Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indításkor büdös levelegő jön...

Indításkor büdös levelegő jön a szellőzőből! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Beindítom az autót (Astra H Caracan 1.9CDTI, 120 LE), elindítom a belső ventilátort és olyan nehéz és büdös levegőt fúj be kis ideig, majd megszűnik. Klímánál nincs probléma, csal k a belső keringetésnél vettem észre (klímát már tisztítottam klímabombával.)

Több emberrel beszéltem, akik azt tanácsolták, hogy szedjem szét ventilátort, mert lehet dög került bele vagy lerakódás van a lapátokon. Előző tulaj erősdohányos és alkoholista volt, és kocsmaszag kering az egész autóban sajnos. :(

Szerintetek az egész járatot kéne átfertőtleníteni, vagy mitől szűnne meg a szag? Első körben házi megoldások érdekelnek, ha ezek eredménytelenek, akkor jöhet az ózonos tisztítás.



#klíma #büdös levegőt
2017. aug. 3. 06:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Várjál! A ventilátor még a pollenszűrő előtt van!

Nem tudom, hogy kerülhetett bele annyi por... lehet szétszakadt az autó fölött egy cementes zsák. :D Mindegy, a lényeg hogy megoldódott. Örülök neki. :)

A ventilátor sikálásával vigyázz, mert ha bekerül a csapágyakhoz a cillites víz, kimossa a zsírt és nyekeregni fog. A nyekergő-nyikorgó utastér ventilátornál nem sok idegesítőbb dolgot tudok elképzelni egy kocsiban. :)

2017. aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Óvastosan mostam, köszi azért a figyelmeztetést :)

Ha esetleg mégis nyekeregne, akkor menni fog rá a nagyhatású kenőanyag spray.

Ma újra ránézek az autóra és megszagolom, talán sikerült megoldani a problémát - remélem -.

2017. aug. 4. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!