Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fordról vélemény?

Fordról vélemény?

Figyelt kérdés
Most akarok autót venni és nem igen értek hozzájuk. Én nézegettem ford mondeot 2000 dízelbe . Max 800-am van rá . De haverom azt mondta a fordal csak megszívnám,mert előzőleg egy Fiat Paliom volt és az megszívatott. Szóal nektek Fordról mi a véleményetek illetve 800 környékén milyen dízelt lehetne venni?

2017. aug. 11. 11:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A Ford benzinesei jók, rozsdásodásra figyelj oda. A korai dízelek lehetnek problémásak illetve az újak közül is sok rángat. Nekem 2.0 dízel Focus II-m van, járok vele rövid távon is. AGR szelepet tisztítottam utoljára, más bajom nem volt még belőle.
2017. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem az eddig válaszolókkal valószínűleg ellentétben, van is Fordom. Leírom amit gondolok róla, ennyit tudok neked segíteni, más típushoz nem volt dolgom hosszabb távon.


Egy 1997-es Mondeom van, 2 literes benzinmotoros négyajtós, elég sok extrával. Egy ilyet körülbelül 300-350 ezerért tudsz venni nagyon szép állapotban, és ha van 800 ezred kocsira, azt javaslom, maradj is ennél az árnál - nem kapsz sokkal jobbat ennél 800 ezerért, és lesz félretéve pénzed esetleges szervizre.


Ez az autó nagyon szerethető, nagyon fürge (nem is gondolnád, komolyan, a futómű sportautós túlzás nélkül), de közben az úthibákat is szépen kezeli, vezettem hasonló korú Passatot és a Ford futása fényévekkel jobb, élvezetesebb. A motor hangja sokszor inkább 6 hengerre vall mint négyre (azaz szép karakteres hangja van), pörög rendesen, van benne erő, városban még túl sok is, pályán játszva lehet előzni vele - viszont eszik rendesen. Városban 9-10 liter körül van csúcsforgalomban, pályán 6-8.


A beltér is rendben van, az enyém rendesen meg van rakva extrákkal és minden elektronika tökéletes a mai napig az ülésfűtéstől a tempomatig, viszont pohártartó nincs - ez idegesítő.


Szervizigénye van, de nem több, mint bármelyik hasonló korú és hasonló futású típusnak. Élvezetes kocsi, szerethető, nem érzem úgy hogy kellene másik így 20 évvel a gyártása után sem.

2017. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!