Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom "érezni", hogy...

Honnan tudom "érezni", hogy az autónál a sebességet felfele vagy lefele kell váltani?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy érezni kell a sebességváltást. Dízelen tanultam de nemrég vettünk egy benzinest és nehezen boldogulok. Nem szeretném állandóan a műszerfalat bámulni. Ti, hogy csináljátok, mire figyeltek? Köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 23. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát nyilván való ha intenzíven gyorsítasz akkor hangosodik a motor így fel kell váltanod, ha lassulsz akkor meg visszaváltasz
2010. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, meg kell tanulni, és ha megtanultad, akkor majd érezni fogod. Aki azt mondja, hogy érezni kell, az vagy nagyképű, vagy már elfelejtette azt az időt, amikor még ő is tanulta.


Ha lassulsz, ha nem gyorsul eléggé a kocsi, ha rángat a motor, ha emelkedőre mész, ha nagyon meredek lejtőre mész (ahol a motorféknek kell megfogni az autót), ha előzésre készülsz, és nem túl nagy a sebességkülönbség, akkor válts vissza. Ha már simán megy az autó, és bőg a motor, akkor válts felfelé. Illetve lehetőleg mielőtt bőgni kezdene. Ha felértél a bukkanóban, ha túl vagy az előzésen, ha frlgyorsultál utazósebességre, válts felfelé.

2010. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A műszerfalat pedig nem bámulni kell, hanem oda-odanézni a fordulatszámmérőre vagy asebességmérőre, amíg meg nem szokod a váltást.
2010. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én a hangjáról szoktam hallani
2010. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
menni fog, ne aggódj! láttam itt már jó választ, amiben elmagyarázták, nem ismétlem meg, inkább írok mé egy lehetőséget. a sebbességhez nézd a váltást. én azt csináltam, emlékszem. 2eesbe felváltani akkor kell, amikor hangos a motor, 3asba olyan 20-30 km/h-nál, 4-esbe kb 40-nél, 5ösbe meg kb 60-nál válthatsz. de ez autónként változhat úgy egy 10est. kérdezd meg a családot, mennyinél érdemes. és értelemszerűen, ha mondjuk 5.ben mész 80-al, és lassulsz 50re, akkor vissza kell váltani 4-esbe és így tovább.
2010. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb: Ha leveszed a pedálról a lábad, intenzíven lassul az autó, akkor rossz sebességtartományban vagy, válts feljebb.Dízelt vezetni ebből a szempontból (gyakorlat a váltásban) nehezebb, így biztos, hogy a benzines menni fog.
2010. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2010. máj. 23. 10:35
 8/13 A kérdező kommentje:
10:30-tól szeretném kérdezni, hogy az említett intenzív lassulás azért jelentkezik amikor alacsonyabb fokozatban vagyok és leveszem a lábam a gázról mert ekkor magasabb a fordulatszám és intenzívebb a motorfék is? Ez tényleg egy jó támpont lehet. Meg persze a többi említett is.
2010. máj. 23. 10:44
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
kissebb benzines motor: gyorsitasnál 20,40,60,80 körül érdemes váltani,visszaváltani ugy 70,50,30 kornyeken... fordulatot tartsd 2000-3000 között,az általában ideális.alacsonyab fordulaton nem érdemes használni az autót,leterheli a motort,és a fogyaszás sem lesz jobb.
2010. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hm. én is mindig a hangjáról hallom, pedig nem túl régóta van jogsim... amúgy akkora baromság szerintem, hogy szinte az összes oktató kocsi dízeles, utána meg szenvedhet az ember, hogy átszokjon benzinesre. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha az ember eleve benzinesen tanulna?
2010. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!