Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben, honnan lehet...

Ilyen esetben, honnan lehet tudni, hogy kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

1. Például egy nagyobb főútról lefordulok egy lakóházas útra (szóval olyan útra, ami nem túl forgalmas, főleg vidéken), ilyenkor honnan lehet megtudni, hogy nekem van-e elsőbbségem az első kereszteződésnél vagy nem, mondjuk ha nincs kirakva főút tábla vagy az X a kereszteződés előtt?


2. (Tegyük fel, hogy nekem van, akkor utána minden kereszteződésnél nekem van elsőbbségem, amíg nincs elsőbbségadás táblám vagy bejöhet egy jobbkezes utca bármikor?)


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. máj. 24. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha senkinek nincs tábla akkor jobb kezes szabály van érvényben!Kereszteződés előtt ha neked nincs táblád akkor max jobb kezes lehet,illetve ha annak aki jobbról jön van táblája akkor elsőbbséged van.Ez nem így működik hogy amíg nincs más tábla elsőbbséged van:D Jobbkezesekre nagyon figyelj,mivel teljesen értelmetlen helyeken is ott vannak,ahol azt gondolnád hogy a kis szar utca biztosan alárendelt.
2010. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor jól értem, hogy ilyen esetben az első utcánál mindenképpen le kell lassítani és benézni, hogy van-e macisajt? (Ha pedig nincs akkor ugye jobbkezes)


A 2. kérdés arra utal, ha pl. a szóban forgó kereszteződésnél látom a macisajtot nála, akkor nyomhatom az úton végig, mert minden utcában kint van? Vagy pedig mindenféle jelzés nélkül jöhet egy jobbkezes?


Bocs az értetlenségért :)

2010. máj. 24. 16:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Azal kiegésziteném ,hogy ha te vagy az aszfaltos uton és van jobbra egy földes ut aminek nincs táblája neked van elsőbbséget!De ha mindegyik ut aszfaltos(vagy mondjuk mindegyik földes ut),akkor jobbkéz szabály van ha nincs sehol tábla!
2010. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Félreértitek, amit akarok kérdezni. Bár megfogalmazni is nehéz, hogy mit szeretnék tudni.


Amikor ráfordulok egy ilyen utcára, akkor az első kereszteződésnél mindenképp lassítanom kell? (Ha pedig itt van neki macisajt, akkor ugye főútvonalon vagyok). Szóval a kérdés arra irányul, hogy mi alapján lehet eldönteni, hogy egy úton kinek van elsőbbsége, ha nincs kirakva nekem a főútvonal tábla és ez úgy történik-e, hogy az első kereszteződésnél be kell nézni, hogy jobbkézszabály lesz-e vagy pedig nekem lesz elsőbbségem?


Na ez is elég kusza lett, remélem valaki azért érti.


Első! Úgy értettem, hogy ezen az úton az első kereszteződésben neki volt macisajt és akkor most ez így lesz az egész úton, amíg nekem nincs egy elsőbbségadás táblám vagy pedig bármikor bejöhet jelzés nélkül egy jobbkezes is?

2010. máj. 27. 06:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudtom szerint minden szilárd burkolatú úton haladónak elsőbbsége va a földúton közlekedőkkel szemben.
2010. máj. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
utolsó jól mondja , de ne bízz a másikban h majd az megadja az elsőbbséget , ha törik a kocsi nemsokat számít már h kinek volt elsőbbsége !
2010. máj. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Eddig értem, de ha a másik is szilárd burkolatú, akkor hogy alakulnak a dolgok?
2010. máj. 27. 08:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha két autó szilárd burkolatú úton egyszerre ér oda egy olyan kereszteződéshez ahol nincs tábla egyikőjük részére sem,akkor a mindenkori jobb kéz szabály lép érvénybe. Az-az a tőled jobbról érkezőnek van elsőbbsége. VILI ?
2010. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Még ez is "vili", a kérdés arra irányul, hogy egy ilyen útra ráfordulok és nem tudom, hogy most nekem van elsőbbségem vagy pedig jobbkezes utcák. Szóval ezt csak úgy lehet eldönteni, hogy az első kereszteződésnél lelassítok, benézek és ha van táblája, akkor főútvonalon vagyok, ha pedig nincs akkor ugye jobbkézszabály. (A kérdés másik része, hogy ez így folytatódik-e az út későbbi szakaszán is, szóval, ha az elsőnél volt táblája, akkor én végig főúton haladok, ha pedig nem, akkor jobbkezes utcák vannak végig az úton)
2010. máj. 27. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy jobbkezes utca BÁRMIKOR ott lehet,oda kell figyelni,főleg kisebb utcákban.Attól hogy egyszer elsőbbséged van,a következő még lehet jobbkezes.Bár ha felsőbbrendű úton mész,akkor nem lesz jobb kezes.De attól hogy egyszer elsőbbséged van a táblák miatt még bármikor lehet 1 jobb kezes.
2010. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!