Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom "érezni", hogy...

Honnan tudom "érezni", hogy az autónál a sebességet felfele vagy lefele kell váltani?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy érezni kell a sebességváltást. Dízelen tanultam de nemrég vettünk egy benzinest és nehezen boldogulok. Nem szeretném állandóan a műszerfalat bámulni. Ti, hogy csináljátok, mire figyeltek? Köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 23. 09:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
a dízeles és a benzines között annyi a különbség hogy a benzinest nem árt kicsit pörgetni. Amúgy eleinte nehezebb lesz, mert dízelesen váltani sokkal könnyebb, mint benzinessel, mivel dízelnél szinte gázt sem kell adni 1-2ben akkora a nyomatéka, de azért hamar meg lehet szokni.
2010. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:04nak


én ezért tanultam egy 75 lovas oktávián. ott aztán nem volt csak kuplunggal elindulás. az elején szidtam, de tényleg jobb a benzines tanulni...

2010. máj. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha van fordulatszám-mérőd, segít eleinte, de később nem fog hiányozni. A hangjáról ráismersz, meg arról, hogy milyen erős a motorja az adott fokozatban.


Később, ha gyakorlottabb leszel, az útviszonyokból, a sebességből, a kocsi hangjából "érezni fogod", mikor kell váltani.

2010. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!