Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet poshadt víz szag...

Ceyla kérdése:

Mitől lehet poshadt víz szag az autóban?

Figyelt kérdés

Egy közel 4 éves autóról van szó. Egy ideje egyre büdösebb van benne, szerintem poshadt vízre hasonlít. Természetesen mindent kidobáltam belőle ami gyanús lehet, most éppen ki is van takarítva. A férjem kb. 2 hónapja klímatisztító spray-vel is kezelte a klímát, nem-e az lehet felkiáltással, de nem javult a helyzet.

Az érdekes az, hogy nem menet közben hanem leginkább álltában lesz benne büdös, ahogy közlekedünk vele a szag oszlik. A klíma szinte mindig megy. A kárpitok szárazok. Nem tudom mi lehet, de már egyre jobban idegesít.

Garázsban áll, de a férjem kocsija is mellette és az nem büdös.

Valami ötlet????



2017. máj. 26. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem likas a fűtőradiátor.
2017. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a hűtőrendszer lukas, fogy a víz, és jellegzetes édes szag van az utastérben.

Valószínű valahol beázik, érdemes lenne megnézni a padlószőnyeg alatti szigetelést is. 4 éves autó, hm...nem lehet, hogy törött volt?

Egyszer vettem egy skodát, tiszta penész volt belül már, semmi rozsda nem volt, de alulról látszott, elég komolyan össze lett törve előtte.

2017. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor édes ha tiszta rendszer,aránylag tiszta hűtő víz és benoil tartalmú fagyálló van.

Minden más esetben fura kellemetlen.

2017. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amikor használod a lábadon mennyi vizet hordasz be?

Van gumiszőnyeg ami felfogja vagy csak textil?


Attól, ha tapintásra száraznak érzed a felületét még bőven lehet alatta vizes és adhat érdekes szagokat, mert a felső réteg alatt még van további réteg (pl. filcanyag), szigetelni a zajokat. Na az jól be tudja szívni a vizet és kiszárítani is roppant körülményes-hosszadalmas.

Szerintem valami ilyesmi felé mutat az is, hogy amikor nem megy a szellőztető rendszer / klíma, akkor büdösebb - amikor keveri a levegőt kintivel, akkor csökken a szag intenzitása. (Gondolom nem csak belső keringetésre kapcsolva használjátok, mert akkor az is megmagyarázná a szagokat meg az üvegek túlzott párásodását is.)


Mondjuk lehet nagyon büdös a pollenszűrő is, kérdés mikor volt cserélve.

Meg persze lehet beázás és egyéb szivárgás, ahogy a többiek is legépelték.

2017. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném a többieket, hogy a klímának az eldugult kondenzvíz elvezetőcsöve is okozhat ilyen hibát, mert ilyenkor könnyen a szőnyeg alá szivároghat a víz, vagy áll a klímában és büdösödik. Az ellen pedig nem segít a klímatisztító. Először ezt ellenőrizném, majd levenném a küszöbdíszléceket, alánéznék a szőnyegnek.
2017. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy fingotok sincs róla,hogyan kell a klímát szakszerűen kikapcsolni.

Olvass utána,nincs türelmem elmagyarázni.

2017. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy kiadós belső takarítás (profi cégnél) után egy ózonos fertőtlenítőkúra (ez is profinál) jót tenne neki.

Lehet egyébként hogy vízkáros (volt) az autó, már ha nem új kora óta van nálatok. (ugye most a budapesti nagy felhőszakadás is jó pár autót "összevizezett".

2017. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kocsit újonnan vettük, törve soha nem volt.

Hűtővizet nemigen kellett utána tölteni kb csak télen nézetjük meg és akkor esetleg még plusz fagyalosét kap. Most volt vizsgázni, előtte meg nagyszervién (nem tudom hány km) csak kiderült volna ha folyik a hűtővíz.

A szag nem édeskés.


A garázsban ülök be, ami össze van kötve a házzal, így semennyit nem hordok be vízből a lábamon, egyébként textil kárpit és szőnyeg van, mind csont száraz, végig tapogattam a szőnyeg alatt is.

Harmadik válaszoló, most egy kicsit ám megfogtál, mert tényleg többnyire csak belső keringgetésen van, viszont nem párosodik ettől még télen sem nagyon ilyenkor meg abszolút nem. Viszonylag nagy az utastér (verso) lehet ezért nem.

Pollenszűrő még cserélve külön nem volt, hacsak valamelyik kötelezőn nem cserélik, kétlem, lehet ezzel megpróbálkozok.

Én is ázásra gondoltam, de nedves időben nem rosszabb, igazából ma reggelre volt igazán rossz, pedig tegnap dél óta a garázsban állt (ami szintén száraz és ott nincs büdös).


"Annyival kiegészíteném a többieket, hogy a klímának az eldugult kondenzvíz elvezetőcsöve is okozhat ilyen hibát, mert ilyenkor könnyen a szőnyeg alá szivároghat a víz, vagy áll a klímában és büdösödik. Az ellen pedig nem segít a klímatisztító. Először ezt ellenőrizném, majd levenném a küszöbdíszléceket, alánéznék a szőnyegnek.

"

Na ez könnyen lehet. A szőnyegre biztos nem folyik, mert az már feltűnt volna, hacsaknem annyira alá, hogy nem nedvesíti meg a tetejét, de a csövekben simán el tudom képzelni. Nem tudtam, hogy ott is állhat. Na akkor irány a klímás. Már csak egy jót kellene keríteni, akire a kocsit is rá meri bízni az ember. Eddig a hivatalos szervizen kívül nem nyúlt hozzá más (jó, tudom, tudom ott is lehetnek kóklerek).


Eddig nem gondoltam, hogy a klíma kikapcsolásához is szakembert kell hívnom, azt hittem egy gomba a műszerfalon, de majd mindjárt előkapom a kocsi könyvét, megnézem mit ír.


Az ózonos fertőtlenítés nem hangzik rosszul, utána nézek, lehet egyébként sem árt.

2017. máj. 26. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Najó,akkor nagyon röviden: Nemkell szakember a klíma kikapcsolásához,mindössze annyi hogy az úticélod előtt pár perccel érdemes lekapcsolni-melegebb levegőt fújatni,mert ha azonnal megállsz és kiszállsz akkor gyöngyöző vízpára lepi el az egész rendszert,amely effektíve egy baktérium tenyészet,ennek a szagát érzed..
2017. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az ózonos fertőtlenítés meghozta az eredményt. Szerencsére elég volt a csőrendszer valamelyik másik részébe is befújni itthon, nem kellett elvinni sehová. Végre úgy néz ki hogy megszabadultunk a szagtól.
2017. jún. 14. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!