Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki RM-Miért törik a power?

Suzuki RM-Miért törik a power?

Figyelt kérdés

Közismert tény a "90-"96 között gyártott Suzuki RM-ekről, RGV 250-ekről, RMX-ekről, TSR-ekről, hogy a kipufogószelepük elég könnyen hajlamos eltörni. Nekem is volt már rá precedens (RM 125 "93) és mindenhonnan mást hallok, mi is ennek az oka. Aki nem isemrné, a powerszelep 2 oldalra osztható, mivel osztott a kipufogónyílás. Mindkét oldalon van egy-egy álló és egy-egy csúszórésze. Az álló és csúszó rész hengerre egészítik ki egymást. Az állórész felülről beleül a hengerben található furatba, az állórész közepén lévő furatba pedig a mozgórész csapja illeszkedik. Ezek a kipufogónyílás fölött vannak, közvetlen a dugattyú mellé záródnak. A mozgórész csapja szokott általában tőből leszakadni. Ilyenkor beleér a hengerbe, ott okoz kisebb-nagyobb gondot, illetve a fölötte elhelyezkedő állórészt is hajlamos megfeszíteni, ahogy a dugattyú felüti, így azt is eltöri.

a, variáció szerint a rezonancia okozza a problémát

b, variáció a szelepet visszazáró rugóhoz kapcsolódik, ami állítólag ha túl van feszítve erővel vágja vissza a szelepet, így saját súlyánál fogva letörik.

c, variáció, ami egy általam felállított teória, hogy a szelep, ahogy felül, idővel egy kis hornyot koptat magának, amibe beleülve a hézagot elveszti, ami a szelep és a dugattyú oldala között maradna, így beleér a hengerbe, erre egyesek a reszelést tanácsolják, én inkább hézagoltam vékony alátétekkel.

Továbbá szeretném tudni, ha már megvan a gond, szerintetek van-e mód esetlegesen CNC géppel pótalkatrészt készíteni? a gyári alkatrész ára 2X26000Ft+2X34000Ft, így gondolkoztam rajta, hogy inkább megkockáztatom legyártatni. Egy ügyes esztergályos még sima esztergával is megcsinálná, a kérdés inkább az anyagról szól, hőtágulás, és a többi..

Szerintetek?


2010. máj. 24. 23:20
 1/2 jános0000 válasza:
helló sikerült kitalálnod valamit?
2017. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hello, az én rmx-embe apám esztergált új powert és működött vele.
2017. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!