Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemű motor kipufogófüstje...

2 ütemű motor kipufogófüstje miért ennyire büdös?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele,hogy a 2T motoroknak van némi szaga,de az én 50-es motoromnak olyan szinten,hogy egy motorozás után tehetem az összes ruhámat a mosásba.Iskolába sem tudok vele elmenni,mert egyszerűen büdös lesz mindenem.

Külön olajozású a gép,tehát nem én keverem a benzinbe az olajat.Nem is füstöl feltűnően.

Mitől lehet ez?



2017. ápr. 17. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen.

A szag egyébként nagyban függ a használt olajtól. De mind büdös.

Lehet kapni egyébként illatosító adalékot, de szerintem marhaság.

2017. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az olajtól büdös, ha márkásabb, full szintetikus olajat veszel, az valamennyivel enyhébb szagú, de az sem oldja meg a problémát.
2017. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az olajtól sem hinném,nem a legolcsóbb gagyi olajat,hanem Castrol Power 1-et használok.De volt már 2 ütemű motorom és mint írtam tudom,hogy van szaguk,de ennyire akkor sem kellene.
2017. ápr. 17. 21:22
 4/11 anonim ***** válasza:
AZ Hüheség.
2017. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Motorok között is van különbség, a láncfűrészem oltári büdös a drága olajjal is, míg a damilosom a gagyitól is szagtalan szinte.


Esetleg meg lehet próbálni kikötni a külön olajozást és fixre keverni 50-re, lehet túl sok olajat adagol be. Meg persze jól beállított karbi is fontos.

2017. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 veterán vas ***** válasza:

Tudjuk, hogy a kétüteműek nem éppen szalonképes illatfelhőt húznak maguk után. ;)

Viszont akiben egy motorozás után csak annyi emlék marad, hogy "tehetem az összes ruhámat a mosásba" továbbá az, hogy "egyszerűen büdös mindenem", annak azt tudom ajánlani, adja el gyorsan a motorját, és menjen el erdei remetének. Akkor jóillatú vadvirágos réten sétálgathat élete végéig.

2017. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Aki utálja a 2T szagát az adja el a francba a büdös szarját és vegyen egy Motort munkába járni, 125 4T pl. Nem erdőbe kell járkálni, hanem elfelejteni egy őskövület technológiát.
2017. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az ilyen acsarkodók csak azért kommentelnek,hogy ők se maradjanak ki? Nem kötelező írni,én csak a segítségekre voltam kíváncsi. Az utolsó elöttinek csak annyi,hogy te valami kiválasztott lehetsz,hogy tudod így látatlanban,hogy mi marad meg bennem egy motorozás utám ;)


Amúgy ha csak szabadidőmben megyek el motorozni,akkor le se s*arom,hogy büdös leszek,de nem csak hobby-ra használom a vasat.

2017. jún. 7. 18:21
 9/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó meg idézze nekem,hogy hol írtam azt,hogy utálom a 2T szagt. Ahogy gondolom láttad,írtam,hogy volt már 2T motorom és messze nem az a normális ha ennyire erős a szag.
2017. jún. 7. 18:23
 10/11 veterán vas ***** válasza:

Valóban helyesen látod, nem ismerlek, és nem tudom mit jelent számodra a motorozás.


A kérdésedben ezeket olvastam:

-"tehetem az összes ruhámat a mosásba"

-"egyszerűen büdös mindenem".


Talán elfelejtetted, de ezeket Te írtad. ;)

2017. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!