Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Ignis 1.3 GLX-ről mi a...

Suzuki Ignis 1.3 GLX-ről mi a véleményed? Ignis-esek válaszát várom!

Figyelt kérdés
2005-ös van e valakinek? Mi az előnye, esetleg hátránya?
2010. máj. 26. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyen van és én csak előnyét látom. Kérdez és ha tudok válaszolok. Ja és pont 2005 is.:)
2010. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

jónak jó, nekünk 1.5ös van, de ez most nem változtat a lényegen, hogy, nagyon kemény futómű, kényelmetlen egy göröngyösebb úton,(amit lássuk be nincs belőle hiány Mo.-n :) ) de mégis nagyon himbálódzik akár egy hirtelen kikerülésnél, ami csúsztathatja a kocsi farát..kiküszöbölhető..nem kell vele gyorsan menni :)

egyébként nagyon megbízható, városi(!) autó. 7l-t eszik, úgy, hogy anyám nem egy vasárnapi sofőr.. szinte minidig megvárja míg 6ezer fölött pörög, és csak utána vált.. na igy eszik 7 l-t.. sportos vezető, nő létére :) néha még énis félek mellette :)

2010. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
2hónapig volt ilyen autója egy ismerősömnek aztán gyorsan túl is adott rajta. Mint az előzőekben leírt hozzászólónak igaza van! Nagyon labilis autó,pláne előzéskor egy komolyabb oldalszéllel párosítva szinte félelmetes mennyire instabil. Ez a keskeny keréktávból és a magas hasmagasságból adódik.Ha benézel egy Ignác alá hátul,láthatod mennyire nevetséges egy összekötő van a két hátsó kerék között. A garázs ajtómban komolyabb átlós erősítés van,mint ezekben. Viszont előnye a jó,szinte elnyűhetetlen motor ami a Suzukikra abszolúte jellemző.
2010. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem egy jó autó. Billeg a kasztnija, nem mondható stabil kocsinak, sokat eszik, mert rossz a légellenállása, gyenge minőségű anyagokat használnak a beltérben meg kívül is, papírgép kisujjal benyomod a hátsó lökhárítót. Rossz vétel a suzuki, de az ignis meg főleg az.
2010. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Ma vettem egyet. Nem én vezettem haza, de párom szerint meg kell szokni, más egy diesel autót vezetni. Majd gyakorolok.:) Városba kell nekem, nem nagy távolságokra. Gyorsan nem is mehetnék vele. A szerelő ismerősünk (nagyon jó szakember) csak ajánlani tudta, és persze átnézte. Elég jól harap. A 7-8-as fogyasztás nekem belefér. Az első válaszolótól kérdezném, hogy az ülésmagasítót hogy kell visszanyomni? Felnyomtam az ülést és nem tudom visszatenni. Ill. a rádiót lekódolták, azt hogyan lehet kikódolni? Hány jegyű szám, és mi lehet a kód? Hol tudom megcsináltatni? Meg kellene rá még dísztárcsa, ennyi. Amúgy nektek volt valami gond vele? Ma a városba legalább 20 Ignist láttam, elég közkedvelt, és nekem is nagyon tetszik. Szerintem városi autónak tökéletes.
2010. máj. 27. 22:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elég gyatra minőségű egy autó, és ez nem cikizés! Ültem egyben, igaz csak utasként, viszont nem igazán győzött meg! Irtózatosan rossz ugyanis a futóműve! Nem is az a baj, hogy feszes, mert legalább stabil, viszont ha nem tükörsima az út akkor olyat csinál, mint eddig egy autó sem legalábbis azokban amikben ültem. Dobál! De egészen félelmetes módon! Mondanám, hogy a szélzaj is nagy, de az a 21 éves Vectrában is nagy, meg testvérem 13 éves Astrájában is! Egy modern autóhoz meg nem is hasonlítható! Nekem KIA cee'd-em van, és való igaz, hogy kemény a futóműve, viszont nem pattog még a legrosszabb úton sem, nameg 130-nál van akkora szélzaja, mint az Ignisnek 80-nál!
2010. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem versenyautónak használom. Városba bevásárláshoz, strandra menéshez, stb...hez kellett. Második autónak sajna nem vehettünk több millás autót (szerettem volna olyat, mint a férjemé, új, V6-os) de nem tehetjük meg, és ez tökéletesen megfelel a célnak. Még egy szempont volt, hogy a fenntartása is olcsó legyen, és a suzukié az. A futóműve is rendben van, szerintem te pont egy olyanban ültél, aminek nem volt jó a futóműve, de egyetlen egy élményből én nem vonnék le ilyen következtetést, hogy akkor az összes Ignisnek szar a futóműve. Érzem én is a különbséget pl. diesel után, de nekem tetszik.:)
2010. máj. 29. 20:06
 8/12 anonim válasza:

A legjobb Suzuki eddig! Hátrányt nem tudok mondani, mert szeretem az enyémet. A magas felépítés miatt kényelmesebb a ki-és beszállás. Ha kap egy kis szeretetet, akkor meghálálja.:) Nekem 6 éve van.(új kora óta) És eddig szinte semmi műszaki hiba nem lépett fel. Talán, az ami csere érett volt, az az akkumulátor. Valahogy, ha nem volt sűrűbben használva, akkor lemerült az akksi. Hosszabb és rövidebb úton egyaránt ajánlott, kényelmes. Télen is nagyon jó. A fűtés is kiváló. És kívülről is egy szép autó.

Talán kiderült, talán nem, de nekem is 2005-ös évjárat.

A lényeget kihagytam: fogyasztás: Városban 6 liter max. Autópályán: 5,5-5,7-et fogyaszt. Ha még félig is van a tank, akkor se kerül vagyonokba a tankolás.

2011. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekünk 2003, 96 lóerős van, de fürge, megbízható, olcsó, takarékos és jó!
2014. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
89%

+ még azt is megkockáztatom, hogy országúti fogyasztása

4,1 l alatt van! (A műszerei 4,1 l-nél kevesebbet nem tudnak mutatni)kb 200 km-es túrára csak félig tankoltuk meg,(kb 20 l) és még mindig maradt 12l!

2014. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!