Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő egy kocsi eladása...

Simsonos3 kérdése:

Mi a teendő egy kocsi eladása után? Pl. : Milyen papírokat kell megszüntetni? Mit kell bejelenteni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Elballagsz az okmányirodába, bemutatod az adásvételit, onnantól kezdve a gépjármű-nyilvántartásban már nem te vagy a tulajdonos, nem kell gépjárműadót fizetned, nem rád vonatkozik az objektív felelősség az autóval kapcsolatban (ha szerencséd van, de néha nem jön össze). Erre - ha emlékeim nem csalnak - 5 munkanapod van az eladás után. Illetve a biztosítóhoz is be kell fáradnod, ott is bemutatod az adásvételit, megszüntetik a szerződést és időarányosan visszakapsz valamennyit a biztosítási díjból.
2012. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a súlyadót annak kell egész évben fizetnie, akinek az autó jan. 1-én a birtokában volt, tehát év végéig téged terhel

ezt az első rosszul írta

ha új autót vásárolsz, akkor arra is kell fizetned, ekkor két autóra fizetsz, ha használtat, akkor annak az előző tulaja szintén fizeti év végéig, tehát akkor csak a régi, már eladott autó után kell fizetned

2012. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A biztosítónak elküldheted e-mailben is az adásvételit.
2012. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy egész évre az fizeti, akinek a nevén van január 1-jén, viszont ha nem jelenti be, akkor az idők végezetéig fizetheti, mert másképp nem törlik a helyi nyilvántartásból. Így értettem.
2012. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :)
2012. ápr. 14. 17:34
 6/6 Bungyurda válasza:
5 napom van vagy 5 munkanap?Ma adtam el(vasárnap) egy autót,de a csaj új adásvételit akar íratni velem 6 nap múlva szombaton és utána akarom bejelenteni.
2014. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!