Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott az alábbi szituáció,...

Adott az alábbi szituáció, kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Útkeresztezódés(jobb,egyenes,balra haladás lehetőség),ahol én haladtam elsőbbségadás tábla volt. Kb 70-80méterre voltam a táblától,még az előttem haladó(?) bácsi kb 15 méterre lehetett a táblától. Tudni kell,hogy azért írtam a haladó után kérdőjelet,mert a robogóját a LÁBÁVAL HAJTOTTA,MINT EGY ROLLERT.Én már mire oda értem 20ra lelassítottam.Neki még mindig volt 7-8 métere kb. Indexeltem,szétnéztem, kikerültem és úgy kanyarodtam jobbra. Erre neki állt hápogni,hogy ő haladt volna egyenesen. Visszaszóltam persze,hogy nem kellene totyogni,mire ő,hogy csak a szemközti utca sarkáig menne. Kérdem én,ha nem.járatja a motort,miért nem a járdán tolja?...

#Djhdhd
2017. jún. 19. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, fura helyzet.

Az észszerű tényleg az lenne, ha tolná és nem akadályozná a járműveket.

De ha már így alakul, akkor ne közvetlenül a kereszteződés előtt kerüld ki.

2017. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kb meg kellett volna állítanom a kocsit,mert annyira lassan haladt. Nem akarok fellengően beszélni,de ő volt aki indokolatlanul lassította a forgalmat. Azt mondta,ha gyalaogos lenne is elütném? Itt jött le,hogy nem tiszta az öreg ,köszöntem egy jó napotot és elhajtottam...
2017. jún. 19. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha gyalogos lenne, akkor sem tolhatná az ÚTON, azért van a járda.

Indokolatlanul lassan sem haladhatunk, nem csak a gyorshajtás a problémás.

De ezek csak szavak, hiába van így, a kereszteződésben én sem kerültem volna ki.

Ha meg kell állni, hát megállok, vesztek vele 10 másodpercet, cserébe nem hal meg senki, nem kell végigkínlódni a rendőri helyszínelést, bíróságra járkálni, biztosítóval szívni...

2017. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Én nem tudom, miben más egy osztrák vagy német, de ott ilyen nem fordulhat elő. Türelmesen vár, lassan megy, s amikor teljesen, de teljesen biztonságos, akkor előz, kerül.

A szerinted indokolatlanul lassú haladásától még nem lesz szabályosa az, hogy te a kereszteződésnél kerülésből jobbra leborítasz.

2017. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
20al vettem be,erre tisztán emlékszem. Ahohy a 2ik válaszoló is írta,nem tolhatná az úton. Arra ott a járda. Ennyi erővel az aitó pályán os had roljam már végig a biciklimet,nézzék el nekem. 50-50 ő is hülye volt meg én is. De nem érzem magam hibásnak mivel nem úgy vettem be a kanyart mint egy 17 éves tinédzser a szkad 336os bmwjével...
2017. jún. 19. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom nem esik le a lényeg.

Nem azért vagy hibás, mert gyorsan vetted be a kanyart, hanem mert közvetlenül a kereszteződés előtt megelőzted és bevágtál elé. Ráadásul értelmetlenül, mert kb. 5 másodpercet kellett volna várnod, hogy szabad legyen az út és biztonságosan be tudj kanyarodni. Teljesen mindegy, hogy szabályosan közlekedett vagy sem.


Valahol megértelek, mert nekem is van, hogy a tötymörgők felb@sszák az agyamat, de ekkor elszámolok ötig, lenyugszom és amint biztonságos megelőzöm.

2017. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!