédöt akár menet közben is. Na ez az amit én el szeretnék kerülni.


Ám de hogyan?



2014. okt. 7. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

1. rongy

2. ablak le, de csak menet közben van értelme, tehát előtte kell a rongy

3. felfűtöd az utasteret teljesen indulás előtt

4. hideg levegő csak a szélvőde, nagy fokozaton

2014. okt. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. okt. 8. 00:07
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
A rongyot érdemes elkerülni, mert minden torlesnel csak osszecsikozod az uveget, ami ellenfenyben nagyon zavaró tud lenni. A klím akkor hasznos, amikor hirtelen párás levegő jön, tipikusan ilyen az eső. A meleg párás levegő lecsapódik a hideg ablakon. Télen ugyanez történik, csak a meleg pára forrás maga az ember. Nyilván ilyenkor nem a klíma a megoldás és nem is a mocskos ablak, hanem a meleg levegő. Induláskor kellemetlen mert a hideg motortol nem sok jót remélhet az ember. Addig mehet a nyitott ablak. Tapasztalatból tudom, hogy 0fok minusz5 fok koruli homersekleten a levegofujot kozel maxra allitva benzines motorral egy kilometer utan mar latszik ahogy jon le a para az ablak belsejerol.
2014. okt. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt pesten rengeteg szerencsétlen pilóta van, főleg esőben,aki minden ablakon töröl egy foltot magának hogy kilásson..

Az viszont egyiknek sem jut eszébe,hogy nelegyen belső keringetésen a fűtés...)

2014. okt. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Először is belül mindig legyen tiszta az ablak. (szépen, tisztítószerrel lepucolni) Aztán kend át párásodásgátlóval, ilyet lehet kapni a teszkóban, de a hátsó oldalablakokat meg hátsó szélvédőt ne kend be. Azokra ki kell tudnia csapódni a párának, de ott nem zavar annyira a kilátásban, a hátsó üvegről meg ugye lefűtöd.
2014. okt. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Klima nélkül is fúj annyi levegőt, hogy lemenjen a pára.
2014. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jo, koszi a tippeket! :)
2014. okt. 8. 11:48
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:

Én sosem használom a klímát párátlanításra. Beindítom, meleg levegő az ablakra 1es fokozatban, elszívok egy cigit kívül, addigra le is jön általában. Ha nem, akkor kettesre rakom még egy picit, de hamar leugrik.


Esőben menet közben ablakra a fűtés 1es fokozatban, napfénytetőt felnyomom. Menet közben nem esik be az eső és pára sincs. Dugóban már becsöpög, olyankor be kell csukni:D

2014. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 walk w1th mee ***** válasza:
ablak lehúzás,2ablakot:D
2014. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!